• <
escort_980x120_gif_2020

Friend of the Sea honoruje Światowy Dzień Oceanów listą pięciu rzeczy, które możemy zrobić, by uratować oceany

sons

05.06.2020 13:53 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Friend of the Sea honoruje Światowy Dzień Oceanów listą pięciu rzeczy, które możemy zrobić, by uratować oceany

Partnerzy portalu

Friend of the Sea honoruje Światowy Dzień Oceanów listą pięciu rzeczy, które możemy zrobić, by uratować oceany - GospodarkaMorska.pl

Z okazji obchodów Światowego Dnia Oceanów 8 czerwca, wiodący globalny standard certyfikacji zrównoważonego rozwoju życia morskiego dzieli się łatwymi do przestrzegania zaleceniami, dotyczącymi ochrony oceanów.

Friend of the Sea, najważniejszy globalny standard certyfikacji produktów i usług, które szanują i chronią środowisko morskie, świętuje coroczny Światowy Dzień Oceanów 8 czerwca, dzieląc się pięcioma rzeczami, których powinniśmy przstrzegać, by ocalić oceany. Te łatwe do przestrzegania zalecenia pomogą utrzymać ocean w czystości i stanie się zrównoważony.

„Pozdrawiamy ducha Światowego Dnia Oceanów” - powiedział Paolo Bray, dyrektor Friend of the Sea.

„Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do podniesienia świadomości wszystkich na temat oceanu i jego roli w naszym życiu - co powinno pomóc nam bardziej uświadomić sobie znaczenie zrównoważonego rozwoju. Ocean należy do nas wszystkich, a jego zdrowie wpłynie na nas wszystkich.”

Światowy Dzień Oceanów jest zgodny z podobnymi programami, takimi jak inicjatywa Ocean Unite „30x30”, która wzywa świat do wyznaczenia 30% oceanów jako obszarów chronionych do 2030 r.

Zasadniczym celem tego dnia jest ograniczenie plastiku, zakwaszenia i zanieczyszczenia akustycznego w oceanie, zwiększenie świadomości i promowanie zrównoważonej polityki.

Pięć szczegółowych zaleceń programu Friend of the Sea to:

  1. Kupuj tylko certyfikowane, nienaruszające równowagi ekologicznej produkty z owoców morza, takie jak te z logo Przyjaciela Morza. Producenci muszą przestrzegać surowych norm środowiskowych, aby uzyskać i utrzymać certyfikację.
  2. Przestań kupować produkty naruszające równowagę ekologiczną, takie jak płetwy rekina, koniki morskie i koralowce, pozyskane w nielegalny sposób. Friend of the Sea wystosował petycje w celu ochrony tych gatunków, a także innych, które są dotknięte przełowieniem, takich jak albatros, pingwiny i żółwie morskie.
  3. Zwracaj uwagę na ślad węglowy i odpowiedzialnie podróżuj po oceanie, protekcjonując certyfikowane programy, takie jak wyprawy obserwujące wieloryby i delfiny, certyfikowane przez Friend of the Sea. Norma określa maksymalną liczbę statków w tym samym czasie. Ogranicza też maksymalną prędkość podejścia i odległość między łodziami a delfinami. Jednocześnie zabrania pływania ze zwierzętami i używania plastikowych materiałów jednorazowego użytku na pokładzie łodzi wycieczkowych.
  4. Używaj ekologicznego i przyjaznego dla środowiska kremu z filtrem UV.
  5. Pomóż dbać o plażę i uczestniczyć w projektach czyszczenia plaż.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.