• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Świnoujście. Bezpłatny transport do latarni morskiej, Fortu Gerharda i plaży przy Podziemnym Mieście – do 7 maja

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Świnoujście. Bezpłatny transport do latarni morskiej, Fortu Gerharda i plaży przy Podziemnym Mieście – do 7 maja

Partnerzy portalu

Fot. sebdok - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35171490

Bezpłatne rejsy do latarni morskiej i Fortu Gerharda, a także przejazdy autobusowe do plaży przy Podziemnym Mieście będą realizowane do 7 maja. Atrakcje od ponad dwóch tygodni były niedostępne dla zwiedzających z powodu wprowadzonej 200-metrowej strefy ochronnej wokół gazoportu.

– Mamy olbrzymią nadzieję, że ludzie przyjdą i skorzystają z tego transportu, bo jest to też bardzo duża atrakcja. Mamy tak naprawdę bezpłatną podróż morską po porcie, odwiedzenie strefy "zero", to jest dodatkowy dreszczyk emocji i to powinna być bardzo duża zachęta – powiedział w rozmowie z PAP Piotr Piwowarczyk z Fortu Gerharda.

Bezpłatne dojazdu turystów do atrakcji w prawobrzeżnej części miasta w czasie długiego majowego weekendu sfinansował operator terminala LNG w Świnoujściu Gaz-System.

Od ponad dwóch tygodni były niedostępne dla odwiedzających, po tym, jak 13 kwietnia wojewoda zachodniopomorski wprowadził zakaz przebywania w odległości mniejszej niż 200 m od terminala ze względów bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.

Na skutek tej decyzji zamknięta została droga prowadząca pod rurociągami do latarni morskiej i Fortu Gerharda. Zamknięta została też główna droga, prowadząca na plażę.

Statkami Adler-Schiffe odpływać będą z przystani na Uznamie (za skrzyżowaniem ulic Wybrzeże Władysława IV oraz Marynarzy) oraz a z wyspy Wolin (z nabrzeża Warszów, tuż obok przeprawy promowej). Rejsy powrotne będą odbywać się z nabrzeża GPK przy Forcie Gerharda.

Darmowe bilety można pobrać ze strony internetowej Adler-Schiffe, odebrać w kasie biletowej na nabrzeżu lub w kasie mobilnej przy trapie.

Komunikacja autobusowa do plaży w prawobrzeżnej części miasta (wyspa Wolin) kursuje od przystanku "Dworzec PKP" do przystanku "Plaża Przytór/Podziemne Miasto".

Bezpłatne kursy realizowane będą do 7 maja.

Małgorzata Miszczuk
Misz/ godl/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.