• <

LNG Croatia kończy pierwszy przeładunek skroplonego gazu ziemnego na chorwackiej wyspie Krk

25.05.2021 12:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski LNG Croatia kończy pierwszy przeładunek skroplonego gazu ziemnego na chorwackiej wyspie Krk

Partnerzy portalu

LNG Croatia kończy pierwszy przeładunek skroplonego gazu ziemnego na chorwackiej wyspie Krk - GospodarkaMorska.pl
Fot. LNG Croatia

Chorwacki terminal importowy skroplonego gazu ziemnego (LNG), znajdujący się na wyspie Krk, zakończył pierwszą operację przeładunku na małą skalę.

W projekcie odnotowano, że skroplony gaz ziemny został przeładowany z FSRU LNG Croatia do bunkierki Avenir LNG Avenir Accolade o pojemności 7500 m3.

Po operacji Avenir Accolade wypłynął na Sardynię i obecnie pływa po Morzu Jońskim, wynika z danych dostarczonych przez VesselsValue.

– Dzięki temu Chorwacja zyskała szansę i perspektywę handlu skroplonym gazem ziemnym drogą morską – podała spółka LNG Croatia, obsługująca obiekt.

– Ten zupełnie nowy model biznesowy otwiera szereg możliwości w turystyce i sektorach gospodarki, ponieważ umożliwia bunkrowanie LNG, a tym samym znacznie zmniejsza emisje spalin i szkodliwy wpływ żeglugi na środowisko – czytamy w oświadczeniu firmy.

Wprowadzając tę nową dodatkową usługę, terminal LNG na wyspie Krk, nadal potwierdza swoje znaczenie na mapie energetycznej Europy.

LNG Croatia zauważyło ponadto, że była to pierwsza operacja przeładunku LNG na małą skalę na Morzu Śródziemnym.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.