• <
escort_980x120_gif_2020

Niecodzienny widok. Para delfinów odwiedziła Zatokę Gdańską (WIDEO)

19.08.2015 08:21 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Niecodzienny widok. Para delfinów odwiedziła Zatokę Gdańską (WIDEO)

Partnerzy portalu

Niecodzienny widok. Para delfinów odwiedziła Zatokę Gdańską (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

To już pewnie – delfiny butlonose odwiedziły niedawno Zatokę Gdańską. Ostatnim razem ssaki widziano w tym miejscu w XIX wieku.

Delfiny zauważono w zatoce na początku tego tygodnia. Doniesienia o tym wydarzeniu zostały jednak zmarginalizowane, gdyż te osobniki są bardzo rzadko spotykanie w Bałtyku. Trudno było więc uwierzyć w tak niecodzienny widok, tym bardziej, że brakowało dowodów w postaci zdjęć. Delfiny butlonose zaobserwowano jednak nie tylko na polskich wodach, ale też w okolicach Kaliningradu, Kłajpedy, a wcześniej w pobliżu Danii. Informacje potwierdzili litewscy naukowcy, którym udało się sfotografować te niezwykłe ssaki.

Delfiny butlonose to najbardziej rozpoznawalne przedstawiciele tego gatunku, często widziane w delfinariach, gdzie prezentują swoje sztuczki i akrobacje dla turystów. Ich unikatową cechą jest brak strachu w kontaktach z ludźmi. Można je karmić a nawet głaskać. Na wolności ssaki te żyją w stadach od 10 do nawet 100 delfinów (np. na Pacyfiku). Znajdują się pod ochroną.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.