• <
konferencj_platforma_lng_2023

Balearia przygotowuje się na sezon letni. Wkrótce startuje popularne wakacyjne połączenie

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Balearia przygotowuje się na sezon letni. Wkrótce startuje popularne wakacyjne połączenie

Partnerzy portalu

Balearia przygotowuje się na sezon letni. Wkrótce startuje popularne wakacyjne połączenie - GospodarkaMorska.pl

Sezon wysoki już za pasem i wielu przewoźników przygotowuje się na ten najbardziej intensywny w roku okres. Jednym z przewoźników, którzy mocno odczuwają w tym czasie wzrost liczby pasażerów, jest Balearia. Hiszpański armator przypomniał właśnie o przywróceniu popularnej w okresie letnim trasy Malaga-Melilla.

Popularne w trakcie wakacji połączenie promowe pomiędzy położoną w Andaluzji Malagą a hiszpańską eksklawą w Afryce Północnej ruszy już 3 czerwca. Serwis realizowany będzie przez sześć dni w tygodniu. Uruchomienie tej trasy oznacza wzmocnienie siatki połączeń z Melilli. Promy hiszpańskiego operatora pływają stąd również do Almerii.

Do pływającego na trasie z Melilli szybkiego promu Jaume III (kursuje do Almerii) dołączy teraz jednostka Denia Ciutat Creativa. Jest to zbudowany w 2003 r. prom, który może pomieścić na pokładzie 399 pasażerów oraz 430 pojazdów osobowych. Przeprawa na trasie Malaga-Melilla zajmować będzie 7 godzin i 15 minut. Statek będzie wychodził z portu w Maladze o 22:45, by dotrzeć do celu o 6:00.

W związku z startem sezonowego połączenia, przedstawiciele hiszpańskiego przewoźnika zapowiedzieli wzmocnienie kadry – chodzi o pracowników na lądzie, którzy zatrudnieni będą w porcie w Maladze do obsługi wzmożonego ruchu pasażerskiego.

Balearia jest dziś jednym z najprężniej działających armatorów na hiszpańskim rynku. Trzonem oferty operatora znanego do 1998 r. pod nazwą Euroline Maritimes są połączenia między kontynentalną częścią Hiszpanii a Balearami.

Źródło:
promyskat.pl
Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.