• <

Sejm uchwalił tzw. Tarczę antykryzysową 4.0

sons

04.06.2020 20:33 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Sejm uchwalił tzw. Tarczę antykryzysową 4.0

Partnerzy portalu

Sejm uchwalił tzw. Tarczę antykryzysową 4.0 - GospodarkaMorska.pl

Sejm uchwalił w czwartek tzw. Tarczę antykryzysową 4.0. Wprowadza ona m.in. dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa.

Za uchwaleniem ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw głosowało 228 posłów, przeciw było 189, wstrzymało się od głosu 38. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

Posłowie przyjęli niektóre zaproponowane poprawki, jedna z nich zakłada wydłużenie do 28 czerwca br. okresu, w którym przysługuje zasiłek opiekuńczy.

Poprawka zakłada także, że Rada Ministrów może, przeciwdziałając COVID-19, w drodze rozporządzenia określić dłuższy okres pobierania zasiłku opiekuńczego niż wskazany termin dla poszczególnych grup uprawnionych i w zależności od funkcjonowania poszczególnych placówek.

Tzw. Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza m.in. dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji przez koronawirusa. Chodzi o pożyczki udzielane przez banki na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom. Na ten cel ma być przeznaczone ok. 570 mln zł. (PAP)

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.