• <

Nowa inwestycja na polskim rynku w branży transport - logistka

jk

03.07.2017 08:49 Źródło: własne
Strona główna Nowa inwestycja na polskim rynku w branży transport - logistka
Nowa inwestycja na polskim rynku w branży transport - logistka - GospodarkaMorska.pl

 AGRO Merchants Group, światowy lider w dziedzinie chłodni składowej i logistyki, ogłosił nabycie Polish Service Transport - Logistyka ("PTSL"). Przejęcie to stanowi dla AGRO znaczące wejście na nowy rynek i poszerza zasięg geograficzny oraz ofertę usług w całej Europie. Zespół zarządzający PTSL, prowadzony przez liderów tej branży Sławomira i Krzysztofa Samonków oraz Bart Mol, będzie nadal prowadził bieżącą działalność i planowane inicjatywy dalszej ekspansji.

Firma PSTL, założona w 2007 roku jako dostawca usług transportowych, szybko rozszerzyła działalność do usług spedycyjnych i odpraw celnych, a w 2015 roku zbudowała najnowocześniejszą chłodnią składową o kubaturze 58 000 metrów sześciennych, która znajduje się mniej niż kilometr od terminala DCT Gdańsk. Port w Gdańsku jest obecnie najszybciej rozwijającym się morskim terminalem głębokowodnym w Europie, a także głównym centrum logistycznym, które służy jako kluczowy punkt w handlu pomiędzy największymi portami w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Gdańsk ma doskonałe połączenie drogowe z Europą Środkową i Wschodnią, a niedawna ekspansja podwoiła zdolności przeładunkowe kontenerów w gdańskim porcie.

PSTL cieszy się międzynarodowym uznaniem ich wysokiej jakości usług i specjalistycznej wiedzy w zakresie obsługi produktów białkowych przeznaczonych do eksportu. Firma specjalizuje się w magazynowaniu, usługach rozszerzonych i logistyce mrożonych mięs, drobiu, owoców morza i innych towarów, takich jak mrożone owoce, warzywa i produkty mleczarskie. PSTL zarządza przepływem produktów swoich klientów za pośrednictwem łańcucha dostaw. Obejmuje to transport z wykorzystaniem posiadanych zasobów floty lub strategicznych podwykonawców, spedycji, odprawy celnej wraz z pełna? dokumentacja? wywozowa? i ubezpieczeniem cargo.

"To przejęcie przekłada się na determinację AGRO do zwiększenia zaangażowania w najważniejsze rynki importu/eksportu" - powiedział Jan Harthoorn, wiceprezes AGRO ds. Rozwoju Strategicznego w Europie. "PSTL doskonale do nas pasuje pod względem kultury, zorientowania na klienta i usług rozszerzonych, a także dodanie najwyższej klasy zespołu zarządzającego. Polska i Europa Wschodnia są dla AGRO bardzo ważne w tym obszarze geograficznymi, a to przejęcie umożliwia nam znaczne zwiększenie obecności i usług na tym kluczowym rynku".

Sławomir Samonek, dyrektor zarządzający PSTL, powiedział: "Wierzymy w ogromny potencjał polskiego rynku. Nasza firma jest młoda i połączenie dotychczasowych doświadczeń z zespołem AGRO jest dla nas doskonałym krokiem, aby dalej rosnąć z naszymi klientami i oferować kompleksowe rozwiązania. Widzimy ogromny rozwój portu w Gdańsku i oczekujemy na rozszerzenie działalności na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym w ramach sieci AGRO Merchants ".

Przejęcie PTSL przez AGRO wpisuje się w szerszą strategię inwestycyjną skupiającą się na kluczowych europejskich ośrodków handlowych. W styczniu 2017 roku firma obchodziła otwarcie nowego obiektu o pojemności 18 000 palet w Rotterdamie-Maasvlakte. Następnie w lutym przejęcie Frissul i Frigomato, które wspólnie są wiodącymi operatorami chłodni składowych w Portugalii i kluczowa? częścią iberyjskiego łańcucha dostaw żywności.

O firmie AGRO Merchants Group

Grupa AGRO Merchants jest właścicielem i operatorem 61 obiektów w 11 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i w rejonie Azji i Pacyfiku. Misja? AGRO jest dostarczanie najlepszych rozwiązań do przechowywania świeżych i mrożonych produktów spożywczych za pośrednictwem naszej międzynarodowej sieci placówek, wykorzystując znajomość lokalnego rynku, koncentrując się na dbałości o klienta i zrównoważonym rozwoju. AGRO pragnie być wiodącym partnerem w transporcie w warunkach kontrolowanej temperatury dla globalnego przemysłu spożywczego, cieszącym się uznaniem za nasze innowacyjne myślenie, doświadczenie w zakresie towarów i zdolność integracji przedsiębiorstw, napędzana duchem przedsiębiorczości i szacunkiem dla naszego bogatego dziedzictwa.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.