• <
BOTA_2023

Blisko 60 mln zł z Unii dla pomorskich gmin na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków

ew

19.06.2018 08:14 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Blisko 60 mln zł z Unii dla pomorskich gmin na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków

Partnerzy portalu

Blisko 60 mln zł z Unii dla pomorskich gmin na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków - GospodarkaMorska.pl

Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował, że środki unijne zostaną przeznaczone na budowę, modernizację lub rozbudowę oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji w gminach: Kartuzy, Trąbki Wielkie, Osieczna, Kościerzyna, Czarna Dąbrówka, Skórcz, Choczewo, Nowa Karczma, Karsin, Starogard Gdański, Przodkowo, Cedry Wielkie. Podpisanie umów o dofinansowanie odbędzie się w środę 20 czerwca w sali im. Lecha Bądkowskiego w UMWP. Wydarzenie z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz Wiesława Byczkowskiego rozpocznie o godzinie 11.00.

Dzięki realizacji inwestycji poprawi się jakość życia mieszkańców, zarówno poprzez zapewnienie dostępu do kanalizacji sanitarnej, jak i polepszenie stanu środowiska naturalnego. Zwiększy się również atrakcyjność turystyczna i rekreacyjna gmin, które otrzymały dotacje. W planach jest budowa niemal 97 km kanalizacji sanitarnej, zostaną wybudowane 2 oczyszczalnie ścieków, a 4 zostaną przebudowane.

Całkowita wartość projektów to 87,8 mln zł, z czego prawie 57 mln zł będzie stanowić dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.