• <
UNIWERSYTET_MORSKI_GDYNIA_1100x200

Jubileuszowa edycja Konferencja EuroPOWER & OZE POWER

rk

07.11.2024 17:08 Źródło: Gaz-System
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Jubileuszowa edycja Konferencja EuroPOWER & OZE POWER
Fot. Gaz-System

Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER od początku powstania stawia sobie za cel mówienie o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących sektora energetycznego w Polsce oraz w regionie CEE. Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty funkcjonowania i rozwoju branży energetycznej. 40. edycja odbywa się w dniach 7-8 listopada w Warszawie.

Jubileuszową edycję konferencji otworzyli m.in. Minister Przemysłu Marzena Czarnecka oraz Minister Aktywów Państwowych Jakub Jaworowski. W debacie inauguracyjnej "Transformacja energetyczna – Gaz i paliwa" uczestniczył prezes Gaz-System Sławomir Hinc, który wypowiedział się o bezpieczeństwie energetycznym oraz realizowanych aktualnie inwestycjach.

- System przesyłowy jest tak rozbudowany, że dziś możemy bezpiecznie patrzeć na najbliższą zimę i kolejne lata. W kontekście wprowadzania gazu na terytorium Polski mamy dobre informacje. Jesteśmy na końcowym etapie rozbudowy Terminal LNG. Rozpoczęliśmy proces schładzania trzeciego zbiornika. Moce regazyfikacyjne gazoportu w Świnoujściu osiągną 8,3 mld m3. Zwieńczeniem wieloletniego projektu inwestycyjnego i dywersyfikacyjnego jest realizacja Programu FSRU - podkreślił.

Sławomir Hinc przedstawił także wyzwania czekające nasza spółkę w kontekście transformacji energetycznej, stanowiącej ważny etap dla Gaz-System w związku ze zwracaniem się w kierunku gazów odnawialnych jak biometan i wodór. W niedługiej przyszłości firma ma przedstawić informacje na temat przeprowadzonych konsultacji z rynkiem. Jednocześnie współpracuje z regionalnymi partnerami nad Nordycko-Bałtyckim Korytarzem Wodorowym.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER od początku powstania stawia sobie za cel mówienie o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących sektora energetycznego w Polsce oraz w regionie CEE. Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty funkcjonowania i rozwoju branży energetycznej.

Organizowane przez MMC Polska wydarzenie, jest najważniejszą konferencją energetyczną w kraju. Naszą misją jest stworzenie efektywnej platformy dialogu będącej miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Tworząc program wydarzenia bierzemy pod uwagę aktualną sytuację ekonomiczno-polityczną, aby mówić o najbardziej aktualnych wyzwaniach przed którymi stoi cały sektor. Do wyzwań tych należą m.in.: rozwój wielkoskalowych farm fotowoltaicznych, energetyki wiatrowej, nowoczesnego i efektywnego ciepłownictwa,  energetyki rozproszonej, cyfryzacji i wszystkich nowoczesnych technologii dla sektora.

Zakres tematyczny Konferencji współtworzony jest wspólnie przez Rady Programowe Euro POWER & OZE POWER. W jej skład wchodzą prezesi i członkowie zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, reprezentanci administracji centralnej, regulator, przedstawiciele świata nauki i stowarzyszeń branżowych, którzy wspólnie wpływają na kształt przyszłości energetyki i polskiej gospodarki.

JOTUN_2026

Dziękujemy za wysłane grafiki.