• <
BOTA_2023

Zgoda UOKiK na wspólne spółki offshore Orsteda i ZE PAK

jb

25.01.2023 22:20 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Zgoda UOKiK na wspólne spółki offshore Orsteda i ZE PAK

Partnerzy portalu

Zgoda UOKiK na wspólne spółki offshore Orsteda i ZE PAK - GospodarkaMorska.pl

Prezes UOKiK zgodził się na utworzenie przez duńskiego Orsteda i ZE PAK pięciu spółek, mających budować morskie farmy wiatrowe - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak podał UOKiK, przedmiotem działalności wspólnych spółek Orsteda i ZE PAK będzie występowanie o pozwolenia lokalizacyjne oraz określające warunki wykorzystania sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń na polskich obszarach, przede wszystkim w celu przygotowania do budowy morskich farm wiatrowych oraz świadczenie innych usług związanych z tymi zadaniami.

W marcu 2023 r. Orsted i ZE PAK złożyły pierwsze wspólne wnioski o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych na budowę farm wiatrowych na Bałtyku, starając się o nie jako spółki joint venture z 50-proc. udziałem każdej ze stron. Zgłosiły wtedy zamiar starania się o kolejne obszary.

Duński Orsted, obok partnerstwa z ZE PAK, inwestuje w morską energetykę wiatrową w polskiej części Morza Bałtyckiego wraz z PGE.

Fot. Depositphotos

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.