• <
BOTA_2023

Ropa mocno traci po dokładce jeszcze innych ceł na Chiny przez prezydenta USA

ew

06.04.2018 06:41 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Ropa mocno traci po dokładce jeszcze innych ceł na Chiny przez prezydenta USA

Partnerzy portalu

Ropa mocno traci po dokładce jeszcze innych ceł na Chiny przez prezydenta USA - GospodarkaMorska.pl

Ropa naftowa w USA tanieje o ponad 1 procent w reakcji na "dokładkę" jeszcze innych ceł na Chiny przez prezydenta Donalda Trumpa - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 62,82 USD, po zniżce o 72 centy, czyli 1,1 proc.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 53 centów, czyli 0,8 proc., do 67,80 USD za baryłkę.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek, że rozważa wprowadzenie dodatkowych ceł na chińskie produkty o wartości 100 mld USD. W ubiegłym tygodniu prezydent Trump wprowadził karne cła na chińskie produkty o wartości 50 mld dolarów USA.

"Ciągłe zagrożenie ze strony Trumpa, kiedy wcześniej zarówno Chiny, jak i Stany Zjednoczone deklarowały, że są otwarte na rozmowy, powodują, że inwestorzy znów pozbywają się ryzykownych aktywów, w tym ropy naftowej" - mówi Hong Sungki, trader NH Investment & Securities Co. w Seulu.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX zyskała 17 centów do 63,54 USD za baryłkę, ale cały tydzień może zakończyć spadkiem notowań o 2,7 proc. Będzie to najgorszy tydzień dla ropy od miesiąca.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.