• <
pge_baltica_390x100_duży

100 martwych delfinów na plaży w Mozambiku

zc

24.02.2021 15:59 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

100 martwych delfinów na plaży w Mozambiku - GospodarkaMorska.pl
<span>Photo by <a href="https://unsplash.com/@carlosaranda?utm_source=unsplash&amp;utm_medium=referral&amp;utm_content=creditCopyText">carlos aranda</a> on <a href="https://unsplash.com/s/photos/dead-dolphin?utm_source=unsplash&amp;utm_medium=referral&amp;utm_content=creditCopyText">Unsplash</a></span>

Na plaży na wyspie Bazaruto w Mozambiku znaleziono ciała około 100 martwych delfinów - poinformował w środę serwis BBC News.

Pierwsza grupa zwierząt została wyrzucona na brzeg w niedzielę. We wtorek znaleziono kilkadziesiąt kolejnych ciał zwierząt.

Ministerstwo środowiska podało, że przyczyna zgonu zwierząt nadal jest nieznana, a na miejsce udają się kolejni eksperci. Badacze sprawdzają między innymi, czy do wyrzucenia delfinów na brzeg mógł się przyczynić cyklon tropikalny Guambe.

Tomas Manasse z Parku Narodowego Archipelagu Bazaruto powiedział, że w ubiegłym tygodniu cyklon Guambe wzburzył wody w pobliżu wyspy. Jak dodał, wiadomo, że delfiny podążają za przywódcą stada do brzegu, gdy są w niebezpieczeństwie.

Manasse powiedział, że sekcja zwłok nie wykazała jednoznacznie problemów ze skórą, językiem lub jelitami. Próbki zostały wysłane do laboratorium w Maputo.

Tagi:
mozambik, delfin
escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.