• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Narodowe Muzeum morskie zaprasza na Dar Pomorza

ew/NMM

01.06.2020 13:18 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Narodowe Muzeum morskie zaprasza na Dar Pomorza

Partnerzy portalu

Narodowe Muzeum morskie zaprasza na Dar Pomorza - GospodarkaMorska.pl

We wtorek, 2 czerwca Narodowe Muzeum Morskie zaprasza na pokład statku "Dar Pomorza" w Gdyni.

- Długo czekaliśmy na ten dzień i nareszcie możemy zaprosić zwiedzających do wszystkich oddziałów naszego Muzeum – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał. – Gdyński "Dar Pomorza" otwieramy jako ostatni. W tym przypadku, tak jak przy innych oddziałach, priorytetem było zapewnienie naszym gościom bezpieczeństwa przy zwiedzaniu. Wizyta w muzeum ma nadal być przyjemnością, a nasi goście muszą się czuć u nas bezpiecznie i dobrze.

Na pokładzie żaglowca może przebywać jednocześnie do 30 osób, a do zakupionego biletu goście Białej Fregaty otrzymają gratis rękawiczki jednorazowe.

- Przez niemal trzy miesiące muzeum było zamknięte dla zwiedzających, ale mimo ograniczeń pracowaliśmy pełną parą – podkreśla dr Robert Domżał - Część działań przenieśliśmy do Internetu: nasi kustosze zabierali nas w wirtualne wycieczki po "Darze Pomorza", mogliśmy posłuchać np. o zwierzętach, które podróżowały Białą Fregatą albo o kuchni na żaglowcu. Dobrze jednak wiemy, że działania online nie zastąpią prawdziwej wizyty na pokładzie statku.

Podczas pandemii koronawirusa "Dar Pomorza" był jednym z oddziałów NMM, które "przypominały" systematycznie o sobie. Dwa razy żaglowiec rozbłysnął niebieską iluminacją (podczas Dnia Autyzmu oraz w podziękowaniu pracownikom Służby Zdrowia), a 1 maja, wziął udział w "głośnej" akcji zorganizowanej przez Międzynarodową Izbę Żeglugi w podziękowaniu Służbom Medycznym, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej za ich ciężką pracę w czasie pandemii COVID – 1

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.