• <

Maersk Tankers wprowadzi na rynek nowe cyfrowe przedsięwzięcie biznesowe

PMK

07.01.2020 23:14 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk Tankers wprowadzi na rynek nowe cyfrowe przedsięwzięcie biznesowe

Partnerzy portalu

Maersk Tankers wprowadzi na rynek nowe cyfrowe przedsięwzięcie biznesowe - GospodarkaMorska.pl

Maersk Tankers ogłosiło uruchomienie nowej niezależnej firmy cyfrowej, która pomoże zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zwiększyć zarobki dla klientów w branży transportu trampowego.

Wciąż nienazwana firma opracuje i sprzeda oprogramowanie SimBunker właścicielom i menedżerom statków w branży transportu trampowego, aby pomóc im w bardziej efektywnym korzystaniu ze swoich statków. Transport trampowy charakteryzuje się statkami, które działają na rynku bez ustalonego harmonogramu lub trasy.

Maersk Tankers twierdzi, że nowe przedsięwzięcie, które zostało uruchomione 7 stycznia, pomoże zmniejszyć emisję CO2, wspierając ciągłe wysiłki branży żeglugowej na rzecz zrównoważonego rozwoju i zwiększenia zysków.

Według Maerska SimBunker optymalizuje wydatki na bunkry statków, które mogą stanowić do 60 procent całkowitych kosztów podróży, poprzez określenie optymalnych rozwiązań dla czynników takich jak prędkość, zakup bunkra i trasa. Maersk powiedział, że oprogramowanie zostało opracowane w ramach Maersk Tankers i teraz zostanie przeniesione do nowego biznesu cyfrowego wraz z powiązaną bazą klientów.

Maersk Tankers pracuje nad rozszerzeniem swojej strategii cyfrowej od 2016 roku poprzez tworzenie strategicznych partnerstw cyfrowych i sojuszy.

- Dzięki znaczącym i strategicznym inwestycjom uczyniliśmy z Maersk Tankers cyfrowego lidera w branży tankowców - powiedział Christian Ingerslev, prezes Maersk Tankers. - Cyfryzacja poprawi jakość obsługi klientów i partnerów, przekształci naszą działalność i przyczyni się do bardziej wydajnego działania, z korzyścią zarówno dla zrównoważonego rozwoju, jak i rentowności. Staje się to coraz ważniejsze w czasach, gdy przemysł żeglugowy musi się dostosować, aby wziąć udział w rozwiązywaniu złożonych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i nowymi wymogami regulacyjnymi – dodał.

Oprogramowanie SimBunker będzie jedynym celem dedykowanego zespołu i kierownictwa w nowej firmie. Zespół zostanie zbudowany wokół pracowników z istniejącego zespołu Maersk Tankers Digital, a także nowych pracowników. Nowy biznes będzie prowadzony przez Sorena C. Meyera, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. aktywów w Maersk Tankers.

- Przemysł żeglugowy ma ogromny potencjał w zakresie digitalizacji, szczególnie w obszarach handlowych i technicznych - powiedział Meyer. - Jako samodzielna firma będziemy mogli przyspieszyć ten rozwój. Będziemy współpracować z liderami branży, aby zoptymalizować wydatki bunkrowe, wykorzystując duże zestawy danych i nowoczesne analizy – dodał.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.