• <
escort_980x120_gif_2020

Polska młodzież z wizytą u Papieża

ew

19.06.2018 08:31 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Polska młodzież z wizytą u Papieża - GospodarkaMorska.pl

„Dar Młodzieży” zmierza do Panamy, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Delegacja uczestników Rejsu Niepodległości jest w drodze do Watykanu, by prosić Papieża Franciszka o błogosławieństwo dla tego przedsięwzięcia. Na audiencji u Ojca Świętego pojawi się 15 uczestników rejsu wraz z ministrem Markiem Gróbarczykiem i przedstawicielami Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, która jest współorganizatorem projektu.


Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe wydarzenie, zrzeszające wiernych młodego pokolenia z całego świata. Zainicjował je Papież Jan Paweł II, który jeszcze jako kapłan w Krakowie słynął z regularnych spotkań ze studentami. Światowe Dni Młodzieży obchodzone są od 1986 roku. Co roku spotkania młodych odbywają się na poziomie diecezjalnym, a raz na dwa-trzy lata w wybranym przez papieża mieście organizowane jest spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą katolicką, które ma charakter ogólnoświatowy. Do tej pory odbyły się 34. edycje tego wydarzenia, w tym dwie na terenie Polski. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku w Panamie.

Z tego względu to właśnie ten kraj jest celem Rejsu Niepodległości, w którym udział biorą młodzi ludzie z całego kraju. Wydarzenie nabiera wyjątkowego znaczenia, ponieważ Polska była organizatorem poprzednich Światowych Dni Młodzieży, przy okazji których Papież Franciszek odwiedził trzy polskie miasta: Kraków, Częstochowę i Oświęcim. Na spotkanie z Ojcem Świętym w 2016 roku przybyły do Polski 3 miliony pielgrzymów ze 187 krajów. Do Panamy wybiera się grupa 3,5 tys. Młodych Polaków. Cześć z nich dotrze tam na pokładzie „Daru Młodzieży”, odbywającego rejs dookoła świata w celu upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Delegacja Rejsu Niepodległości spotka się z Papieżem Franciszkiem w dniu 20 czerwca, by prosić go o błogosławieństwo dla tej wyjątkowej inicjatywy. Tak duże zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży w naszym kraju to dowód na to, że tradycje i wartości leżące u podstaw budowania państwa polskiego wciąż są żywe i angażują kolejne pokolenia Polaków.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.