• <

MGMiŻŚ proponuje zwolnienia z obowiązku kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej

ew

24.03.2020 16:37 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska MGMiŻŚ proponuje zwolnienia z obowiązku kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej

Partnerzy portalu

MGMiŻŚ proponuje zwolnienia z obowiązku kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej - GospodarkaMorska.pl

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w celu zapewnienia nieprzerwanego łańcucha dostaw w czasie epidemii koronawirusa proponuje m. in. zwolnienie z obowiązku 14-dniowej kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej - poinformował we wtorek resort.

Resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej poinformował, że w celu zapewnienia nieprzerwanego łańcucha dostaw, a także ochrony sytuacji ekonomicznej pracowników i pracodawców sektora transportu żeglugi śródlądowej, zwrócił się do właściwych organów państwowych o zwolnienie z obowiązku 14-dniowej kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej, oraz umożliwienie takim statkom przekraczania granicy z Republiką Federalną Niemiec na Odrze.

"Ze względu na potencjalnie negatywne skutki dla branży żeglugowej, które mogą powstać w wyniku obecnej sytuacji, Ministerstwo zwróciło się do Związku Armatorów Polskich Śródlądowych z konsultacją propozycji rozwiązań do programu pomocowego dla polskich przewoźników śródlądowych. Konsultacje publiczne ze Związkiem są kolejnym krokiem w ramach działań podejmowanych dla potrzeb środowiska żeglugowego, które pozwolą zachować odpowiednią konkurencyjność branży w perspektywie długoterminowej" - czytamy w komunikacie.

Resort poinformował także, że armatorzy posiadający kredyty z Funduszu Żeglugi Śródlądowej, w przypadku konieczności uzyskania informacji na temat swojej sytuacji kredytowej w związku z sytuacją epidemii koronawirusa, mogą kontaktować się z oddziałami Banku Gospodarstwa Krajowego.

"Liczymy, że działania zaradcze podejmowane przez Rząd RP w ramach tarczy antykryzysowej pozwolą na zminimalizowanie potencjalnie negatywnych skutków dla przedsiębiorców i pracowników polskiego sektora transportu wodnego śródlądowego" - zaznaczyło MGMiŻŚ.

Dodało, że kolejne informacje dotyczące branży żeglugi śródlądowej będą na bieżąca publikowane na stronie internetowej Ministerstwa.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.