• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Podpisanie umowy na rozbudowę portu morskiego w Ustce

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Podpisanie umowy na rozbudowę portu morskiego w Ustce

Partnerzy portalu

Podpisanie umowy na rozbudowę portu morskiego w Ustce - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformowało Radio Gdańsk, wczoraj odbyła się uroczystośc podpisania umowy o dofinansowanie projektu „Przebudowa wejścia do Portu Ustka”. Rozbudowa pochłonie prawie 189 milionów złotych a prace będą zrealizowane w ramach programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Umową o dofinansowanie objęto pierwszy etap przedsięwzięcia.

Dzięki tej inwestycji. potencjał portu w Ustce ma zdecydowanie wzrosnąć. Projekt zakłada przesunięcie o 250 metrów na zachód jednego z falochronów i tym samym znaczne powiększenie portu.

Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Gdańsk Anna Gliniecka-Woś, rzecznik Urzędu Morskiego w Słupsku: "Nowy falochron będzie miał około 800 metrów długości. Poprawione zostaną warunki cumowania i stacjonowania jednostek rybackich. Powstanie nowe nabrzeże przeładunkowe, ostrogi tłumiące falowanie, a wybudowane nabrzeże cumownicze połączy falochrony wschodni z zachodnim".

Co więcej, w ramach podpisanej umowy, zostanie wykonany również projekt budowlany kolejnego etapu przebudowy wejścia do portu w Ustce, który zakłada budowę falochronu wschodniego w miejscu istniejącego wraz z przebudową nabrzeża pilotowego. Zaprojektowana zostanie również obrotnica o średnicy około 200 metrów.

Obecnie, port w Ustce skupia się głownie na fnkcjach rybackich.Rozbudowama przynieść potencjał także w transporcie i przemyśle. Prace mają potrwać do pierwszego kwartału 2023 roku. Inwestycja będzie realizowana przez Urząd Morski w Słupsku.

 

Źródło:
radiogdansk.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.