• <

Co z Lotosem i Energą? Prezydent Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z prezesem PKN Orlen

Strona główna Prawo, polityka Co z Lotosem i Energą? Prezydent Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z prezesem PKN Orlen
Co z Lotosem i Energą? Prezydent Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z prezesem PKN Orlen - GospodarkaMorska.pl

W siedzibie zarządu PKN Orlen w Warszawie odbyło się dzisiaj spotkanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem. Rozmowy dotyczyły przyszłości strategicznych dla Gdańska i Pomorza spółek Lotosu i Energi.

Przyszłość gdańskich koncernów Energii i Lotosu stoi pod znakiem zapytania. Kilka miesięcy temu PKN Orlen poinformował o chęci zakupu obu przedsiębiorstw.

- Od samego początku wyrażaliśmy duże zaniepokojenie tymi planami – mówi po spotkaniu Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Po pierwsze zawsze przy takich operacjach naturalne są obawy o miejsca pracy. Dla miasta ważne jest również zaangażowanie obu firm w życie lokalnej społeczności, a zarówno Energa, jak i Lotos to ważni partnerzy wielu przedsięwzięć sportowych, kulturalnych czy naukowych.

W spotkaniu z władzami płockiego koncernu udział wziął także Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji: - Nie jest tajemnicą, że Lotos planował poważny rozwój swojej produkcji na nowych terenach należących do gdańskiego samorządu, zapowiedzi połączenia z Orlenem rodzą pytania co dalej z tymi planami i rozwojem naszej, pomorskiej firmy.

Podczas spotkania plany rozwoju PKN Orlen przedstawił prezes zarządu Daniel Obajtek. Zapewnił, że jego firma - o ile dojdzie do kupna - zamierza kontynuować plany inwestycyjne zarówno Energii, jak i Lotosu. Według zapewnień prezesa Obajtka, obie gdańskie firmy mają zachować pełną odrębność podatkową, siedziby mają pozostać w Gdańsku. Prezes zapewnił, że nie będzie redukcji etatów, a nowy koncern po połączeniu ma jeszcze bardziej zaangażować się w działania kulturalne, sportowe i naukowo-badawcze.

- Dzisiaj poznaliśmy zarys działań, nasze obawy pozostają aktualne, a te wszystkie wątpliwości mogą rozwiać tylko konkretne decyzje i konkretne działania - poinformowała prezydent Dulkiewicz. - Zdajemy sobie sprawę, że takie decyzje strategiczne podejmuje rząd, niemniej lokalne wspólnoty powinny być wysłuchane przy takich operacjach.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła prezesa Daniela Obajtka na dalsze rozmowy do Gdańska.

Źródło:
gdansk.pl
legal_marine_390x100_gif_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.