• <

Wynik wyszukiwania - " Orsted " - Wiadomości

Port Gdańsk: przypłynęły wojskowe ambulanse dla Ukrainy

W Porcie Gdańsk przy Nabrzeżu Rudowym wyładowane zostało 21 wojskowych ambulansów z Singapuru. Pojazdy powędrują na Ukrainę.
07.03.2024

PGE i Orsted wybrały generalnego wykonawcę przyłącza lądowego dla Baltica 2

Grupa PGE i Orsted podpisały umowę z GE Vernova – reprezentowaną w Polsce przez GE Power Sp. z o.o. – oraz Polimex Mostostal, które zbudują lądową infrastrukturę do wyprowadzenia mocy z projektu Baltica 2, jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica - poinformowała w czwartek spółka PGE.
18.01.2024

Ponad połowa nowych duńskich statków gotowa na zielone paliwa

Według danych Danske Rederier, duńskiego stowarzyszenia zrzeszającego armatorów, ponad połowa statków zamówionych przez tamtejsze przedsiębiorstwa żeglugowe będzie mogła korzystać z ekologicznych paliw.
12.01.2024

Ocean Winds podsumowuje program "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem"

Program "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem"jest realizowany we współpracy inwestorów morskich farm wiatrowych w polskiej części morza Bałtyckiego dla społeczności gminy Choczewo. W roku 2023, 111 zgłoszonych pomysłów przekształciło się we wsparcie dla 68 projektów, osiągając łączną kwotę dofinansowania 1 087 000 zł.
20.12.2023

15 mld EUR dla Siemens Energy. Niemiecki rząd interweniuje w kryzysie producenta turbin

Niemiecki rząd, pod przewodnictwem kanclerza Olafa Scholza, intensyfikuje naciski na koncern Siemens w celu udzielenia wsparcia finansowego kłopotliwej spółce Siemens Energy, będącej największym producentem turbin wiatrowych w kraju. Na specjalnym seminarium w Berlinie kanclerz Scholz wyraził przekonanie, że porozumienie zostanie osiągnięte, podkreślając konieczność sprawiedliwego podziału ciężaru finansowego między rząd, banki a sam koncern.
15.11.2023

Morska energetyka wiatrowa. Biznesplany do rewizji

Morska energetyka wiatrowa znalazła się na głębokiej wodzie i boryka się z niespotykanymi dotąd trudnościami w obliczu rosnących kosztów. Wiodący operatorzy na tym zmonopolizowanym rynku ogłaszają po trzech kwartałach niespotykane dziury w budżetach. Już pojawiły się głosy o konieczności ratowania firm przez rządy i naciski na drenowanie kieszeni konsumentów przemysłowych i detalicznych.
05.11.2023

PSEW 2023: to jest przełomowy rok dla polskiej branży energetyki wiatrowej

Potencjał energetyki lądowej, konsekwencje zmienności cen na rynku energii, możliwości produkcji zielonego wodoru z morskich farm wiatrowych - to zagadnienia, które omawiali uczestnicy konferencji PSEW 2023. W trzydniowym spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej w Hotelu Narvil Conference & Spa - Serock wzięli udział przedstawiciele rządu, biznesu oraz osoby związane polską branżą energetyczną.
27.06.2023

Orsted Offshore Polska na PSEW 2023: branża morskiej energetyki wiatrowej potrzebuje usprawnienia łańcucha dostaw i skrócenia czasu przygotowania projektów

„Polska energetyka wiatrowa na morzu mierzy się z podobnymi problemami, jak ten sektor w Europie. Chodzi głównie o zabezpieczenie podzespołów do naszych projektów i pozyskanie kapitału niezbędnego do realizacji inwestycji. Chcielibyśmy również mieć pewność, że infrastruktura portowa będzie gotowa na czas” – przekonywała Agata Staniewska-Bolesta, dyrektorka zarządzająca Orsted Offshore Polska podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w Serocku.
22.06.2023

PGE i Orsted z pozwoleniem lokalizacyjnym dla obszaru 45.E.1 dla morskich farm wiatrowych

Grupa PGE uzyskała najwięcej punktów w postępowaniu dotyczącym obszaru 45.E.1, o który ubiegała się wspólnie z Ørsted. W dotychczasowych rozstrzygnięciach dotyczących nowych pozwoleń Grupa PGE uzyskała najwięcej punktów w pięciu z ośmiu postępowań, w których brała udział.
30.05.2023

Projekt morskiej farmy wiatrowej Hornsea 3 jest zagrożony? Winne rosnące koszty

Obecnie u wybrzeży Wielkiej Brytanii realizowany jest projekt morskiej farmy wiatrowej Hornsea 3 o wartości 8 mld funtów (9,6 mld dolarów) i mocy 3 GW. Deweloper informuje, że potrzebne jest wsparcie rządu np. w postaci ulg podatkowych, gdyż inflacja i rosnące koszty w łańcuchu dostaw utrudniają realizacje projektu.
20.03.2023

Zgoda UOKiK na wspólne spółki offshore Orsteda i ZE PAK

Prezes UOKiK zgodził się na utworzenie przez duńskiego Orsteda i ZE PAK pięciu spółek, mających budować morskie farmy wiatrowe - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
25.01.2023

PGE ma decyzje URE w sprawie cen w kontraktach różnicowych dla farm wiatrowych Baltica

Spółka poinformowała o zapadnięciu decyzji w sprawie cen w kontraktach różnicowych dla farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3 realizowanych wspólnie z Orsted. Indywidualna cena w kontrakcie różnicowym dla obu etapów została ustalona na maksymalnym poziomie - 319,60 zł/MWh.
13.12.2022

Gaz-System: przepływy gazu Baltic Pipe utrzymują się na poziomie powyżej 60 mln kWh na dobę

Przepływy gazu Baltic Pipe to powyżej 60 mln kWh na dobę - poinformował Gaz-System w czwartek. Zgodnie z informacjami Energinetu, duńskiego operatora sieci gazowej, po uruchomieniu we wtorek terminala w Nybro, do Baltic Pipe może wpłynąć norweski gaz.
03.11.2022

Dania dzięki Baltic Pipe pozyska gaz z Norwegii

Duński operator gazowy Orsted poinformował w czwartek o podpisaniu dużego kontraktu z norweskim przedsiębiorstwem Equinor na dostawy gazu przez gazociąg Baltic Pipe od 1 stycznia 2023 roku do 1 kwietnia 2024 roku.
27.10.2022

PGE Baltica chce w ciągu kilku miesięcy wyłonić dostawców dla projektów Baltica 2 i 3

PGE Baltica chce w ciągu kilku miesięcy wyłonić dostawców dla części morskiej projektów morskich farm wiatrowych Baltica 2 i 3, realizowanych wspólnie z Orsted - poinformował PAP Biznes prezes Dariusz Lociński.
18.10.2022

ZE PAK i Orsted Wind Power podwyższają kapitał zakładowy w spółkach projektowych

ZE PAK i Orsted Wind Power A/S zawarły umowę oraz aneks do umowy wspólników, na mocy których planowane jest podwyższenie kapitałów zakładowych w siedmiu spółkach projektowych – poinformowała polska spółka ZE PAK w komunikacie.
16.08.2022

Koreańczycy zainwestują ponad 367 mln dolarów w fabrykę monopali w Wielkiej Brytanii

Południowokoreański inwestor SeAH Wind przeznaczy 300 milionów dolarów na budowę największej na świecie fabryki morskich fundamentów wiatrowych w Teesside Freeport w Wielkiej Brytanii. Prace budowlane rozpoczną się już w lipcu 2022 roku.
13.07.2022

Wartość inwestycji w offshore wind wzrośnie do 100 mld dolarów w 2030 roku

Według szacunków ośrodka analitycznego Rystad Energy, globalne wydatki kapitałowe na morską energetykę wiatrową wzrosną ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 100 mld dolarów w 2030 roku.
25.06.2022

Cała branża w jednym miejscu. Po konferencji PSEW w Serocku [WIDEO]

Blisko 1500 uczestników, trzy dni paneli, wystąpień, dyskusji i rozmów w kuluarach. Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to wydarzenie, na którym trzeba być – powtarzali przedstawiciele firm i instytucji związanych zarówno z lądową, jak i morską energetyką wiatrową. Jako partner medialny przeprowadziliśmy dla Państwa kilkanaście rozmów z najważniejszymi graczami w branży.
19.06.2022

Jedna twarz polskiego offshore...? [ROZMOWA]

Wielka Brytania wyznaczyła swojego pierwszego pełnomocnika ds. morskiej energetyki wiatrowej, który ma przewodzić wysiłkom zmierzającym do realizacji celu osiągnięcia 50 GW do 2030 roku z MFW. Z kolei polski sektor morskiej energetyki wiatrowej coraz częściej i mocniej sygnalizuje potrzebę transferu dobrych praktyk z rozwiniętych rynków offshore w celu przyspieszenia rozwoju MEW, ale również i wzrostu gospodarczego czy wykorzystania local content. O możliwościach utworzenia analogicznego stanowiska rozmawiamy z ekspertem – radcą
12.06.2022

Kto uwolni bałtycki potencjał floating wind?

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
07.06.2022

OSW: maleje rola KE w wypracowywaniu wspólnych zasad relacji gazowych UE z Rosją

Maleje rola Komisji Europejskiej w wypracowywaniu wspólnych zasad relacji gazowych UE z Rosją - napisała w opublikowanym w piątek raporcie ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich Agata Łoskot-Strachota. Wskazała jednak, że od kwietnia br. dostawy z Rosji zmniejszyły się w sumie ok. 23 mld m3 surowca.
03.06.2022

Ørsted inwestuje w rewilding morski [WIDEO]

Duński deweloper projektów wiatrowych Ørsted oraz organizacja ARK Nature łączą siły w projekcie, który ma udowodnić, że morskie farmy wiatrowe mogą iść w parze z przyrodą. Partnerzy wdrożą zasady rewildingu morskiego na rzecz przywrócenia bioróżnorodności oceanów.
27.05.2022

ZE PAK zawarł dodatkową umowę z Orsted

ZE PAK zawarł z duńską spółką Orsted Wind Power dodatkową umowę kupna 50 proc. udziałów w pięciu spółkach projektowych - poinformowała polska spółka w komunikacie. ZE PAK i Orsted planują wspólne wnioski na budowę morskich farm wiatrowych w Polsce.
13.04.2022

Co analitycy wróżą sektorowi offshore?

Na co zwracać uwagę w dalszej części roku, w sektorze energetyki wiatrowej? Jakie są dominujące trendy? Czy wojna w Ukrainie i odejście od rosyjskich surowców energetycznych przyspieszy transformację, a tym samym rozwój sektora offshore?
03.04.2022

ZE PAK i Ørsted planują farmy wiatrowe na Bałtyku

ZE PAK i Ørsted deklarują szybką realizację wspólnego projektu, co pomoże ograniczyć zależność Polski od importu surowców energetycznych. Inwestycji towarzyszyć będą działania wspierające bezpieczeństwo ekonomiczne i społeczne Wielkopolski Wschodniej, w której działa ZE PAK. ZE PAK i Orsted uznali, że połączenie sił jest lepszym rozwiązaniem niż oddzielne staranie się o lokalizacje na Morzu Bałtyckim. ZE PAK odchodzi od węgla i musi zastąpić brudne moce węglowe czystą energią do 2030 r., a Ørsted rozwinął największy na świecie p
08.03.2022

PGE i Ørsted uruchamiają przetarg na wynajem statków instalacyjnych morskich turbin wiatrowych dla MFW Baltica

PGE i Ørsted rozpoczynają poszukiwania partnera, z którym podpiszą umowę najmu statków instalacyjnych, które wesprą prace przy montażu generatorów turbin wiatrowych dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
30.01.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Ørsted: Polska jest dla nas rynkiem strategicznym

Rodzący się rynek morskiej energetyki wiatrowej w Polsce przyciąga coraz więcej firm i inwestorów zza granicy. Elektrownie wiatrowe na Morzu Bałtyckim wspomogą transformację energetyczną Polski stając się przy tym podstawą rodzącego się sektora gospodarki. W pierwszej części cyklu "Kto jest kim w polskim offshore? rozmawiamy z Ørsted. – Polska jest dla nas rynkiem strategicznym – podkreślają Duńczycy. Nadchodzący rok będzie okresem intensywnego dialogu Ørsted z rynkiem.
18.12.2021

Orsted i Politechnika Warszawska będą kształcić specjalistów morskiej energetyki wiatrowej

Polska spółka Orsted oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy. Celem porozumienia jest kształcenie przyszłych kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a w przyszłości – także stworzenie programu stypendialnego dla najbardziej obiecujących adeptów kształcących się w tej dziedzinie.
08.11.2021

Ørsted i spółka Solorza ZE PAK łączą siły, aby wziąć udział w zbliżającej się aukcji na lokalizacje farm na Bałtyku

ZE PAK, największy prywatny producent energii w Polsce, realizujący obecnie odejście od węgla na rzecz energetyki odnawialnej oraz Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej z 30-letnim doświadczeniem, podpisali list intencyjny dotyczący wspólnego udziału w nadchodzącej aukcji na lokalizację farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego. W kolejnym kroku – po uzyskaniu zgody organów antymonopolowych - ZE PAK i Ørsted utworzą wspólne przedsięwzięcie (joint venture), w którym każda ze spółek będzie
14.10.2021

Strategiczne partnerstwo Unipera z Ørsted w obszarze energetyki morskiej i wodoru

Uniper, jeden z największych producentów energii elektrycznej w Europie i globalny sprzedawca gazu, oraz Ørsted, światowy lider w projektowaniu, budowie i eksploatacji morskich farm wiatrowych, rozpoczęli strategiczną współpracę. Celem jest rozwój morskiej energetyki wiatrowej oraz produkcji zielonego wodoru na dużą skalę.
23.09.2021

Grupa REWE i Ørsted podpisują kontrakt PPA na dostawy energii z morskiej farmy wiatrowej

Kontrakty Power Purchase Agreement (PPA) to już nie tylko pieśń przyszłości, a realne narzędzie dekarbonizacji gospodarki europejskiej. Grupa REWE, jeden z wiodących niemieckich detalistów spożywczych, podpisała 10-letnią umowę na zakup energii elektrycznej z Ørsted w celu pozyskania 100 MW ekologicznej energii elektrycznej z morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 3, która ma zostać uruchomiona w 2025 roku.
22.09.2021

PGE i Orsted ruszają z przetargiem na generatory dla wspólnej farmy offshore

PGE i Orsted - partnerzy w projekcie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku - ogłosiły przetarg na dostawę generatorów turbin wiatrowych dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica (MFW Baltica), która ma mieć moc do 2,5 GW.
15.09.2021

Mewo bada dno Bałtyku. Start kampanii geotechnicznej farm Baltica 2 i Baltica 3

Ważny moment dla polskiej branży offshore. Rozpoczęła się kampania geotechniczna morskich farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3. Firma Mewo zakończyła pierwszy etap badania.
28.07.2021

Shell, Iberdrola składa ofertę budowy największej pływającej farmy wiatrowej na świecie

Royal Dutch Shell Plc i jednostka ScottishPower firmy Iberdrola SA łączą siły, aby zbudować największe na świecie morskie farmy wiatrowe.
19.07.2021

Dania. Orsted rozpoczyna produkcję zielonego wodoru

Firma Orsted z Kopenhagi rozpoczęła realizację swojego pierwszego projektu dotyczącego pozyskiwania odnawialnego wodoru. – Odnawialny wodór może stać się bastionem przemysłu dla kilku gałęzi europejskiej gospodarki – uważa wiceprezes Orsted.
18.05.2021

Siemens przewiduje boom na morską energetykę wiatrową na Morzu Bałtyckim

Według Pawła Przybylskiego, szefa Siemens Gamesa Renewable Energy SA w regionie, Bałtyk posiada potencjał produkcyjny rzędu kilkudziesięciu gigawatów i mógłby go osiągnąć już w 2040 roku. Najwięcej ambicji w tym regionie przejawia Polska ze swoim planem instalacji aż do 11 gigawatów.
03.05.2021

Port Gdynia i Ørsted – współpraca w przeddzień budowy polskich morskich farm wiatrowych

21 kwietnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. i Ørsted podpisały list w sprawie współpracy w zakresie bezzałogowych pojazdów, dronów, robotyki i zrównoważonego transportu dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
21.04.2021

Zgody UOKiK dla PGE i Orsted oraz Orlenu i Northland na spółki offshorowe

PGE i duński Orsted oraz PKN Orlen i kanadyjski Northland mogą utworzyć spółki joint-venture dla budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Prezes UOKiK wydał odpowiednie zgody na koncentrację - podał w piątek urząd antymonopolowy.
12.03.2021

PGE zgłosiła projekt budowy morskich farm wiatrowych o wartości 35 mld zł

PGE zgłosiła projekt budowy morskich farm wiatrowych o wartości 35 mld zł do Krajowego Planu Odbudowy - poinformował prezes spółki Wojciech Dąbrowski. W KPO znajdą się projekty finansowane z Europejskiego Instrumentu Odbudowy RRF.
24.02.2021

PGE: będziemy się spotykać z potencjalnymi polskimi podwykonawcami morskich farm wiatrowych

Umowa z Orstedem pozwoli PGE rozwinąć nowe kompetencje w dziedzinie morskich farm wiatrowych, których w Polsce jeszcze nie ma - mówi prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Jak dodaje, współpraca przyniesie korzyści i PGE, i całej polskiej gospodarce.
24.02.2021

Orsted i „zielony” wodór z wiatraków na morzu

Orsted, partner PGE w projektach morskich farm wiatrowych, angażuje się na dużą skalę w instalacje do produkcji „zielonego” wodoru. W wizji duńskiego koncernu, w zeroemisyjnej gospodarce to co nie da się zelektryfikować, będzie napędzane „zielonym” wodorem.
21.02.2021

Lokalny przemysł ważnym elementem decyzji Orsted o wejściu w polski offshore

Elementem, którzy przyczynił się do decyzji o wejściu na polski rynek jest silny sektor przemysłowy - powiedział PAP wiceprezes Orsted Offshore Rasmus Errboe. Duński Orsted będzie partnerem PGE przy budowie i eksploatacji dwóch morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
14.02.2021

PGE i Orsted wystąpiły o zgodę na utworzenie joint-ventures

PGE i duński Orsted zgłosiły w piątek do Prezesa UOKiK wniosek o zgodę na dokonanie koncentracji poprzez utworzenie joint-ventures na bazie spółek Baltica 2 i Baltica 3. Orsted to partner PGE przy budowie dwóch farm wiatrowych na morzu.
12.02.2021

Ile potrwa budowa polskich farm wiatrowych na morzu?

PGE zakłada, że budowy pierwszych farm offshore na Bałtyku potrwają maksymalnie po dwa lata - oświadczył prezes spółki Wojciech Dąbrowski. PGE liczy też na budowę specjalistycznych statków w polskich stoczniach oraz uruchomienie specjalnego portu.
11.02.2021

PGE szacuje koszt dwóch pierwszych farm offshore na ok. 35 mld zł

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski podał w czwartek szacunkowy koszt budowy dwóch pierwszych morskich farm wiatrowych spółki w partnerstwie z Orstedem rzędu 35 mld zł. Zaznaczył, że PGE poniesie 50 proc. tych kosztów, bo z Orstedem partycypuje w nich po połowie.
11.02.2021

Prezes PGE: morska energetyka wiatrowa to ogromna szansa dla polskiej gospodarki i przedsiębiorców

Morska energetyka wiatrowa to ogromna szansa dla polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorców - napisał na Twitterze prezes PGE Wojciech Dąbrowski. PGE podpisała z duńskim Orstedem umowę ws. wspólnej budowy morskich farm wiatrowych.
11.02.2021

PGE i duński Orsted podpisały umowę ws. offshore

PGE i duński Orsted podpisały umowę o utworzeniu spółki joint-venture dla budowy dwóch morskich farm wiatrowych na Bałtyku o łącznej mocy do 2,5 GW. Orsted obejmie połowę udziałów w projektach PGE Baltica 3 oraz Baltica 2 za 657 mln zł.
10.02.2021

Maersk przeznaczy 60 mln dolarów na centrum badawcze pracujące nad napędem bezwęglowym

Największy na świecie armator kontenerowy, A.P. Moller-Maersk, połączy siły z głównymi firmami przemysłowymi, aby utworzyć centrum badawcze w Danii pracujące nad ograniczeniem emisji dwutlenku węgla w przemyśle żeglugowym.
25.06.2020

Olbrzymie projekty w morskie farmy wiatrowe otrzymają wsparcie od Unii Europejskiej

Deweloperzy niektórych z największych farm wiatrowych na świecie mają uzyskać wsparcie ze strony Unii Europejskiej w ramach nowej strategii mającej na celu zapewnienie większego wkładu przemysłu w niskoemisyjne źródła zasilania.
29.01.2020

Orsted: Wodór kluczowy w osiągnięciu celów klimatycznych

Jeden z największych na świecie deweloperów morskich farm wiatrowych uważa, że jego ogromne turbiny mogą być kluczem do produkcji wodoru w bardziej ekologiczny sposób, a ostatecznie w powstrzymać zmiany klimatu.
08.12.2019

Podpisano rekordową umowę sprzedaży energii z morskiej farmy wiatrowej

Orsted podpisał umowę sprzedaży 100 megawatów energii z niemieckiej farmy wiatrowej firmie Covestro AG. Według obu firm to największa komercyjna sprzedaż morskiej energii wiatrowej w historii.
04.12.2019

Ogromne turbiny GE trafią na największą morską farmę wiatrową na świecie

General Electric podpisała kontrakt na dostarczenie swoich 260-metrowych turbin Haliade-X dla morskiej farmy wiatrowej powstającej u wybrzeży Anglii. Projekt farmy jest autorstwa SSE Plc i Equinor ASA.
02.10.2019

Największe na świecie turbiny wiatrowe zmierzają na amerykańskie wody

Najwyższe turbiny o największej mocy na świecie zmierzają do Stanów Zjednoczonych. Duński Orsted planuje wykorzystać te 12-megawatowe olbrzymy w projektach morskich farm wiatrowych u wybrzeża Maryland i New Jersey. 260-metrowe turbiny zostały wykonane przez General Electric Co.
19.09.2019

Stan Nowy Jork podpisał największe w historii USA umowy dotyczące morskiej energetyki wiatrowej

Nowy Jork podpisał największe w historii USA umowy dotyczące morskiej energetyki wiatrowej. Stanowi to kluczowy element planu tego stanu, który zakłada przejście na w pełni czystą energetykę do 2040 roku.
21.07.2019

Pierwsza jednostka do obsługi morskich farm wiatrowych w USA zostanie sklasyfikowana przez DNV GL

Towarzystwo kwalifikacyjne DNV GL otrzymało kontrakt na sklasyfikowanie pierwszej, amerykańskiej jednostki do obsługi morskich farm wiatrowych. Kontrakt przyznała firma WindServe Marine w imieniu Orsted North America. Umowa obejmuje budowę statku.
09.05.2019

Orsted stworzył nowy plan strategiczny do 2025 roku. Głównym celem inwestycje w zieloną energię

Zarząd norweskiego koncernu Orsted zatwierdził nowy plan strategiczny i nowe cele finansowe do 2025 roku. Wśród nich jest zainwestowanie ogromnych sum w rozwój zielonej energii.
01.04.2019

TEPCO i Orsted rozpoczęły współpracę nad projektami wiatrowymi offshore

Japoński Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) i duński Orsted podpisały list intencyjny w sprawie wspólnej pracy nad projektami dotyczącymi energii wiatrowej offshore.
11.03.2019

Orsted z dużymi inwestycjami w zielone technologie do 2025 roku

Zarząd norweskiego koncernu Orsted zatwierdził nowy plan strategiczny i nowe cele finansowe do 2025 roku. Wśród nich jest zainwestowanie ogromnych sum w rozwój zielonej energii.
20.02.2019

TEPCO i Orsted będą wspólnie pracowali nad projektami wiatrowymi offshore

Japoński Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) i duński Orsted podpisały list intencyjny w sprawie wspólnej pracy nad projektami dotyczącymi energii wiatrowej offshore.
22.01.2019

Orsted zainwestuje ponad 26 mld euro w zieloną energią do 2025 roku

Zarząd norweskiego koncernu Orsted zatwierdził nowy plan strategiczny i nowe cele finansowe do 2025 roku. Wśród nich jest zainwestowanie ogromnych sum w rozwój zielonej energii.
28.11.2018

Statoil zmieni nazwę

Norweski koncern naftowy Statoil, po prawie 50 latach, zmieni nazwę na Equinor. Tym samym pójdzie w ślady francuskiego koncernu energetycznego Engie (wcześniej Gas de France Suez, GDF Suez) czy Orsted (wcześniej DONG Energy. Jest to wynikiem nowego trendu w europejskiej energetyce aby nie kojarzyć się z biznesem bazującym na paliwach kopalnych.
16.03.2018

Szczecin: Fundamenty do morskiej farmy wiatrowej popłynęły do Niemiec

Trzy fundamenty kratownicowe (jackety) szczecińskiego producenta ST3 Offshore popłynęły barką na Morze Północne. Posłużą za podstawę największych turbin wiatrowych na niemieckich wodach.
23.02.2018

Jackety z drugiego kontraktu ST3Offshore wędrują do klienta (foto)

Trwa proces pierwszego załadunku gotowych fundamentów kratownicowych dla Orsted (ex DONG Energy). Operacja przebiega pomyślnie – na barce zostały posadowione dwa z trzech jacektów. Jeśli pogoda pozwoli, wszystkie trzy konstrukcje powinny być gotowe do transportu w połowie tygodnia.
19.02.2018

Pełna moc morskiej energetyki wiatrowej na farmie Race Bank

Orsted (dawniej Dong Energy) to duński koncern energetyczny, który ma ambitny plan całkowitego wycofania węgla do 2023 roku. To jednocześnie światowy lider w dziedzinie morskiej energii wiatrowej z udziałem w rynku wynoszącym aż 25%. W 2017 r. zrezygnował z wydobycia ropy i gazu a dziś może pochwalić się wykorzystaniem pełnej mocy na farmie Race Bank, która może zasilić ponad pół miliona domów w Wielkiej Brytanii!
07.02.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.