• <
BOTA_2023

„Polonia” zapełniła się wagonami kolejowymi, które popłynęły do Norwegii

23.12.2015 11:49
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski „Polonia” zapełniła się wagonami kolejowymi, które popłynęły do Norwegii

Partnerzy portalu

„Polonia” zapełniła się wagonami kolejowymi, które popłynęły do Norwegii - GospodarkaMorska.pl

To już osiem lat, kiedy po raz ostatni na pokładzie promu „Polonia”przewożono wagony kolejowe. Dzięki firmie Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne prom zapełnił się 26 wagonami i 78 kontenerami, służącymi do przewozu produktów drewnopochodnych.

- Dziś (23,12) wysłaliśmy trzecią i ostatnią partię wagonów i kontenerów do Norwegii – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Andrzej Górnikiewicz z Kolejowego Przedsiębiorstwa Spedycyjnego. - Wierzymy, że to początek owocnej współpracy z naszym skandynawskim partnerem i od przyszłęgo roku rozpoczniemy regularne przewozy wagonów między Polską i Skandynawią – dodał.

Do zorganizowania transportu wykorzystano prom pasażersko-ładunkowy „Polonia”, należący do przewoźnika Unity Line, który jest przystosowany do przewozu wagonów.

Jak zapewnia Andrzej Górnikiewicz, Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne jest młodą firmą, ale opartą na doświadczonej kadrze, znającej doskonale problematykę transportu kolejowego, drogowego czy promowego. Doświadczenie w branży zdobywała m.in. w takich firmach jak PKP CARGO, Trade Trans czy Cargosped.

Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne oferuje spedycję kolejową – Polska, Skandynawia i Europa Środkowo-Południowa (inne kierunki także możliwe), spedycję drogową – specjalizacja Norwegia, Szwecja ale także kraj i cała Europa, bookingi na przewozy promami ze Świnoujścia do Ystad (samochody i wagony) i Trelleborga (samochody), z Travemunde do Trelleborga, z Rostocku do Trelleborga, dokonywanie popraw i przeładunków towarów z wagonów na samochody i odwrotnie, odprawy celne.

Prom „Polonia” w liczbach

Długość: 169,9 m
Szerokość: 28 m
Prędkość max: 20,2 węzła
Wielkość GT: 29 875
Ilość kabin: 212
Ilość łóżek: 618
Miejsc pasażerskich: 918

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.