• <
pge_baltica_390x100_duży

Minister Adamczyk rozmawiał w Berlinie ze swoim odpowiednikiem

pc

22.02.2018 17:17 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Minister Adamczyk rozmawiał w Berlinie ze swoim odpowiednikiem

Partnerzy portalu

Minister Adamczyk rozmawiał w Berlinie ze swoim odpowiednikiem - GospodarkaMorska.pl

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rozmawiał w Berlinie ze swoim odpowiednikiem między innymi na temat polityki transportowej i projektów infrastrukturalnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania - poinformowało ministerstwo infrastruktury w czwartkowym komunikacie.

"Minister Infrastruktury Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Adamczyk i Federalny Minister Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Republiki Federalnej Niemiec, Christian Schmidt w dniu 22 lutego 2018 r. w Berlinie, w ramach dwustronnej dyskusji, przeprowadzili konstruktywną wymianę informacji na temat polityki transportowej, projektów infrastrukturalnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania oraz europejskiej polityki transportowej, między innymi TEN-T oraz Via Carpatia" - napisano w komunikacie resortu transportu.

"Postanowili, że dobra współpraca między dwoma krajami w dziedzinie transportu oraz wymiana informacji będzie kontynuowana i pogłębiana" - dodano.

"Poruszaliśmy przede wszystkim problem transportu drogowego, dyrektywy o delegowaniu w transporcie, bo to niezmiernie ważne" - powiedział w rozmowie z TVP Info Adamczyk.

Minister Adamczyk przypomniał, że Republika Federalna Niemiec ma zupełnie inne stanowisko w sprawie dyrektywy o delegowaniu w transporcie.

"Powiem wprost: to, co się proponuje w Komisji Europejskiej, wcześniej proponowano w postaci przepisów tzw. MiLOG, to rozwiązania protekcjonistyczne. One chronią rynek niemiecki, a my przecież mamy do czynienia z wolnym przepływem usług i towarów w Unii Europejskiej i tego też oczekujemy od naszych partnerów" - powiedział minister.

Adamczyk powiedział też, że pozytywnie przyjął stanowisko Niemiec w sprawie budowy trasy Via Carpatia i włączenie jej w europejską sieć transportową.

"Minister transportu RFN powiedział, że droga ta jest z jego punktu widzenia potrzebna Europie, mam przekonanie, że kiedy będziemy starali się o wpisanie Via Carpatii w sieć bazową, w główną sieć komunikacyjną Unii Europejskiej, nie będziemy z tym mieli większych problemów. Szukamy wszędzie zwolenników, sojuszników i tych, którzy wspierają projekt Via Carpatii. Na pewno strona niemiecka nie będzie przeciwna" - powiedział minister.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.