• <
BOTA_2023

PGE z największą liczbą punktów na obszar 60.E.3.

jb

25.01.2023 19:38
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PGE z największą liczbą punktów na obszar 60.E.3.

Partnerzy portalu

PGE z największą liczbą punktów na obszar 60.E.3. - GospodarkaMorska.pl
Il. PGE

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało wyniki postępowania rozstrzygającego prowadzonego w związku z ogłoszeniem nr 1/2022.MFW z dnia 21 stycznia 2022 r. na obszar 60.E.3.

Najwięcej punktów uzyskała w postępowaniu spółka Baltica 1 sp. z o.o. - należąca do PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W postępowaniu rozstrzygającym dotyczącym obszaru 60.E.3. minimum kwalifikacyjne osiągnęli Wnioskodawcy:

1. Elektrownia Wiatrowa Baltica 1 sp. z o.o.
2. EDF Renewable Offshore Polska I sp. z o.o.
3. Cordeneos sp. z o.o.
4. POW-Polish Offshore Wind-Co sp. z o.o.

– Obszar 60.E.3 bezpośrednio sąsiaduje z już rozwijanym przez nas projektem Baltica 1. To znaczy, że wiążą się z tym duże możliwości wykorzystania efektu synergii przy rozwoju obu przedsięwzięć w przyszłości. W niektórych przypadkach będzie możliwe przeprowadzenie wspólnych procedur zakupowych między innymi dotyczących prowadzenia badań i pozyskania komponentów koniecznych do wybudowania i eksploatacji morskich farm wiatrowych w tej części Bałtyku. To już drugie w ostatnim czasie postępowanie rozstrzygnięte na korzyść Grupy PGE. Świadczy to o wysokiej jakości merytorycznej przygotowanych wniosków i stojącej za tym solidnej pracy naszych specjalistów. Zgodnie ze strategią Grupy PGE do 2040 roku planujemy wybudować co najmniej 6,5 GW mocy wytwórczych na Bałtyku i każde nowe pozwolenie lokalizacyjne przybliży nas do wypełnienia tego celu – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Dodatkowe informacje na temat nowego obszaru:

O PSzW ubiegała się spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica 1, która realizuje już projekt Baltica 1 na Morzu Bałtyckim. Nowy projekt planowany na obszarze, którego dotyczy rozstrzygnięte postępowanie, roboczo określany jest jako Baltica 1+.

Akwen: 60.E.3
Wnioskowana moc: 1185 MW
Powierzchnia: ok. 143 km kw.
Odległość od brzegu: ok. 78 km

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.