• <
smartre_2023

Japonia. Ministerstwo obrony: prowadzimy z USA wspólne manewry z udziałem lotniskowca

gm

08.10.2022 16:02 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Japonia. Ministerstwo obrony: prowadzimy z USA wspólne manewry z udziałem lotniskowca

Partnerzy portalu

Japonia. Ministerstwo obrony: prowadzimy z USA wspólne manewry z udziałem lotniskowca - GospodarkaMorska.pl
USS Ronald Reagan

Japonia i USA prowadzą wspólne manewry wojskowe z udziałem amerykańskiego lotniskowca USS Ronald Reagan na wodach w pobliżu japońskich wysp w reakcji na ciągłe próby rakietowe Korei Północnej – ogłosiło w sobotę japońskie ministerstwo obrony.

Korea Północna wystrzeliła w czwartek dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu do morza u swojego wschodniego wybrzeża. Była to szósta próba rakietowa w ciągu 12 dni. We wtorek Pjongjang po raz pierwszy od 2017 roku wystrzelił pocisk balistyczny, który przeleciał na Japonią.

"W coraz trudniejszym środowisku bezpieczeństwa otaczającym Japonię, w tym (w obliczu) ciągłego wystrzeliwania przez Koreę Północną pocisków balistycznych, Siły Samoobrony Japonii i Siły Zbrojne USA prowadzą dwustronne ćwiczenia” – poinformował resort w Tokio w komunikacie przytaczanym przez agencję Reutera.

Ćwiczenia, w których bierze udział również japoński niszczyciel, trwają od 1 października – ogłosiło ministerstwo, nie podając przy tym daty zakończenia manewrów.

Wcześniej w tym tygodniu siły USA przeprowadziły wspólne ćwiczenia z armią Korei Południowej. W reakcji na nasilenie prób rakietowych Korei Północnej władze w Seulu i Tokio zapowiadały poszerzenie zakresu wspólnych manewrów z USA. Rząd Japonii zasygnalizował też zbrojenia.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.