• <

Wynik wyszukiwania - "żywność" - Wiadomości

"The Guardian": kryzys żywnościowy w Gazie został sztucznie wywołany

Kryzys żywnościowy w zagrożonej głodem Strefie Gazy został sztucznie wykreowany, twierdzi portal dziennika "The Guardian", opisując problemy z dostarczaniem pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w Strefie Gazy. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell stwierdził, że "sprowokowany przez Izrael głód" jest używany jako broń.
22.03.2024

BBC: ponad tysiąc żołnierzy USA zaangażowanych w budowę pomostu żywnościowego dla Gazy

Budowa pomostu na Morzu Śródziemnym u brzegu Strefy Gazy ma zapewnić 2 mln. posiłków dziennie populacji palestyńskiej. Żywność będzie dostarczana drogą morską z Cypru. Tysiąc amerykańskich żołnierzy ma uczestniczyć w operacji, ale jedynie na morzu - poinformowało BBC.
13.03.2024

Ukraińskie władze podkreślają, że większość eksportu żywności idzie nie przez Polskę, ale Morze Czarne i Dunaj

Polacy nie powinni szukać wroga na Ukrainie, ponieważ naszym wspólnym wrogiem jest Rosja, a ukraińskie produkty rolne nie stanowią żadnego zagrożenia dla polskiego rynku - oznajmił w poniedziałek wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.
11.03.2024

Polska żywność trafia do odbiorców na całym świecie. Jej wartość za rok 2023 miała wynieść 51,8 mld euro

W 2023 r. krajowi przedsiębiorcy sprzedali za granicę towary rolno-spożywcze o rekordowej wartości 51,8 mld euro (236 mld zł), tj. za kwotę o 8,1 proc. wyższą niż rok wcześniej – poinformował dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Henryk Smolarz. Największe przychody uzyskano z eksportu mięsa i przetworów mięsnych.
18.02.2024

Konfederacja wnioskuje o komisje śledcze. Chce się przyjrzeć polityce energetycznej i importowi żywności z Ukrainy

Konfederacja przygotowała trzy projekty wniosków o komisje śledcze - dot. polityki energetycznej, do zbadania przyczyn i skutków niekontrolowanego importu żywności z Ukrainy oraz ds. potencjalnych nieprawidłowości związanych z polityką covidową - poinformowali w poniedziałek politycy ugrupowania.
27.11.2023

Trwa szczyt "Zboże z Ukrainy". Uczestnicy potępiają działania Rosji zakłócającej transport żywności

Próba wykorzystania przez Rosję przywrócenia umowy zbożowej jako karty przetargowej w celu osłabienia reżimu sankcji wprowadzonych w odpowiedzi na agresję i naruszenia prawa międzynarodowego jest nie do przyjęcia – czytamy w oświadczeniu wydanym po odbywającym się w sobotę w Kijowie II międzynarodowym szczycie "Zboże z Ukrainy". Deklarację przyjęły 23 państwa.
26.11.2023

Port w Rydze przyjął pierwszy, próbny transport kolejowy z ukraińską żywnością

Port w Rydze przyjął pierwszy, próbny transport kolejowy z ukraińską żywnością - pisze we wtorek Interfax-Ukraina. W porcie rozładowano prawie 1,5 tys. ton rzepaku, przywiezionych na Łotwę w 54 kontenerach.
17.10.2023

Komisarz ONZ ds. praw człowieka: wzrost cen żywności w Afryce po wyjściu Rosji z umowy zbożowej

Wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Volker Turk skrytykował w poniedziałek władze Rosji za wyjście z umowy zbożowej na Morzu Czarnym oraz za ataki na ukraińskie obiekty infrastruktury rolnej, co spowodowało wzrost cen żywności, zwłaszcza w państwach Rogu Afryki.
11.09.2023

Rumunia i Ukraina zawarły umowę ws. eksportu żywności. Konstanca głównym portem

Rumunia będzie transportowała do 60 proc. ukraińskiego zboża - zapowiedział premier Marcel Ciolacu w piątek po podpisaniu umowy o współpracy w eksporcie ukraińskiej żywności z goszczącym w Bukareszcie premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem - poinformowała agencja AP.
19.08.2023

Zdaniem łotewskich władz eksport ukraińskiej żywności przez Bałtyk byłby niełatwy, ale pozostaje możliwy

Eksport ukraińskiego zboża do krajów trzecich przez korytarz bałtycki nie jest łatwym zadaniem i wiąże się z wyzwaniami logistycznymi, ale wykorzystanie łotewskich portów w tym celu jest możliwe, ocenił minister rolnictwa Łotwy Didzis Szmits.
01.08.2023

Zełeński: Zniszczone w rosyjskim ataku 60 tys. ton żywności miało trafić do Chin

W opublikowanym na portalu Telegram prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński poinformował, że 60 tys. ton żywności zniszczonej w rosyjskim ataku na Odessę miało trafić do Chin. Działa Rosji określił jako "terror".
20.07.2023

Prezydent Zełenski rozmawiał z szefem ONZ na temat eksportu ukraińskiej żywności przez Morze Czarne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył w poniedziałek rozmowę telefoniczną z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem na temat przywróceniu bezpieczeństwa żywnościowego i eksportu ukraińskiej żywności przez Morze Czarne.
18.07.2023

ONZ ostrzega przed wzrostem cen żywności w związku ze zniszczeniem tamy w Nowej Kachowce

Organizacja Narodów Zjednoczonych oświadczyła we wtorek, że zniszczenie tamy wodnej w Nowej Kachowce na południu Ukrainy będzie miało ogromny wpływ na globalne bezpieczeństwo żywnościowe, doprowadzi do wzrostu cen żywności i może spowodować problemy z wodą pitną dla setek tysięcy osób.
14.06.2023

Na terenach powodziowych we Włoszech zaczyna brakować wody pitnej i żywności

W zalanych, odizolowanych miejscowościach w rejonie Rawenny we włoskim regionie Emilia-Romania zaczyna brakować wody pitnej i żywności - podała agencja ANSA w piątek, kolejnym dniu powodzi niszczących tę część kraju. Dotychczasowy bilans żywiołu - to 14 zabitych, 15 tys. osób ewakuowanych, 58 zalanych miejscowości i ponad 540 zamkniętych dróg.
19.05.2023

UNCTAD alarmuje. Żywność drożeje. Czy zmaleje popyt na zboża, przeładunki w portach i transport morski?

Dochód krajów rozwijających się zmaleje w najbliższym czasie o 800 mld dolarów. Problem może dotyczyć zarówno biednych, jak i bogatych. W najnowszym opracowaniu UNCTAD alarmuje, że po dekadzie wzrostu kraje rozwijające wpadły w dół zadłużenia. To sygnał alarmowy dla operatorów portów i statków zajmujących się transportem zbóż i żywności.
15.05.2023

Naddunajskie porty są obecnie krytycznym elementem bezpieczeństwa żywnościowego

Wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow powiedział dziś na spotkaniu z delegacją Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), że porty nad Dunajem mają krytyczne znaczenie dla eksportu ukraińskich produktów rolnych w obliczu ograniczonej działalności portów nad Morzem Czarnym.
21.04.2023

Komisarz UE: mamy bliski związek pomiędzy bioróżnorodnością, a bezpieczeństwem żywnościowym

– Uważam, że degradacja naszych biosystemów stanowi największe zagrożenie dla naszej żywności. Mamy bliski związek pomiędzy bioróżnorodnością, a bezpieczeństwem żywnościowym – powiedział w czwartek podczas komisji sejmowej Komisarz UE ds. środowiska Virginijus Sinkevičius.
20.04.2023

Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy zbożowej zagrożone. Co z transportem żywności z Ukrainy?

Departamentu Stanu USA oświadczył powiedział w poniedziałek, że negocjacje na temat przedłużenia umowy zbożowej, dotyczącej transportu żywności z czarnomorskich portów na Ukrainie, są "w krytycznym momencie". Świadczą o tym spory z udziałem tak ukraińskiej, jak i rosyjskiej strony w zakresie jej długości.
14.03.2023

Bezpieczeństwo żywnościowe w skali globalnej uległo znacznemu pogorszeniu

Znacznemu pogorszeniu uległ stan dostępu do żywności oraz wzrosło zagrożenie głodem. Jest to efektem niskich, światowych zbiorów zbóż oraz agresji Rosji na Ukrainę. Jednocześnie bliskość nadwyżkowego rynku ukraińskiego odbiła się na cenach zbóż w Polsce – wynika z raportu Izby Zbożowo-Paszowej.
27.02.2023

W ciągu siedmiu miesięcy Ukraina wyeksportowała ponad 22 mln ton żywności

Już od siedmiu miesięcy działa tzw. inicjatywa zbożowa; w tym czasie Ukraina wyeksportowała drogą morską do 43 krajów ponad 22 mln ton żywności - poinformował w środę prezydent Ukrainy Wołodmyr Zełenski.
23.02.2023

Port Gdynia. Rozmowy o bezpieczeństwie łańcucha dostaw żywności

Światowy Dzień Roślin Strączkowych stał się w Porcie Gdynia okazją do rozmów o problemach, z jakimi boryka się ukraińskie rolnictwo i roli, jaką odgrywają polskie porty w zapewnieniu bezpieczeństwa łańcucha dostaw żywności.
14.02.2023

ONZ. Koordynator ds. umowy zbożowej: Eksport zboża i żywności z Ukrainy musi być kontynuowany

Koordynator ONZ ds. umowy zbożowej na Morzu Czarnym Amir Abdulla powiedział we wtorek, że spodziewa się, iż załadowane zbożem statki opuszczą ukraińskie porty w czwartek.
02.11.2022

Żaryn: decyzja Rosji o wycofaniu "umowy zbożowej" ma na celu zwiększenie kryzysu żywnościowego na świecie

Decyzja Rosji o wycofaniu "umowy zbożowej" to celowe działanie, mające na celu zwiększenie kryzysu żywnościowego na świecie. Oznacza to zwiększenie ryzyka głodu i ubóstwa, ale także uderzenie w gospodarkę Ukrainy - podkreślił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
30.10.2022

Porty czarnomorskie wyeksportowały już 7,5 mln ton żywności

Od początku obowiązywania tzw. inicjatywy zbożowej z Ukrainy wypłynęło już 7,5 mln ton ładunków - poinformowało w sobotę ministerstwo infrastruktury tego państwa.
16.10.2022

Blinken: kraje, które mogłyby robić więcej w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego, robią najmniej

Kraje, które są w stanie zrobić więcej, by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe, są wśród tych, które robią najmniej - powiedział we wtorek sekretarz stanu USA Antony Blinken podczas otwarcia szczytu żywnościowego w Nowym Jorku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Blinken zapowiedział ogłoszenie dodatkowej pomocy w walce z kryzysem.
20.09.2022

Szef ONZ: Porozumienie ws. eksportu żywności z Ukrainy symbolem nadziei dla świata

Nasz świat jest w wielkich tarapatach, ale porozumienie w sprawie eksportu żywności z Ukrainy jest symbolem nadziei i tego, co możemy zdziałać razem - powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres podczas otwarcia debaty generalnej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wezwał też, by "zakończyć samobójczą wojnę przeciwko naszej planecie".
20.09.2022

Ukraina. W niedzielę Odessę opuściło siedem statków z żywnością

W niedzielę z odeskich portów wypłynęło siedem kolejnych statków z ładunkiem zbóż - podał portal informacyjny RBK Ukraina, powołując się na źródła tureckie.
21.08.2022

USA kupią 150 tys. ton ukraińskiej pszenicy dla Światowego Programu Żywnościowego

Amerykańska agencja USAID poinformowała w piątek, że przeznaczy 68 mln dolarów na zakup 150 tys. ton pszenicy z Ukrainy dla oenzetowskiego Światowego Programu Żywnościowego (WFP). Administracja chwaliła też wysiłki Polski, by umożliwić eksport zboża drogą lądową.
19.08.2022

Pierwszy statek z ukraińską żywnością dla Afryki wyszedł z portu

Pierwszy statek z żywnościową pomocą humanitarną dla Afryki wypłynął z portu Piwdennyj na Ukrainie; wiezie 23 tys. ton ukraińskiej pszenicy dla mieszkańców Etiopii – podała we wtorek stacja Sky News, cytując ukraińskie ministerstwo infrastruktury.
16.08.2022

Wojna załamała morski transport zbóż i napędza kryzys żywnościowy. Bogatych stać na sankcje, biedni będą głodować

Czterech jeźdźców Apokalipsy pędzi przez cały glob. Wojna w Ukrainie napędza rekordowo wysokie ceny żywności, które wywołały globalny kryzys. Pogrąży on miliony ludzi w skrajnym ubóstwie, powiększając głód i niedożywienie – alarmuje Bank Światowy w najnowszym raporcie.
05.08.2022

Sekretarz generalny ONZ: statki ze zbożem z Ukrainy przyniosą stabilizację żywnościową na świecie

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres z zadowoleniem przyjął wypłynięcie pierwszego statku przewożącego ukraińskie zboże z portu w Odessie do Libanu i ma nadzieję, że jego śladem podąży więcej statków, co przyniesie stabilizację żywnościową na świecie - przekazało w poniedziałek biuro rzecznika Guterresa.
01.08.2022

Ukraińskie władze: po wyzwoleniu Wyspy Węży statki z żywnością mogą korzystać z kanału Bystre

W związku z wyzwoleniem Wyspy Węży od sił rosyjskich statki transportujące produkcję rolną mogą korzystać z kanału Bystre w ukraińskiej części delty Dunaju - poinformowało w sobotę ukraińskie ministerstwo infrastruktury.
10.07.2022

Zełenski: „Wspólnie z Wielką Brytanią poszukujemy sposobów zapobieżenia kryzysowi żywnościowemu i odblokowania portów”

Otrzymałem potwierdzenie w sprawie nowego, wzmocnionego pakietu wsparcia obronnego – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poniedziałek po rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.
06.06.2022

Prezydenci Polski i Egiptu rozmawiali o wojnie, kryzysie żywnościowym, LNG i gazoporcie

Wojna na Ukrainie i wywołany przez nią kryzys żywnościowy oraz możliwe dostawy LNG były tematami spotkania w Kairze prezydentów Polski i Egiptu. Andrzej Duda podkreślił, że przy stole negocjacyjnym nie może zabraknąć Ukrainy; Abd el-Fatah es-Sisi mówił o konieczności pokojowego zakończenia konfliktu.
30.05.2022

Najgorsza faza kryzysu żywnościowego może dopiero nastąpić. Jak uratować ukraińskie zboża?

Najgorsza faza kryzysu żywnościowego z powodu wojny na Ukrainie może dopiero nastąpić - taką opinię wyraził szef misji ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Pierre Vauthier. Ujawnił, że rozważane są różne możliwości uratowania ukraińskich zbóż.
25.05.2022

Rosja musi zgodzić się na korytarz żywnościowy z Odessy?

Zachodni polityk ocenił w poniedziałek, że korytarz żywnościowy z Odessy może powstać tylko za zgodą Rosji, przekazała agencja Reuters. O utworzenie takiego korytarza zabiega wicepremier i minister gospodarki Ukrainy Julia Swyrydenko.
23.05.2022

Brytyjskie MSZ: blokując ukraińskie porty, Rosja używa żywności jako broni

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oskarżyło w piątek Rosję o to, że używa żywności jako broni i wezwało ją do natychmiastowego zakończenia blokady ukraińskich portów.
20.05.2022

Ardanowski: przez wojnę na Ukrainie w produkcji żywności pojawia się wielka wyrwa

Brak zasiewów na Ukrainie z powodu rosyjskiej agresji, sprawił, że w produkcji żywności pojawia się wielka wyrwa; Polska powinna zwiększyć produkcję wobec kryzysu żywnościowego na świecie - powiedział PAP Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.
16.05.2022

Ukraina. Szmyhal: Rosja, blokując nasze porty, chce wywołać kryzys żywnościowy i uchodźczy

Blokada ukraińskich portów przez Rosję to świadome działanie, mające wywołać kryzys żywnościowy na świecie i uchodźczy w Europie – ocenił w poniedziałek premier Ukrainy Denys Szmyhal.
09.05.2022

Zełenski: blokada portów czarnomorskich wpływa na światowe bezpieczeństwo żywności

Blokada ukraińskich portów na Morzu Czarnym wpływa na światowe bezpieczeństwo żywności - wskazał w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas debaty o pomocy dla Ukrainy, zorganizowanej w Waszyngtonie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.
21.04.2022

USA: Rosja blokuje w rejonie Morza Czarnego ponad 90 statków zaopatrujących świat w żywność

Rosyjska marynarka wojenna blokuje w rejonie Morza Czarnego ponad 90 statków zaopatrujących świat w żywność - poinformowała we wtorek zastępczyni sekretarza stanu USA Wendy Sherman. 30 proc. światowego eksportu pszenicy i 75 proc. oleju słonecznikowego pochodzi z tego regionu, objętego obecnie działaniami wojennymi - przypomniała.
30.03.2022

Marynarzom, którzy utknęli na statkach zablokowanych w ukraińskich portach brakuje żywności; ONZ szuka dróg wyjścia

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO), będąca agendą ONZ, podała we wtorek, że zabiega o pomoc dla załóg statków unieruchomionych w ukraińskich portach od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Marynarzom brakuje już żywności, ale zaminowane przez Rosjan wody utrudniają ewakuację okrętów.
29.03.2022

Szef Jeronimo Martins: blokada portu w Odessie grozi skokiem cen żywności

Zablokowanie przez rosyjskie siły zbrojne portu w Odessie grozi znaczącymi podwyżkami cen żywności - przestrzegł w czwartek podczas konferencji prasowej w Lizbonie Pedro Soares dos Santos, szef grupy Jeronimo Martins, do której należy m.in. działająca w Polsce sieć Biedronka.
10.03.2022

Port Gdańsk na EKF: eksport polskiej żywności systematycznie rośnie [WIDEO]

Z perspektywy Portu Gdańsk widzimy, że polski eksport zdecydowanie się umacnia i jego udział w naszej działalności zwiększa się z roku na rok – powiedział Łukasz Greinke, prezes zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., który wziął w udział w panelu dyskusyjnym „Polski eksport – jak wykorzystać nowe szanse” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
21.09.2021

Z powodu przełowienia tracimy pożywienie dla 72 mln ludzi

Według obliczeń organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council) z powodu nieodpowiedniego zarządzania zasobami mórz i oceanów, rocznie tracimy białko, pozwalające wyżywić 72 mln ludzi. Zrównoważone zarządzanie zasobami ryb i owoców morza oznaczałoby więcej pożywienia, które mogłoby zaspokoić potrzeby rosnącej populacji mieszkańców naszej planety.
18.01.2021

Spółka zależna PKP Cargo uzyskała możliwość transportu żywności z Polski do Chin

PKP Cargo Connect, spółka zależna PKP Cargo, uzyskało możliwość transportu żywności koleją z Polski do Chin tranzytem przez Rosję. Transporty będą organizowane w taki sposób, aby zachować rosyjskie restrykcje dotyczące embarga na import żywności z Polski i innych państw UE - poinformowało PKP Cargo we wtorkowym komunikacie.
21.04.2020

Blokady w portach paraliżują globalny eksport żywności

Problemy portów, które od tygodni paraliżują dostawy żywności na całym świecie, nie stają się z czasem mniejsze. W rzeczywistości w niektórych miejscach jest coraz gorzej.
13.04.2020

Brexit może negatywnie wpłynąć na polski eksport żywności

Wpływ brexitu może być bardzo negatywny dla polskich producentów żywności, przede wszystkie obawiamy się konsekwencji dla rynków drobiu, mleka i przetworów mlecznych - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
29.02.2020

Wielka Brytania: Twardy brexit to braki żywności i leków, chaos w transporcie

W razie bezumownego wyjścia z UE Wielka Brytania będzie borykała się z brakami żywności, leków i paliwa oraz z chaosem i opóźnieniami w transporcie przez kanał La Manche - wynika z niejawnych rządowych dokumentów, o których pisze "Sunday Times".
18.08.2019

Piknik Poznaj Dobrą Żywność 2019

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 11 maja organizuje Piknik Poznaj Dobrą Żywność, który odbędzie się na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec.
08.05.2019

Francuski żaglowiec zmierza do Gdyni

Początkowo w tym roku miał zawitać do Kołobrzegu, ale jego załoga wybrała Gdynię – już w środę, 24 kwietnia przy Nabrzeżu Pomorskim pojawi się wyjątkowy francuski żaglowiec Le Marité. Gdynianie mieli okazję podziwiać go już we wrześniu zeszłego roku, teraz po raz kolejny barkentyna przybywa do Polski w ramach akcji „Exotic Taste of Europe”, która promuje żywność z najbardziej odległych zakątków Unii Europejskiej.
23.04.2019

Włochy/Raport: Chemicznie odświeżane stare ryby to tylko niektóre oszustwa w produkcji żywności

Mozzarella wybielana sodą, chemicznie odświeżane stare ryby, mięso z nielegalnego uboju i chleb z pieców opalanych przez toksyczne drewno- takie oszustwa przy produkcji żywności we Włoszech wymieniono w raporcie związku rolników. Przytacza go prasa w piątek.
15.02.2019

KE zaakceptowała 4 polskie pogramy promujące żywność

Komisja Europejska zaakceptowała 4 polskie programy promujące żywność. Ich łączny budżet wynosi 11,2 mln euro, z czego współfinansowanie unijne wynosi ponad 8,5 mln euro - poinformował w czwartek resort rolnictwa. Promowane będzie mięso oraz owoce i warzywa.
27.09.2018

Le Marité w Gdyni. Zabytkowy żaglowiec promuje ekologiczną żywność

Le Marité w Gdyni. Ten prawie 100-letni zabytkowy żaglowiec można bezpłatnie zwiedzać jeszcze do czwartku. Cumująca przy Nabrzeżu Pomorskim jednostka przypłynęła do Polski z niezwykłą misją. Byliśmy na pokładzie.
19.09.2018

Zabytkowy żaglowiec promuje w Gdyni ekologiczną żywność. Byliśmy na pokładzie (foto, wideo)

Le Marité w Gdyni. Ten prawie 100-letni zabytkowy żaglowiec można bezpłatnie zwiedzać jeszcze do czwartku. Cumująca przy Nabrzeżu Pomorskim jednostka przypłynęła do Polski z niezwykłą misją. Byliśmy na pokładzie.
19.09.2018

FSSC 22000 – nowy program certyfikacji w PRS

PRS Certyfikacja uruchomił kolejny program certyfikacji w obszarze systemów zarządzania – FSSC 22000. To model certyfikacji przeznaczony do stosowania przez wszystkie organizacje, niezależnie od wielkości i formy prawnej, funkcjonujące w całym łańcuchu dostaw żywności i pasz.
09.08.2018

Rosja przedłuża embargo na żywność z UE do końca 2019 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w czwartek dekret przedłużający do 31 grudnia 2019 r. embargo na żywność z UE, które Rosja po raz pierwszy ogłosiła w 2014 roku w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.
12.07.2018

Prasa: Braki żywności i ropy, przerwy w dostawie prądu w Korei Północnej

Poważne niedobory żywności i paliw oraz przerwy w dostawie prądu, jakie występują w stolicy Korei Północnej w związku z międzynarodowymi sankcjami, są tam porównywane do klęski głodu z lat 90. – informuje w czwartek południowokoreański dziennik „Chosun Ilbo”.
25.01.2018

Inicjatywa Pasa i Drogi tworzy nowe możliwości we wschodnioeuropejskim handlu żywnością na targach kantońskich

Chińskie targi importu i eksportu zwane targami kantońskimi zanotowały gwałtowny wzrost w liczbie nabywców z krajów wschodnioeuropejskich, włączywszy 6294 z Rosji i 1397 kupców z Ukrainy spośród 88 574 kupujących z krajów Pasa i Drogi, którzy wzięli udział w targach. Liczba ta stanowi wzrost o 14,61% od inauguracji chińskiej inicjatywy Pasa i Drogi w roku 2013. Inicjatywa jest elementem strategii kraju dążącej do wzmocnienia rozwoju gospodarczego wzdłuż gospodarczego Jedwabnego Szlaku oraz Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku.
13.07.2017

Prezes PKP Cargo: mamy nadzieję, że niedługo ruszy transport polskiej żywności do Chin

Mamy nadzieję, że niedługo ruszy transport polskiej żywności do Chin. Jeśli coraz więcej towarów będzie eksportowanych koleją z Polski do Państwa Środka, to ten rodzaj transportu stanie się bardziej opłacalny – mówi w rozmowie z PAP prezes PKP Cargo Maciej Libiszewski.
27.10.2016

Aleksander Doba pokonany przez fale

Aleksander Doba zmuszony został przerwać swoją wyprawę przez Ocean Atlantycki po tym, jak jego kajak został dwukrotnie przewrócony przez fale. Polski podróżnik nie doznał żadnych obrażeń.
03.06.2016

„Aresztowali” żywność Aleksandra Doby

Kolejna wyprawa Aleksandra Doby może się nie odbyć. Wszystko przez Amerykanów, którzy zatrzymali żywność liofilizowaną, jaką miał spożywać podróżnik podczas rejsu.
24.05.2016

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.