• <

Wynik wyszukiwania - "terminal lng" - Wiadomości

20-lecie Gaz-System, właściciela terminalu LNG w Świnoujściu i operatora Baltic Pipe

16 kwietnia 2024 r. przypada 20 rocznica utworzenia operatora gazociągów przesyłowych. Spółka powstała w wyniku wprowadzenia wymogu rozdziału przesyłu od dystrybucji gazu ziemnego w toku przygotowań Polski do wstąpienia do Unii Europejskiej.
16.04.2024

Nowy niemiecki terminal LNG odebrał pierwszy ładunek skroplonego gazu

Tankowiec LNG Maran Gas Alexandria dostarczył pierwszy ładunek skroplonego gazu do terminalu LNG na Rugii, w niemieckim Mukran. Statek, załadowany skroplonym gazem ziemnym (LNG) z Norwegii, jest kluczowym elementem w procesie weryfikacji gotowości terminalu do obsługi dostaw LNG. Niemiecki terminal może być konkurencją dla polskiego gazoportu w Świnoujściu.
28.03.2024

Bando: Koszt pływającego terminala LNG to ok. 4,7 mld zł

Koszt budowy pływającego terminala LNG (FSRU) w Zatoce Gdańskiej to ok. 4,7 mld zł - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Maciej Bando, podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. infrastruktury krytycznej.
22.02.2024

Zysk netto Grupy Orlen w 2023 r. wyniósł 27 mld 565 mln zł

Grupa Orlen wypracowała w 2023 r. zysk netto na poziomie 27 mld 565 mln zł. W IV kwartale 2023 r. wynik finansowy Grupy Orlen wyniósł 7 mld 269 mln zł - poinformował koncern w czwartkowym raporcie finansowym.
22.02.2024

Europejski rynek LNG. UE co miesiąc pompuje 1 mld dol. w gospodarkę Rosji

W okresie styczeń-grudzień 2023 r. import LNG krajów Unii Europejskiej wzrósł o 1,9% r/r do 102 mln ton, do Chin o 11,4% r/r do 71,6 mln ton, do Japonii zmalał o 9,2% r/r do 66,9 mln ton, do Korei Południowej zmniejszył się 3,5% r/r do 45,5 mln ton – informuje w najnowszym raporcie Banchero Costa Research. Przepompowując rosyjskie LNG w terminalach Belgii, Hiszpanii i Francji, UE co miesiąc pompuje w gospodarkę Rosji 1 mld dol. – podaje najnowszy raport CREA.
11.02.2024

Administracja Bidena krytykowana za wstrzymanie nowych pozwoleń na eksport LNG

Republikanie i przedstawiciele przemysłu skrytykowali w Kongresie decyzję administracji Joe Bidena o wstrzymaniu nowych pozwoleń na eksport skroplonego gazu ziemnego (LNG), przedstawiając decyzję jako cios w sojuszników Ameryki i dar dla Władimira Putina.
07.02.2024

Zakończenie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu to główny cel na rok 2024 dla Gaz-System

Głównym celem inwestycyjnym Gaz-Systemu w 2024 r. będzie zakończenie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu, która umożliwi dostawy do Polski 8,3 mld m sześc. gazu rocznie - poinformowała PAP spółka. Zapowiedziała też kontynuację prac nad gazowym Korytarzem Centrum – Wschód.
27.01.2024

Terminal LNG w Kłajpedzie z dostępnymi zdolnościami regazyfikacyjnymi

Litewski operator terminalu LNG w Kłajpedzie, KN Energies (dawniej Klaipedos Nafta), ogłosił, że jest dostępna niewykorzystana przepustowość terminalu FSRU do rezerwacji. Jednocześnie ma ona wskazywać na duży popyt na usługi infrastruktury gazowej, przy czym dotychczasowe zainteresowanie nawet dwukrotnie przekraczało możliwości oferowane przez firmę.
16.01.2024

Spotkanie dotyczące strefy bezpieczeństwa wokół terminala LNG w Świnoujściu

Wczoraj w Porcie Szczecin-Świnoujście miało miejsce spotkanie dotyczące strefy bezpieczeństwa wokół terminala LNG i zamknięcia w związku z tym ulicy Ku Morzu.
11.01.2024

Zakończono testy nowego zbiornika w świnoujskim terminalu LNG

Trzeci - największy zbiornik w świnoujskim terminalu przeszedł testy szczelności. Próby odbyły się przy użyciu wody morskiej. Ostateczny wynik sprawdzianu wyszedł pozytywnie.
17.11.2023

Podwodny protest Greenpeace przeciwko terminalowi LNG

Na Bałtyku, w rejonie wyspy Rugia, aktywiści Greenpeace prowadzą protest przeciwko powstającemu tam rurociągowi terminalu skroplonego gazu LNG. Akcja protestacyjna prowadzona jest pod wodą, biorą w niej udział nurkowie – poinformował portal dziennika „Ostsee Zeitung”. Informacje o prowadzonej akcji potwierdziła w środę rzeczniczka policji.
02.11.2023

Litwa. Władze wzmacniają podwodną kontrolę terminalu LNG

Po uszkodzeniu gazociągu Balticconnector, Litwa wzmacnia podwodną kontrolę swego terminalu LNG. Laurynas Kaszcziunas, szef sejmowego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformował, że rozpoczęto proces zakupu systemu, który „wzmocni zdolność do kontrolowania zagrożeń pod wodą".
21.10.2023

Do gazoportu w Świnoujściu dotarła kolejna dostawa LNG

Praca w terminalu LNG w Świnoujściu się nie zatrzymuje. Ostatnio informowaliśmy o jubileuszowej dostawie nr 250, tymczasem wczoraj gazoport odwiedził kolejny gazowiec, notując 252. dostawę LNG.
07.10.2023

Świnoujście: 250. dostawa LNG do gazoportu

Dzisiaj do Terminalu im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął statek z jubileuszową, 250. dostawą skroplonego gazu ziemnego. Od początku działania krajowego gazoportu odebrano w nim blisko 19,7 mln ton surowca.
20.09.2023

Zbiornik terminala LNG jako sala koncertowa

W niedzielę, 17 września nowy zbiornik terminala LNG w Świnoujściu zamienił się w...salę koncertową. Wszystko za sprawą występu multiinstrumentalisty Joszka Brody. Terminal już wkrótce wypełni skroplony gaz.
18.09.2023

Gaz-System rozwija współpracę ze strażą pożarną

Podpisane 29 sierpnia przez spółkę porozumienie z Państwową Strażą Pożarną zwiększa i formalizuje dotychczasową kooperację, zwłaszcza w obszarach szkoleniowym, komunikacyjnym oraz usuwania skutków awarii. Intensyfikacja współpracy pozwoli jeszcze skuteczniej zabezpieczyć strategiczne obiekty, jak np. Terminal LNG w Świnoujściu, tłocznie i węzły gazu.
29.08.2023

Obajtek: bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski było i jest dla nas priorytetem

Bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski było i jest dla nas priorytetem - zadeklarował w piątek prezes Orlenu Daniel Obajtek, odnosząc się do zawartej przez koncern umowy z Gaz-Systemem na rezerwację 100 proc. udostępnionych zdolności regazyfikacyjnych planowanego pływającego terminala LNG.
18.08.2023

Przy terminalu LNG powstanie budynek zaplecza i nabrzeże dla Straży Granicznej

Wybudowanie na terenie portu morskiego w sąsiedztwie terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zaplecza administracyjno-technicznego dla Straży Granicznej i nabrzeża dla jej pływających jednostek zakłada podpisane w piątek porozumienie ze spółką Gaz-System.
14.08.2023

Rekordowa liczba załadowanych cystern w terminalu LNG

Od stycznia do końca lipca br. w terminalu LNG załadowano ponad 4 tys. cystern - poinformowała w czwartek pełnomocniczka rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Zaznaczyła, że to rekordowy wynik.
10.08.2023

Gazowiec Lech Kaczyński z kolejną dostawą w Świnoujściu

To już czwarta dostawa błękitnego paliwa, która dotarła do gazoportu w Świnoujściu. Dzięki regularnym dostawom gazowca Lecha Kaczyńskiego, na ten moment krajowe magazyny gazu są już zapełnione w 85%. Tym samym mamy zagwarantowane bezpieczeństwo w nadchodzącym sezonie grzewczym.
01.08.2023

Transport autobusowy w Świnoujściu do plaży na Warszowie

Możliwy będzie nadzorowany transport autobusowy do plaży na Warszowie w Świnoujściu – poinformował w piątek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Obecnie dotarcie do niej utrudnia ustanowiona strefa ochronna wokół terminala LNG.
28.07.2023

Europa zyskała kolejny terminal LNG

Operator hiszpańskiej sieci gazowej - spółka Enagas przyjęła w nowo wybudowanym terminalu LNG w Gijon pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego.
03.07.2023

Gaz-System dofinansuje i zapewni dojazd do atrakcji turystycznych Świnoujścia podczas wakacji

Spółka podpisała porozumienie z Miastem Świnoujście w sprawie zapewnienia dla mieszkańców i turystów alternatywnego dostępu do atrakcji turystycznych (Latarnia Morska, Fort Gerharda) oraz plaży w prawobrzeżnej części miasta w miesiącach letnich.
29.06.2023

Świnoujście. Bezpłatny transport do latarni morskiej, Fortu Gerharda i plaży przy Podziemnym Mieście – do 7 maja

Bezpłatne rejsy do latarni morskiej i Fortu Gerharda, a także przejazdy autobusowe do plaży przy Podziemnym Mieście będą realizowane do 7 maja. Atrakcje od ponad dwóch tygodni były niedostępne dla zwiedzających z powodu wprowadzonej 200-metrowej strefy ochronnej wokół gazoportu.
29.04.2023

Gaz-System sfinansuje transport do atrakcji turystycznych Świnoujścia

Operator terminala LNG w Świnoujściu Gaz-System zadeklarował sfinansowanie bezpłatnego dojazdu turystów do atrakcji w prawobrzeżnej części miasta w czasie długiego majowego weekendu. 13 kwietnia wojewoda wprowadził zakaz przebywania w pobliżu terminala.
21.04.2023

Świnoujście nie otrzymało rekompensaty

Wbrew wcześniej pojawiającym się informacjom, jakoby w związku z zamknięciem ulicy Ku Morzu, Gmina Miasto Świnoujście otrzymała od spółki Gaz-System rekompensatę w wysokości 20 mln zł na budowę nowego dojścia do Latarni Morskiej, Fortu Gerharda i plaży w prawobrzeżnej części miasta, doniesienia te nie są prawdziwe. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy, jednak nic nie zostało potwierdzone.
20.04.2023

Nowe nabrzeże terminala LNG w Świnoujściu jest gotowe na przyjęcie jednostek pływających

Jak poinformował PORR Polska, właśnie zakończone zostały prace nad drugim nabrzeżem w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. Z dodatkowej infrastruktury będą korzystać zarówno duże gazowce, jak i mniejsze jednostki potrzebne do redystrybucji LNG. Aktualnie trwają intensywne prace nad montażem technologii przesyłu gazu ziemnego z nadbrzeża do zbiorników magazynowych w gazoporcie.
12.04.2023

Spotkanie wojewody z mieszkańcami Świnoujścia. Przedmiotem dyskusji blokada gazoportu LNG

Mieszkańcy Świnoujścia są zaniepokojeni możliwym zamknięciem dostępu drogowego do części zabytków i atrakcji turystycznych Świnoujścia. Ma to związek z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej w Polsce, do której należy terminal LNG. Kilka dni temu Północna Izba Gospodarcza, Świnoujska Organizacja Turystyczna oraz liczni lokalni przedsiębiorcy wystosowali apel do wojewody zachodniopomorskiego, Zbigniewa Boguckiego. Teraz spotkał się on z mieszkańcami Świnoujścia.
12.04.2023

Rozbudowa terminala LNG w Świnoujściu na zaawansowanym etapie

Port w Świnoujściu przechodzi obecnie wielkie zmiany poprzez rozbudowę. Do 2029 roku ma stać się poważną konkurencją dla portu w Hamburgu. Koszt programu szacowany jest na 10,3 mld złotych. Na terenie świnoujskiego gazoportu wybudowane zostanie nowe nabrzeże statkowe wraz estakadą prowadzącą do trzeciego zbiornika magazynowego LNG. Inwestycja ta umożliwi cumowanie, postój, załadunek i rozładunek mniejszych zbiornikowców LNG.
11.04.2023

Apel Północnej Izby Gospodarczej dotyczący blokady infrastruktury turystycznej w Świnoujściu

Kilka dni temu Świnoujściem wstrząsnęła informacja o możliwym zamknięciu dostępu drogowego do części zabytków i atrakcji turystycznych Świnoujścia. Ma to związek z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej w Polsce, a tak definiowany jest terminal LNG. Informacja ta zaniepokoiła Północną Izbę Gospodarczą, która wraz z lokalnymi przedsiębiorcami apeluje do wojewody Zbigniewa Boguckiego.
10.04.2023

Gaz-System rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźlu

Spółka Gaz-System otrzymała od Wojewody Opolskiego pozwolenie na budowę czwartego przenośnego agregatu sprężającego na tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu moce sprężania obiektu zwiększą się o ponad 50 %.
06.04.2023

Grupy ekologiczne sprzeciwiają się budowie terminala LNG w Niemczech

Po wybuchu wojny na Ukrainie Niemcy rozpoczęli realizację przyspieszonych projektów budowy terminali LNG na bazie FSRU (pływające jednostki), aby zabezpieczyć dostawy gazu dla gospodarki dotychczas uzależnionej od taniego surowca importowanego z Rosji. Grupy ekologiczne domagają się wstrzymania budowy infrastruktury LNG u wybrzeży Rugii i Lubmina.
19.03.2023

Pierwszy polski gazowiec dotarł do Świnoujścia [WIDEO]

W miniony piątek do terminalu LNG w Świnoujściu zawinął Lech Kaczyński – pierwszy metanowiec z planowanej na 8 jednostek floty Orlenu. Na jego pokładzie przypłynęło z USA 70 tys. ton skroplonego gazu ziemnego. To tyle, ile przez 7 dni zużywają wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce.
13.03.2023

Brak chętnych na gaz z kosztownego, nowego terminala LNG

Z wydzierżawionego za duże pieniądze statku-terminala, który przybył do Finlandii z Argentyny pod koniec ubiegłego roku, aby dostarczać LNG i zastąpić wstrzymane dostawy surowca z Rosji, nie skorzystał jeszcze żaden podmiot. Mobilny terminal w Inkoo został oddany do użytku w połowie stycznia.
03.03.2023

Wojewoda może zakazać przebywania w pobliżu terminala LNG. Weszły w życie nowe przepisy

Weszły w życie przepisy, w myśl których może zostać ograniczony dostęp do terminala LNG w Świnoujściu.
26.02.2023

Eksperci: kryzys energetyczny się nie skończył, Polska powinna stawiać na oszczędność i OZE

Kryzys energetyczny się nie skończył, mogą się pojawić problemy z dostępnością gazu, Polska powinna kłaść większy nacisk na oszczędność energii i jak najszybciej budować OZE - oceniali eksperci w czasie konferencji "Energetyka 2023 - przesilenie".
31.01.2023

W tym roku do terminala LNG w Świnoujściu może zawinąć ponad 60 gazowców

Przewiduje się, że w 2023 r. do terminala LNG w Świnoujściu zawinie ponad 60 gazowców - poinformował PAP wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Daniel Stachiewicz. Dodał, że realizowana obecnie inwestycja pozwoli docelowo regazyfikować ponad 8 mld m sześc. gazu rocznie.
24.01.2023

Finlandia uruchamia pływający terminal LNG. Czy gaz trafi również do Polski?

Pływający terminal LNG znajdujący się na południowym wybrzeżu Finlandii w porcie Inkoo jest gotowy do odbioru gazu – poinformowała spółka Gasgrid Finland, która podkreśla, że pozwoli to na ,,trwałe porzucenie zależności Finlandii od gazu rosyjskiego”.
24.01.2023

Siemoniak: Zachodniopomorskie jest miejscem szczególnym, jeśli chodzi o infrastrukturę krytyczną

Zachodniopomorskie jest miejscem szczególnym, jeśli chodzi o infrastrukturę krytyczną; gazoport, dojście Baltic Pipe, Elektrownia Dolna Odra i Zakłady Chemiczne w Policach wymagają bardzo szczególnego podejścia – podkreślił w poniedziałek wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
23.01.2023

20 mln euro unijnego wsparcia dla Gaz-Systemu na terminal FSRU w Gdańsku

Komisja Europejska w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF) przyznała projektowi LNG Gdańsk dofinansowanie na opracowanie specyfikacji technicznej i przeprowadzenie prac projektowych. Maksymalna wysokość przyznanego wsparcia wynosi ok. 19,6 mln euro. W kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę decyzja ta podkreśla istotne znaczenie projektu dla wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw i uniezależnienia od rosyjskiego gazu oraz zwiększenia dostępności LNG dla Polski i regionu.
12.12.2022

Wynajęty w Holandii terminal LNG sprawi, że czeskie zapasy gazu starczą na dodatkowe dwa miesiące

Gaz z wynajętego w Holandii terminalu LNG sprawi, że należące do Czech zapasy tego surowca wystarczą na dodatkowe półtora do dwóch miesięcy - powiedział we wtorek w Pradze czeski minister przemysłu Josef Sikela. Zbiorniki z gazem są obecnie wypełnione w około 77 proc., co pokryje zużycie do stycznia 2023 r. Dzięki terminalowi Czechy będą miały zapewniony surowiec do marca.
20.07.2022

Eksplozja w terminalu eksportowym w USA. W czwartek rano gaz w Europie mocno drożeje [WIDEO]

W czwartek rano gaz w kontraktach lipcowych i sierpniowych w holenderskim hubie TTF drożeje o ponad 12 proc. Ceny gazu w Europie podskoczyły po eksplozji w głównym terminalu eksportowym LNG w USA.
09.06.2022

Sejmowa komisja przeciwko odrzuceniu projektu tzw. ustawy terminalowej

Sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych nie zgodziła się w środę na odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu LNG. Opowiedziała się także przeciw przesunięciu wejścia w życie zmian. Projekt jest elementem przygotowań do przejęcia PGNiG przez Orlen.
27.04.2022

Dwunasty wyładunek LNG w Terminalu w Świnoujściu

W święta do terminalu LNG w Świnoujściu dopłynął transport płynnego gazu. Metanowiec z Kataru dostarczył ok. 120 milionów metrów sześciennych surowca.
19.04.2022

USA zapewni w tym roku Unii Europejskiej 15 mld metrów sześciennych gazu LNG

Dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić UE w tym roku 15 mld metrów sześc. gazu LNG - zapowiedział w piątek prezydent USA Joe Biden. Łączymy się w realizacji celu, jakim jest ograniczenie zależności od rosyjskiego gazu - podkreślił.
25.03.2022

Morawiecki: Baltic Pipe i terminal LNG dają nam niezależność od rosyjskiego gazu

W tym roku zostanie ukończony gazociąg bałtycki i da on Polsce wraz z terminalem LNG niezależność od rosyjskiego gazu – powiedział w czwartek w Paryżu premier Mateusz Morawiecki. Nie wszyscy są skłonni, aby jak najszybciej odciąć rosyjski gaz - ocenił.
11.03.2022

PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG

W Calcasieu Pass w Luizjanie na południu USA załadowano pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego - przekazała we wtorek spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Firma rozpocznie regularny odbiór LNG z tego terminalu od 2023 r.
01.03.2022

Świnoujście. Ulica Ku Morzu a rozbudowa terminalu. Którędy do latarni i fortu?

W związku z rozbudową Terminalu LNG i zapewnieniem jego bezpieczeństwa spółka Gaz-System będzie musiała wybudować nowy parking i drogę dojazdową do jednych z największych świnoujskich atrakcji – Latarni Morskiej i Fortu Gerharda. Takie jest stanowisko miasta.
28.09.2021

Świnoujście: Usterka w terminalu LNG bez wpływu na harmonogram dostaw gazu

W terminalu LNG w Świnoujściu doszło do usterki jednego z trzech ramion służących do rozładunku LNG z metanowców. Według operatora terminala Gaz-Systemu sytuacja nie ma jednak wpływu na harmonogram dostaw gazu i terminowość rozładunku.
02.06.2021

LNG Croatia kończy pierwszy przeładunek skroplonego gazu ziemnego na chorwackiej wyspie Krk

Chorwacki terminal importowy skroplonego gazu ziemnego (LNG), znajdujący się na wyspie Krk, zakończył pierwszą operację przeładunku na małą skalę.
25.05.2021

Prezes Gaz-System: Mamy w planie 30 dużych projektów

W perspektywie 2023 r. priorytetem jest dokończenie strategicznych projektów dywersyfikacyjnych, zakładających budowę nowych lub rozbudowę istniejących punktów wejścia gazu do Polski – mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" prezes Gaz–System Tomasz Stępień.
14.05.2021

Mozambik: Francuski koncern Total zawiesił budowę terminala gazowego

Francuski koncern petrochemiczny Total potwierdził, że zawiesza budowę terminala skraplania gazu (LNG) w Mozambiku po atakach dżihadystów z ugrupowania Al-Szabab - poinformował w poniedziałek prezes Krajowego Instytutu Petrochemicznego Mozambiku Carols Zacarias.
26.04.2021

Rząd zajmie się projektami zmian tzw. specustaw przesyłowych

Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma się zająć projektem zmian w tzw. specustawach przesyłowych - dotyczących rozbudowy sieci przesyłowych energii elektrycznej, gazu i rurociągów paliwowych. Projektowana zmiana ma przede wszystkim przyspieszyć procedury.
18.01.2021

Pierwsza dostawa LNG dla PGNiG do terminalu w Świnoujściu w 2021 roku

Pierwsza w 2021 r. dostawa skroplonego gazu ziemnego dla PGNiG dotarła do terminalu LNG w Świnoujściu - podało dzisiaj Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Spółka spodziewa się "pracowitego roku" i wielu dostaw gazu do Polski.
11.01.2021

Stena Bulk, czyli dlaczego gaz LNG powinien zawsze podróżować pierwszą klasą

Dzisiaj kolejny z cyklu artykułów na temat armatorów i ich flot, których statki zawijają do polskich portów. Tym razem zajmiemy się przedsiębiorstwem armatorskim Stena Bulk, będącym jedną ze spółek bardzo renomowanej Grupy Stena. Jednymi z bardziej charakterystycznych jednostek wykorzystywanych we flocie Steny Bulk są tzw. metanowce, a więc jednostki do przewozu LNG. Właśnie jeden z takich statków pod koniec grudnia 2020 roku zawinął do świnoujskiego terminala LNG, przywożąc do kraju kolejną partię gazu z USA.
08.01.2021

112. dostawa LNG w Świnoujściu

112. dostawa skroplonego gazu ziemnego dotarła do Świnoujścia – poinformowała dziś spółka Polskie LNG. Statek dotarł do terminalu w 5. rocznicę pierwszej dostawy.
11.12.2020

Gaz-System odebrał pierwsze dostawy dla rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu

GAZ-SYSTEM odebrał pierwszą dostawę kluczowych urządzeń do nowych regazyfikatorów SCV dla Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Na terminal dotarły wężownice, w których przepływający skroplony gaz ziemny zmienia stan skupienia w lotny.
13.11.2020

Co powinieneś wiedzieć o nowym terminalu LNG na Zatoce Gdańskiej [wideo]

Trwa badanie zapotrzebowania rynkowego na korzystanie z nowych zdolności przesyłowych w związku z realizacją nowego Terminalu LNG (FSRU) w rejonie Zatoki Gdańskiej. Gaz-System czeka\ na zgłoszenia uczestników rynku do 28 września br. Przy okazji spółka przygotowała materiały informacyjne o procedurze i terminalu – zachęcamy do obejrzenia.
21.09.2020

Urząd Morski w Szczecinie

urząd morski,urzędy morskie,instytucje morskie,urząd morski szczecin,oznakowanie nawigacyjne,inspekcja morska,PSC,FSC,bezpieczeństwo portu,port dla statków,ochrona wybrzeża,tor wodny,terminal LNG,gazoport,małe porty,środowisko morskie,ochrona środowiska morskiego

Wartsila Polska Sp. z o.o.

Serwis silników,przeglądy silników,naprawy silników,naprawy systemów elektrycznych,naprawy systemów automatycznych,części zamienne do silników,pomiary dynamiki,silniki dwupaliwowe,silniki gazowe,oczyszczanie wód balastowych,scrubery,systemy napędowe,separator wód zaolejonych,kontrola i redukcja emisji spalin,optymalizacja zużycia paliwa,umowy serwisowe,czyszczenie chłodnic,wał śrubowy,śruba nastawna,ster strumieniowy,centrowanie,rozwiercanie pochwy wału śrubowego,mobilna obróbka na obiekcie,usuwanie awarii systemów napędowych,klejenie uszczelnień,zrównoważone środowisko,inteligentne technologie,terminal LNG,silniki LNG,diesel,Sulzer,modernizacja silnika,mobilna obróbka skrawaniem,pomiary liniowości,naprawa turbin,honowanie tulei,roztaczanie linii wału,regeneracja czopów,centrowanie,legalizacja płaszczyzn stykowych,roztaczanie pochew wału,szlifowanie powierzchni stykowych

Próby wodne zbiorników LNG zakończone sukcesem

W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próby wodne obu zbiorników LNG, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Pomiary geodezyjne, zrealizowane pod obciążeniem 100 tysięcy ton, potwierdziły odpowiednią jakość wykonanych prac konstrukcyjnych.
20.11.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.