• <

Nowi inżynierowie w Marynrce Wojennej

25.02.2016 06:20 Źródło: własne
Nowi inżynierowie w Marynrce Wojennej - GospodarkaMorska.pl

24 lutego w Auli Akademii Marynarki Wojennej im. Króla Zygmunta Augusta odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów po ukończeniu studiów inżynierskich przez studentów wojskowych. Inżynierami zastało 25 podchorążych – absolwentów studiów I stopnia. W uroczystości udział wziął dowódca Centrum Operacji Morskich – dowódca Komponentu Morskiego wiceadmirał dr Stanisław Zarychta, przewodniczący Rady Miasta Gdyni Zygmunt Zmuda - Trzebiatowski, duchowieństwo oraz rodziny absolwentów.    

Podchorążowie - absolwenci studiów I stopnia w zależności jaki kierunek kończyli otrzymali różne specjalności. Przyszli nawigatorzy (20 absolwentów) otrzymali tytuł zawodowy inżyniera w specjalności eksploatacja okrętowych systemów pokładowych. Natomiast studenci wojskowi kierunku mechanika i budowa maszyn (5 absolwentów) zostali inżynierami w specjalności eksploatacja siłowni okrętowych.

W tym roku wśród nowych inżynierów najlepszy okazał się bsmt pchor. Robert Anchimowicz, absolwent wydziału Mechaniczno-Elektrycznego. Pracę dyplomową pt. „Wpływ uproszczeń geometrycznych układu korbowo - tłokowego na ocenę częstości drgań własnych” napisał pod kierunkiem dr. hab. Inż. Andrzeja Grządzieli. Bsmt pchor. Dawid Richert ukończył studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego z drugą lokatą. Pracę dyplomową pt. „Badanie dokładności raportu pozycyjnego pochodzącego z systemu AIS” napisał pod kierunkiem kpt. mar. dr. inż. Krzysztofa Jaskólskiego. Natomiast trzecią lokatę zajął bsmt pchor. Mateusz Włoszczyk, który ukończył studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Pracę dyplomową pt. „Determinanty czasu aktywacji zapalnika przeciwlotniczej amunicji programowalnej AHEAD” napisał pod kierunkiem kmdr. por. dr. inż. Stanisława Milewskiego. Ponadto Rektor - Komendant wyróżnił absolwentów za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce, w sporcie i w działalności społecznej. Bsmt pchor. Łukasz Dahm reprezentował AMW w zawodach pływackich. Stawał na podium Mistrzostw WP, Marynarki Wojennej, a także Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego oraz Mistrzostw Świata Szkół Wojskowych w Turcji. Bsmt pchor. Andrzej Angel reprezentował dobre imię Akademii Marynarki Wojennej w licznych zawodach sportowych, głównie w biegach ulicznych i przełajowych, w tym m. in. w Biegu o Nóż Komandosa w Lublińcu. Wielokrotnie stawał na podium w zawodach międzyuczelnianych na krótkich dystansach - 100 i 60 metrów. Reprezentował Akademię na Mistrzostwach Wojska Polskiego w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej. Bsmt pchor. Daniel Zalewski to reprezentant kadry AMW w siatkówce. Stawał na podium w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego, zawodach o Puchar Rektorów Uczelni Mundurowych. Godnie reprezentował uczelnię w Mistrzostwach WP oraz Mistrzostwach Formacji Mundurowych w siatkówce. Bsmt pchor. Robert Anchimowicz brał udział w uroczystościach o charakterze patriotyczno - religijnym, promował akademię na szczeblu międzyuczelnianym, czynnie uczestniczył w działalności chóru akademickiego, jest honorowym dawcą krwi.

Po zakończeniu pierwszego etapu nauki czeka ich kolejny - studia magisterskie. Studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej odbywają się w systemie bolońskim, czyli są dwustopniowe. Po pierwszym trwającym 7 semestrów absolwenci zdobywają tytuł zawodowy inżyniera, natomiast drugi stopień to już studia magisterskie, które trwają 3 semestry. Całość nauki kończy się egzaminem oficerskim, obroną pracy magisterskiej, a następnie promocją na pierwszy stopień oficerski – podporucznika marynarki wojennej. To cel, który chcą osiągnąć po 5 latach nauki i służby.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39625,00 $ tona 0,13% 19 paź
 Cynk 3706,00 $ tona -2,83% 19 paź
 Aluminium 3175,00 $ tona -0,13% 19 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.