• <

Wynik wyszukiwania - "narada" - Wiadomości

MKiŚ: ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia złotą algą w Odrze

Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia w związku z występowaniem złotej algi w Odrze - poinformował w piątek Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dodał, że zdolności glonów do rozwoju w dynamicznym nurcie rzeki są ograniczone.
17.05.2024

Polsko-szwedzkie obrady w sprawach bezpieczeństwa. Wzmacnianie współpracy na Bałtyku

Przedstawiciele administracji państwowej, sił zbrojnych i pozarządowi eksperci z Polski oraz Szwecji rozmawiali 15 kwietnia br. w Belwederze m.in. o zagrożeniach płynących z rosyjsko-białoruskiej współpracy, wojskowej aktywności przy wschodniej flance Sojuszu oraz na Morzu Bałtyckim, strategicznej adaptacji NATO, sojuszniczej oraz unijnej pomocy Ukrainie, polsko-szwedzkiej współpracy w zakresie bezpieczeństwa, także w kontekście niedawnego przyjęcia Szwecji w struktury sojuszu.
19.04.2024

Prezydent Andrzej Duda w Porcie Wojennym Gdynia (ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY)

Zwierzchnik sił zbrojnych, Prezydent RP przybył do Gdyni w związku z ostatnimi działaniami Rosji na Bałtyku, aby zapoznać się się ze stanem ochrony polskiego wybrzeża. W ramach jego wizyty zaplanowano spotkanie z kadrą dowódczą polskiej Marynarki Wojennej i wypowiedź dla mediów na temat oceny bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim
04.08.2023

MKiŚ: ograniczanie zakwitów złotej algi – spotkanie z Polskim Związkiem Wędkarskim

Koordynowanie działań w zakresie ograniczania skutków ewentualnych nowych zakwitów "złotej algi" było głównym tematem narady, której przewodniczyli wiceministrowie klimatu i środowiska Małgorzata Golińska i Jacek Ozdoba. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, nadodrzańskich urzędów wojewódzkich, a także Ministerstwa Infrastruktury i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
10.05.2023

Duda: polsko-litewskie prezydenckie konsultacje nad Bałtykiem zyskują nowy, symboliczny wymiar

Po wyrażeniu przez Polskę i Litwę zgody na akcesję Finlandii i Szwecji do NATO, polsko-litewskie prezydenckie konsultacje nad Bałtykiem zyskują nowy, symboliczny wymiar - podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Na Helu trwają konsultacje przywódców Polski i Litwy.
25.07.2022

Prezydent w Porcie Wojennym w Gdyni podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek w Gdyni ustawy upoważniające go do ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO.
22.07.2022

Port Wojenny w Gdyni. Prezydent podpisze w piątek ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO

W piątek w Porcie Wojennym w Gdyni prezydent Andrzej Duda podpisze ustawy upoważniające go do ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO - poinformowali PAP prezydenccy ministrowie Paweł Soloch i Paweł Szrot. Wskazywali, że poszerzenie Sojuszu o te dwa państwa wzmocni bezpieczeństwo regionu Morza Bałtyckiego.
21.07.2022

Państwa NATO podpisały protokoły akcesyjne Szwecji i Finlandii

Ambasadorowie krajów NATO we wtorek podpisali protokoły akcesyjne Finlandii i Szwecji w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli w obecności fińskiego ministra spraw zagranicznych Pekki Haavisto i szefowej szwedzkiej dyplomacji Ann Linde.
05.07.2022

Rosja zakręca kurek z gazem dla Polski? Są nieoficjalne doniesienia

Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet.pl Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski. Obecnie w Ministerstwie Klimatu trwa narada sztabu kryzysowego. Strona rosyjska nie podała oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Jak donoszą media, jeszcze dziś mają się pojawić oficjalne komunikaty.
26.04.2022

Morawiecki w Porcie Gdańsk: rozbudowa terminalu DCT Gdańsk zwiększy możliwości przeładunkowe o półtora miliona TEU

Nowe możliwości przeładunkowe zwiększą się o półtora miliona TEU, to zasadnicze zwiększenie potencjału. Ten port to bardzo duża szansa dla Polski - ocenił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w rozbudowywanym porcie w Gdańsku.
26.07.2021

OOCL UNITED KONGDOM opuścił obszar Kanału Sueskiego, zmierza w kierunku RPA

Pierwsza jednostka OOCL UNITED KONGDOM opuściła obszar Kanału Sueskiego. Czy kolejne statki po dzisiejszych nieudanych próbach uwolnienia kontenerowca, który we wtorek osiadł na mieliźnie, również zawrócą w kierunku Afryki?
26.03.2021

Wnioski po naradzie szkoleniowej PZŻ

System szkolenia na stopnie żeglarskie, standard egzaminowania i działalności szkół żeglarskich, metodyka szkolenia instruktorskiego – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas tegorocznej Narady Szkoleniowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Odbyła się ona w formie wirtualnej na platformie ClickMeeting.
15.03.2021

Dziś wręczenie wyróżnień Rejs Roku za 2020r. Transmisję będzie można zobaczyć online

Choć nagroda “Rejs Roku 2020” po raz pierwszy w historii konkursu nie została przyznana, decyzją jury wyłoniono tym razem trzy równorzędne wyróżnienia oraz cztery nagrody specjalne. Wręczenie nagród podczas 51. edycji żeglarskiego konkursu, odbędzie się online. Dzisiejszą transmisję oglądać będzie można na gdansk.pl od godziny 18.
05.03.2021

Narada Szkoleniowe PZŻ - dzień 1. otwarty dla wszystkich!

6-7 marca br. odbędzie się Narada Szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego. W związku z sytuacją epidemiczną, narada przeprowadzona zostanie w formie wirtualnej na platformie ClickMeeting.
23.02.2021

Lodołamacze nadal pracują na Wiśle w rejonie Nowego Duninowa pod Płockiem

Lodołamacze Wód Polskich pracują w sobotę na Wiśle, w środkowym jej biegu, na wysokości Nowej Wsi w gminie Nowy Duninów pod Płockiem (Mazowieckie), gdzie zalega pokrywa śryżowo-lodowa. W Kępie Polskiej i w Płocku rzeka utrzymuje się poniżej stanów ostrzegawczych.
30.01.2021

Wody Polskie przygotowane do zimy!

Dwie ostatnie zimy były najłagodniejszymi od lat, a ostatnia akcja lodołamania na Odrze miała miejsce w marcu 2018 roku. To nie powinno jednak uśpić naszej czujności operacyjnej, a wręcz przeciwnie – w tak trudnym czasie jak rok 2020 musimy być gotowi absolutnie na wszystko!
17.12.2020

Narada w Gdańsku w sprawie skutków awarii kolektora Czajka

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, w czwartek, 3 września spotkała się m.in. ze swoimi zastępcami Piotrem Grzelakiem i Piotrem Borawskim, a także prezesem spółki Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna i przedstawicielem Saur Neptun Gdańsk.
03.09.2020

Prezydent: jesteśmy dla USA liczącym się sojusznikiem i partnerem gospodarczym

Jesteśmy dla Stanów Zjednoczonych liczącym się sojusznikiem, a przede wszystkim liczącym się partnerem gospodarczym – mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda o zaplanowanym na 24 czerwca jego spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.
18.06.2020

Dowódcy o Defender-Europe: nic nie zastąpi ćwiczeń wojsk

Ćwiczenia z udziałem wojsk są konieczne, by zapewnić wiarygodność, zdolność do walki i odstraszania – powiedzieli o ćwiczeniu Defender-Europe 20 Plus dowódcy amerykańskich i polskich sił.
15.06.2020

Białoruś: dywersyfikacja importu ropy głównym zadaniem w 2020 r.

Dywersyfikacja dostaw ropy i zaspokojenie potrzeb rynku wewnętrznego znalazły się na liście głównych zadań Biełnaftachimu na 2020 rok - poinformował w środę ten białoruski państwowy koncern naftowy.
12.02.2020

Lodołamacze w gotowości, Żuławy do rewitalizacji (wywiad)

Z Aleksandrą Bodnar, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozmawia Jacek Sieński.
20.12.2019

Kowalczyk: Skutki zrzutu ścieków mogą być znaczące dla Wisły

Skutki zrzutu ścieków do Wisły mogą być znaczące. Woda została zbadana przed i po zrzucie ścieków, zawartość azotanu amonowego w niej wzrosła 43 razy - powiedział w czwartek minister ochrony środowiska Henryk Kowalczyk.
29.08.2019

Zepsutych kolektorów w warszawskiej oczyszczalni nie uda się naprawić w ciągu kilku dni. Ścieki leją się do Wisły

Kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka" nie uda się naprawić w ciągu kilku dni - powiedział w czwartek po posiedzeniu sztabu kryzysowego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak zaznaczył, jest za wcześnie, aby ustalić przyczyny awarii. Szukamy rozwiązań - zapewnił.
29.08.2019

Trzaskowski chce zmniejszenia wpływu ścieków do Wisły

Zleciłem MPWiK przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle na odcinku Warszawa-Płock i przygotowanie tymczasowego planu zmniejszenia wpływu ścieków do rzeki - poinformował w czwartek po naradzie w MPWiK prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
29.08.2019

90 lat temu urodziła się Anna Walentynowicz

90 lat temu, 15 sierpnia 1929 r., urodziła się Anna Walentynowicz – jedna z kluczowych i symbolicznych postaci rodzącej się na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych „Solidarności”. To z jej powodu wybuchł słynny strajk w Stoczni Gdańskiej.
15.08.2019

Salvini: Włochy nie są już obozem dla uchodźców

"Włochy nie są już obozem dla uchodźców Brukseli, Paryża, Berlina" - oświadczył szef włoskiego MSW Matteo Salvini, informując, że napisał o tym w liście do ministra spraw wewnętrznych Francji Christophe'a Castanera przed poniedziałkowym spotkaniem na temat migracji.
21.07.2019

Rewolucja w prawie do zwrotu prowizji od udzielonego kredytu

Coraz częściej marynarze, w tym również Klienci naszej kancelarii, spłacają kredyt konsumencki przed ostatecznym terminem spłaty. W tej sytuacji obniżeniu ulegają koszty, które stanowią element całkowitego kosztu kredytu w stosunku do okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy. W związku z tym rodzi się pytanie, czy marynarze mają również prawo do zwrotu prowizji od udzielonego kredytu?
25.06.2019

Trump nie widzi potrzeby zwiększania kontyngentu USA w Zatoce Perskiej

W ocenie prezydenta Donalda Trumpa nie ma potrzeby zwiększania liczby amerykańskich żołnierzy w regionie Zatoki Perskiej, by w ten sposób powtrzymać agresywne działania Iranu. Trump zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że wcześniej rozważał taki wariant.
24.05.2019

UE27 szuka sposobu wywarcia presji na Londyn i najlepszej daty brexitu

Na kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE ws. brexitu "27" nie ma jednolitego stanowiska ws. długości odroczenia daty wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Część dyplomatów przekonuje, że dłuższe przesunięcie brexitu pomogłoby w wywieraniu presji na Londyn.
10.04.2019

Warsztaty na temat wstępnej oceny ryzyka powodziowego oraz map zagrożenia powodziowego na Międzynarodowym Obszarze Dorzecza Odry

We Wrocławiu w dniach 1-3 kwietnia odbyła się 29. narada oraz warsztaty Grupy Roboczej „Powódź” (G2) Międzynarodowej Komisji Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniem (MKOOpZ).
08.04.2019

W poniedziałek spotkanie prezydenta z uczestnikami konferencji Inicjatywy Trójmorza

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotka się z uczestnikami roboczej konferencji Inicjatywy Trójmorza w Warszawie. Prezydent chce, by tematem dyskusji w ramach Trójmorza stała się realizacja konkretnych projektów - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
11.02.2019

Premier na odprawie Straży Granicznej: Dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie

Dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie, przyczyniacie się do tego, że granice są odpowiednio chronione, a gospodarka jest w lepszym kształcie - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas odprawy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Huwnikach na Podkarpaciu.
10.02.2019

Narada Szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego 2019

W dniach 18-20 stycznia 2019 roku w Bydgoszczy trwa coroczne spotkanie instruktorów żeglarstwa powszechnego, które w tym roku zgromadziło 60 uczestników z całej Polski - reprezentantów Okręgowych Związków Żeglarskich, klubów jak również przedstawicieli firm szkoleniowych.
20.01.2019

Narada Szkoleniowa PZŻ 2019

Polski Związek Żeglarski oraz Komisja Szkolenia zaprasza do udziału w Naradzie Szkoleniowej PZŻ 2019 instruktorów i egzaminatorów aktywnie działających dla rozwoju żeglarstwa.
09.01.2019

Rejs nawigacyjno-szkoleniowy

W niedzielę, 21 października okręty 3. Flotylli Okrętów wyszły na morze, rozpoczynając tym samym rejs nawigacyjno-szkoleniowy dla kierowniczej kadry 3. FO. Szkolenie prowadził osobiście dowódca Gdyńskiej Flotylli komandor Mirosław Jurkowlaniec.
28.10.2018

Narada szkoleniowo-metodyczna starszych podoficerów dowództw

Koncepcja zmian programów kształcenia była tematem narady szkoleniowo-metodycznej starszych podoficerów dowództw zorganizowanej przez Dowódcę 3. Flotylli Okrętów komandora Mirosława Jurkowlańca.
18.10.2018

Czaputowicz: Mamy nadzieję na intensyfikację kontaktów gospodarczych z Japonią

Mamy nadzieję na intensyfikację polsko-japońskich kontaktów gospodarczych; widzimy ogromne pole współpracy w sektorze energetycznym - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
06.07.2018

Terlecki: po dwóch latach okazało się, że Polska miała rację w sporze o imigrantów

Po dwóch latach okazało się, że to Polska miała rację w sporze o imigrantów, a polski punkt widzenia zwycięża dziś w naradach na najwyższym, unijnym szczeblu - podkreślił w felietonie dla "Dziennika Polskiego" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
06.07.2018

Rozpoczęły się rozmowy szefów dyplomacji Polski i Japonii

Po godz. 10 rano w piątek szef MSZ Japonii Taro Kono został powitany w resorcie dyplomacji przez ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Ich rozmowy dotyczyć mają m.in. rozwoju stosunków polsko-japońskich oraz problematyki bezpieczeństwa.
06.07.2018

Prezydent o UE: Mam nadzieję, że uda się wyjść ze stanu niezgody i osiągnąć porozumienie

Nie ma przyszłości Europy bez Polski; mam nadzieję, że uda się wyjść z trwającego stanu niezgody i osiągnąć porozumienie, które będzie oparte na szacunku dla polskiej demokracji i naszej wizji wspólnej Europy - powiedział prezydent Andrzej Duda na poniedziałkowym spotkaniu z ambasadorami.
02.07.2018

Szef Pentagonu: Sojusz USA z Japonią mocny mimo rozmów z Koreą Płn.

Szef Pentagonu James Mattis zapewnił w piątek w Tokio ministra obrony Japonii Itsunoriego Onoderę, że sojusz łączący oba kraje jest mocny niezależnie od rokowań w sprawie denuklearyzacji Korei Płn. Wspólne manewry wojsk USA i Japonii będą kontynuowane.
29.06.2018

XVII Narada Przednawigacyjna w Szczecinie

XVII Narada Przednawigacyjna w Szczecinie. Celami spotkania, które odbyło się w poniedziałek, były omówienie bieżących zagadnień i problemów z zakresu żeglugi śródlądowej, wymiana poglądów między armatorami a organami administracji żeglugi wodnej i instytucjami nadzorującymi (m.in. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Polski Rejestr Statków czy PGW Wody Polskie).
13.03.2018

Ministrowie obrony NATO o dowództwach, wydatkach, współpracy z UE

Zmiana struktury dowódczej i powołanie nowych dowództw, zwiększanie wydatków obronnych i współpraca z UE będą głównymi tematami dwudniowego spotkania ministrów obrony państw NATO, które rozpocznie się w środę w Brukseli.
13.02.2018

Narada szkoleniowo-metodyczna w 3FO

Narada szkoleniowo-metodyczna dla kierowniczej kadry 3. Flotylli Okrętów oraz 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej rozpoczęła się niedzielę. Przewodniczył jej dowódca 3. FO kontradmirał Krzysztof Jaworski.
05.10.2017

„Puls Biznesu”: Poczta czuje pociąg do Chin

Poczta Polska podpisała porozumienie z grupą China Post. Będzie rozwozić chińskie towary do trzydziestu krajów europejskich – informuje w poniedziałek „Puls Biznesu". Nasz główny "pocztowy operator ma być bardziej międzynarodowy" - dodaje.
25.09.2017

Narada Ambasadorów 2017

Minister Witold Waszczykowski otworzył we wtorek w Warszawie tegoroczną Naradę Ambasadorów, w której uczestniczy ponad 70 ambasadorów i kierowników przedstawicielstw dyplomatycznych, reprezentujących Polskę na wszystkich kontynentach oraz przy organizacjach międzynarodowych, a także kandydaci na ambasadorów i kadra kierownicza MSZ.
05.09.2017

Narada Przednawigacyjna - Polska Żegluga Śródlądowa w 2017 r.

Jerzy Materna, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wziął udział w 16. Naradzie Przednawigacyjnej w Szczecinie.
04.03.2017

Polsko-czeskie spotkanie dot. ochrony powierza i gospodarki wodnej

Wymiana doświadczeń w zakresie ochrony powietrza to jeden z głównych tematów spotkania wiceministra środowiska Pawła Sałka z Komisją Rozwoju Regionalnego, Administracji Publicznej i Środowiska Naturalnego Senatu Republiki Czeskiej, której przewodniczyła Jitka Seitlová. Rozmowy odbyły się 25 listopada 2016 r.
28.11.2016

Narada grupy roboczej Polsko-Czeskiej Komisji ds. Wód Granicznych

Ze strony czeskiej gościliśmy przedstawicieli instytucji zajmujących się planowaniem w gospodarowaniu wodami tj. Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rolnictwa, państwowych przedsiębiorstw – Povodi Odry i Povodi Labe oraz przedstawicieli Urzędów Wojewódzkich z Hradec Kralove oraz Ostravy. Natomiast ze strony polskiej uczestniczyli przedstawiciele Pionu ds. Zarządzania Zasobami Wodnymi RZGW we Wrocławiu, Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska we Wrocławiu i w Katowicach oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodne
03.06.2016

Sąd apelacyjny utrzymał karę 16 lat dla kapitana Concordii

Sąd apelacyjny we Florencji utrzymał we wtorek wyrok 16 lat więzienia dla kapitana statku Costa Concordia Francesco Schettino za doprowadzenie do katastrofy wycieczkowca w 2012 roku. Zginęły wtedy 32 osoby.
31.05.2016

Miliard na Odrę w Szczecinie

Taką zapowiedź usłyszeli szczecinianie z ust wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Jerzego Materny podczas Narady Przednawigacyjnej. Pieniądze mają być wykorzystane na udrożnienie Odry.
24.03.2016

XV Narada Przednawigacyjna w Porcie Szczecin

W szczecińskim porcie odbyła we środę 23 marca br. XV Narada Przednawigacyjna zatytułowana „Polska Żegluga Śródlądowa 2016”. W trakcie jej trwania zaprezentowano m.in. założenia do Programu rozwoju polskich śródlądowych dróg wodnych.
24.03.2016

XIV Narada Przednawigacyjna „Polska Żegluga Śródlądowa 2015”

Aktualne prace prowadzone w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej były tematem wystąpienia wiceminister Doroty Pyć podczas XIV Narady Przednawigacyjnej „Polska Żegluga Śródlądowa 2015”. Coroczne narady przed sezonem nawigacyjnym stanowią okazję do omówienia zagadnień z zakresu żeglugi śródlądowej i służą wymianie poglądów między armatorami a organami administracji żeglugowej śródlądowej i morskiej, a także innymi zainteresowanymi podmiotami.
23.03.2015

Pogotowie lodowe dopiero od stycznia. Zima poczeka?

Lodołamacze były zwykle gotowe do zimowej akcji na Odrze, Warcie i Noteci od początku grudnia. W tym roku jest inaczej. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie dopiero dzisiaj otworzy oferty w przetargu na lodołamanie. Usługi te będą świadczone od stycznia do połowy marca 2015 roku. A co, jeśli okażą się potrzebne wcześniej?
02.12.2014

NORDA – Północny Biegun Wzrostu

12 września odbyło się spotkanie na którym przedstawicielom gmin stowarzyszonych w NORDA przedstawiono opinie mieszkańców i przedsiębiorców nt. preferencji dla rozwoju obszaru Dolina Logistyczna. Zaprezentowano również ocenę spójności strategicznych kierunków rozwoju gmin obszaru funkcjonalnego Dolina Logistyczna oraz obszaru funkcjonalnego Nadmorski Obszar Usługowy Norda.
14.09.2014

Elektro Plus- „poszukujemy nowoczesnych rozwiązań”

Rozwiązania ułatwiające prace jednostkom obsługującym farmy wiatrowe oraz ograniczające koszty eksploatacji- to trendy wyznaczające rozwój technologii morskich. Firma Elektro Plus z Gdyni uczestniczy w 2 nowatorskich projektach, które mogą okazać się kluczowymi z punktu widzenia interesów armatora.
25.02.2014

Piechociński: Triple-E w Gdańsku - wydarzenie dla całej gospodarki

To najważniejsze wydarzenie nie tylko dla gospodarki morskiej, ale i całej gospodarki - ocenił w czwartek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński po wizycie na Triple-E, największym kontenerowcu na świecie, który cumuje w terminalu DCT w Gdańsku.
23.08.2013

Inżynier się nie zjawiał

Modernizacja kołobrzeskiego Portu Jachtowego się przedłuży. Kiedy do niej przystępowano, planowano, że potrwa do końca sierpnia. Takie zresztą były warunki przetargu, który wygrała kołobrzeska firma Pro-Bud. Dziś wiadomo, że budowa może się przeciągnąć do października.
11.05.2011

Konsorcjum chciało więcej

Wykonawca nowego nabrzeża w Gryfinie już od ponad miesiąca powinien realizować tę inwestycję, a wartość wykonanych prac powinna wynosić około 1,5 mln złotych. Ale do dzisiaj na placu budowy nic się nie dzieje. Dlaczego? Konsorcjum firm Energopol Szczecin i Hydrobudowa Gdańsk zażądało dodatkowych pieniędzy za realizację zlecenia.
28.03.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.