• <

Duda: mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić na drogę normalnego rozwoju

Strona główna Prawo, polityka Duda: mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić na drogę normalnego rozwoju
Duda: mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić na drogę normalnego rozwoju - GospodarkaMorska.pl

ew

01.05.2020 Źródło: PAP

Mam nadzieję, że okres tych kilku miesięcy przejdziemy i będziemy mogli wrócić na drogę normalnego rozwoju. Na tej drodze polscy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na moje prezydenckie wsparcie - zapewnił w czasie piątkowej konwencji wyborczej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że dziś, na skutek epidemii, wiele sektorów gospodarki jest zamrożone. "Dziś patrzymy z trwogą na tę sytuację. Liczymy, jak długo potrwa ta sytuacja kryzysowa, jak długo potrwa sytuacja zamrożenia wielu sektorów gospodarki. To z jednej strony troska domowych budżetów, ale też nasza - ludzi odpowiadających za Polskę i sprawy naszego kraju, odpowiedzialność za to, co robić, żeby Polska jak najmniej straciła, co robić, aby pomóc polskim przedsiębiorcom, aby utrzymać w jak największym stopniu miejsca pracy" - mówił.

Podziękował tym polskim przedsiębiorcom, którzy nie likwidują miejsc pracy. "To jest społeczna i państwowa odpowiedzialność biznesu. (...) To jest polski biznes - patriotyczny. Jestem za to bardzo wdzięczny. Dziękuję wszystkim, którzy te miejsca pracy albo utrzymują w całości, albo czynią wszystko, żeby były zlikwidowane w jak najmniejszym stopniu" - podkreślił.

Mówił, że rząd tworzy kolejne odsłony tarczy antykryzysowej po to, żeby przedsiębiorcy mogli przetrwać przez następne miesiące. Podkreślił, że tak samo patrzy na rolników, dlatego żeby także oni mogli oni przetrwać kryzys, "gdy nikt nie będzie chciał kupić ich plonów".

Ocenił, że ministerstwa i urzędy zareagowały na kryzys "w tempie ekspresowym". Dzięki temu Polska m.in. mogła uruchomić pilną produkcje środków ochronnych i higienicznych na potrzeby walki z epidemią. Podziękował też rządowi za zakup maszyn do produkcji masek ochronnych na potrzeby Agencji Rezerw Materiałowych. "Być może na co dzień nie będą one tak bardzo potrzebne, ale nikt z nas dziś nie potrafi przewidzieć, czy nie pojawi się kolejna epidemia. Polska powinna takim wyposażeniem dysponować. To był ważny zakup" - stwierdził.

Podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu i Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu za to, że "swoimi odważnymi decyzjami uchronili nas przed epidemią" i za to, "że myślą naprzód i podejmują decyzje, które będą być może miały fundamentalny wpływ na bezpieczeństwo nasze i kolejnych pokoleń".

Podkreślił też, że w ramach wsparcia Polski Fundusz Rozwoju będzie dysponował 100 mld zł na wsparcie przedsiębiorców. Dodał, że wartość całej tarczy antykryzysowej państwa to 400 mld zł, po to, żeby ratować polską gospodarkę".

"Mam nadzieję, że okres tych kilku miesięcy przejdziemy i będziemy mogli wrócić na drogę normalnego rozwoju. Na tej drodze polscy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na moje prezydenckie wsparcie" - zapewnił.

Źródło:
PAP
legal_marine_390x100_gif_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.