• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Poczta Morska zyska nową funkcję

pc

04.06.2018 10:24 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Poczta Morska zyska nową funkcję - GospodarkaMorska.pl

Poczta Morska w Gdańsku zyska nową funkcję. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, który stał się wieczystym użytkownikiem obiektu przy ul. Chodackiego 26, planuje utworzenie tam centrum biurowo-magazynowego. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi najemcami.

– Oświadczenie o skorzystaniu przez ZMPG z prawa pierwokupu w formie aktu notarialnego podpisane zostało w dniu 10.01.2018 r. Kwota to 1 650 000 zł – mówi Marcin Osowski, wiceprezes ZMPG ds. infrastruktury.

Poinformował, że ZMPG będzie użytkownikiem wieczystym obiektu do końca 2030 r, a jego zakup jest naturalnym procesem skupowania dostępnych terenów portowych, zwłaszcza w pierwszej linii nabrzeża. Oprócz budynku, który wymaga remontu, zagospodarowany zostanie także teren wokół Poczty Morskiej.

– Budynek znajduje się na terenie zamkniętego obiektu Nabrzeże Wiślane, które zostało dodatkowo wytypowane przez stronę amerykańską jako jedno z tych, na których dokonywane są oględziny promieniowaniem RTG. Obecność nieruchomości nie będącej częścią ZMPG utrudniała zapewnienie hermetyczności tego obiektu, jak również wewnętrzną komunikację na Nabrzeżu Wiślanym – dodał Osowski.

Poczta Morska została zbudowana w 1927 r. według projektu Czesława Świałkowskiego. Obecnie trwa przetarg na doprowadzenie budynku do świetności z zachowaniem jego walorów użytkowych i estetycznych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.