pc/port.gdynia.pl
Podczas wieczornej Gali kończącej pierwszy dzień konferencji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2019 Zarząd Morskiego Portu Gdynia wyróżniony został tytułem: Lidera Transportu Intermodalnego za działania na rzecz rozwoju transportu intermodalnego.
– Polska zlokalizowana jest na przecięciu ważnych transeuropejskich korytarzy transportowych wschód-zachód i północ- południe. Mamy szansę stać się jednym z największych hub-ów Europy, a Port Gdynia poprzez rozwój transportu intermodalnego stanowi ważne ogniwo Nowego Jedwabnego Szlaku – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes ZMPG.
Organizatorem konkursu jest wydawca czasopisma „Kurier Kolejowy” , którego celem jest wyróżnianie oraz nagradzanie firm i menadżerów osiągających najlepsze wyniki w działalności związanej z transportem intermodalnym, wprowadzających efektywne i innowacyjne technologie transportowe, przestrzegających normy ochrony środowiska i etyki biznesu, przyczyniających się w ten sposób do rozwoju transportu intermodalnego w Polsce.
Więcej informacji na temat tegorocznej edycji forum FRACHT tutaj.
Panie w gospodarce morskiej regionu Morza Bałtyckiego stanowią 43% [RAPORT]
Dyrektywa NIS2 a odpowiedzialność Zarządu - Technologia przyspiesza, prawo hamuje
Marynarski Paragraf 22 - definicja transportu międzynarodowego
ORLEN inicjuje Baltic Energy Initiative. Firmy z regionu Bałtyku chcą wspólnie zabiegać o interesy energetyczne w UE
Zarząd portów odpowiada na krytykę ws. finansowania Przylądka Pomerania. "Środki są zabezpieczone"
USA i Wielka Brytania chcą zorganizować konferencję w sprawie Cieśniny Ormuz