• <

Wartsila zaprojektuje nowe promy bezemisyjne

PMK

18.06.2020 23:19 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wartsila zaprojektuje nowe promy bezemisyjne

Partnerzy portalu

Wartsila zaprojektuje nowe promy bezemisyjne - GospodarkaMorska.pl

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä's otrzymała kontrakt na zaprojektowanie i wyposażenie dwóch nowych promów o zerowej emisji.

Para jest budowana dla norweskiego operatora Boreal Sjö w Holland Shipyards w Holandii. Projekt statku Wärtsilä jest dostosowany do profilu operacyjnego i trasy dwóch promów wahadłowych.

Oprócz projektu Wärtsilä dostarczy silniki sterów strumieniowych, akumulatory, pokładowe i lądowe urządzenia do ładowania akumulatorów, generatory rezerwowe i różne systemy elektryczne dla każdego promu.

Dostawy sprzętu zaplanowano na początek przyszłego roku, a statki mają rozpocząć działalność handlową jesienią 2021 roku.

- Te promy zasilane bateriami reprezentują przyszłość w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska, a ich konstrukcja jest wynikiem lat badań i rozwoju, które Wärtsilä zainwestował w inteligentne rozwiązania morskie w celu zmniejszenia śladu węglowego żeglugi – powiedział René Zuidam, kierownik ds. sprzedaży w Wärtsilä Marine.

Dwa projekty promów nie są identyczne. Jeden jest przeznaczony dla statku o długości 30 metrów, który może przewozić 10 samochodów i około 100 pasażerów. Drugi dotyczy statku o długości 50 metrów dla 35 samochodów i 149 pasażerów, w tym załogi.

Promy będą obsługiwać trasy Launes - Kvellandstrand - Launes oraz Abelnes - Andabeløy - Abelnes w Norwegii.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.