• <
escort_980x120_gif_2020

Japonia. Znaleziono 30 martwych żółwi, część z nich dźgnięto nożem w szyję

gm

18.07.2022 21:15 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Japonia. Znaleziono 30 martwych żółwi, część z nich dźgnięto nożem w szyję

Partnerzy portalu

Japonia. Znaleziono 30 martwych żółwi, część z nich dźgnięto nożem w szyję - GospodarkaMorska.pl
Żółw zielony. Fot. Brocken Inaglory - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3908141

Co najmniej 30 martwych zielonych żółwi morskich znaleziono na plaży na japońskiej wyspie Kumejima. Część z nich była dźgnięta nożem - informuje w poniedziałek stacja CNN za lokalnymi mediami. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie okrucieństwa wobec zwierząt.

Według serwis informacyjnego Mainichi co najmniej jedna osoba przyznała się do zranienia zwierząt, by usunąć je z sieci rybackich. "Rozplątałem niektóre (żółwie) i wypuściłem do morza, ale nie mogłem uwolnić tych ciężkich, więc dźgnąłem je, aby się ich pozbyć" - powiedział anonimowy rybak cytowany przez Mainichi.

Żółwie zielone, znane także pod nazwą żółwi jadalnych, są uznane za gatunek zagrożony przez japońskie władze i międzynarodowe grupy ochrony zwierząt. Często pojawiają się w wodorostach u wybrzeży Kumejimy, maleńkiej wysepki, która leży około 1000 km na południe od Kiusiu, jednej z głównych wysp Japonii. Na Kumejimie prowadzone są działania na rzecz ochrony zwierząt - podaje CNN.

Biolodzy i inni pracownicy lokalnego muzeum żółwi morskich pospieszyli na plażę po odkryciu martwych zwierząt. U kilku zauważono rany kłute u podstawy szyi, inne miały także pocięte płetwy.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.