• <
PZT_980x120_gif_2020

Maersk Tankers wprowadzi na rynek nowe cyfrowe przedsięwzięcie biznesowe

Strona główna Porty, logistyka Maersk Tankers wprowadzi na rynek nowe cyfrowe przedsięwzięcie biznesowe
Maersk Tankers wprowadzi na rynek nowe cyfrowe przedsięwzięcie biznesowe - GospodarkaMorska.pl

PMK

07.01.2020 Źródło: własne

Maersk Tankers ogłosiło uruchomienie nowej niezależnej firmy cyfrowej, która pomoże zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zwiększyć zarobki dla klientów w branży transportu trampowego.

Wciąż nienazwana firma opracuje i sprzeda oprogramowanie SimBunker właścicielom i menedżerom statków w branży transportu trampowego, aby pomóc im w bardziej efektywnym korzystaniu ze swoich statków. Transport trampowy charakteryzuje się statkami, które działają na rynku bez ustalonego harmonogramu lub trasy.

Maersk Tankers twierdzi, że nowe przedsięwzięcie, które zostało uruchomione 7 stycznia, pomoże zmniejszyć emisję CO2, wspierając ciągłe wysiłki branży żeglugowej na rzecz zrównoważonego rozwoju i zwiększenia zysków.

Według Maerska SimBunker optymalizuje wydatki na bunkry statków, które mogą stanowić do 60 procent całkowitych kosztów podróży, poprzez określenie optymalnych rozwiązań dla czynników takich jak prędkość, zakup bunkra i trasa. Maersk powiedział, że oprogramowanie zostało opracowane w ramach Maersk Tankers i teraz zostanie przeniesione do nowego biznesu cyfrowego wraz z powiązaną bazą klientów.

Maersk Tankers pracuje nad rozszerzeniem swojej strategii cyfrowej od 2016 roku poprzez tworzenie strategicznych partnerstw cyfrowych i sojuszy.

- Dzięki znaczącym i strategicznym inwestycjom uczyniliśmy z Maersk Tankers cyfrowego lidera w branży tankowców - powiedział Christian Ingerslev, prezes Maersk Tankers. - Cyfryzacja poprawi jakość obsługi klientów i partnerów, przekształci naszą działalność i przyczyni się do bardziej wydajnego działania, z korzyścią zarówno dla zrównoważonego rozwoju, jak i rentowności. Staje się to coraz ważniejsze w czasach, gdy przemysł żeglugowy musi się dostosować, aby wziąć udział w rozwiązywaniu złożonych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i nowymi wymogami regulacyjnymi – dodał.

Oprogramowanie SimBunker będzie jedynym celem dedykowanego zespołu i kierownictwa w nowej firmie. Zespół zostanie zbudowany wokół pracowników z istniejącego zespołu Maersk Tankers Digital, a także nowych pracowników. Nowy biznes będzie prowadzony przez Sorena C. Meyera, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. aktywów w Maersk Tankers.

- Przemysł żeglugowy ma ogromny potencjał w zakresie digitalizacji, szczególnie w obszarach handlowych i technicznych - powiedział Meyer. - Jako samodzielna firma będziemy mogli przyspieszyć ten rozwój. Będziemy współpracować z liderami branży, aby zoptymalizować wydatki bunkrowe, wykorzystując duże zestawy danych i nowoczesne analizy – dodał.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.