• <

DFDS z lepszą perspektywą finansową

PMK

26.10.2020 20:59
Strona główna DFDS z lepszą perspektywą finansową
DFDS z lepszą perspektywą finansową - GospodarkaMorska.pl
DFDS

Pomimo niepewności związanych z pandemią COVID-19, duńska firma promowo-logistyczna DFDS podniosła prognozy na 2020 rok dzięki rosnącym wolumenom przewożonych towarów.

Zysk EBITDA wzrósł z 2,2-2,5 mld DKK (około 350-398 mln USD) do 2,5-2,7 mld DKK (około 398-430 mln USD) w 2020 roku.

Jak wyjaśniono, prognozy DFDS na 2020 rok uległy dalszej poprawie, ponieważ wolumen przewozów w III kwartale zanotował większy wzrost niż oczekiwano. Z drugiej strony dalsze zaostrzanie ograniczeń w podróżowaniu spowodowało zmniejszenie liczby pasażerów w III kwartale poniżej oczekiwań. Oczekuje się, że poziom aktywności w IV kwartale pozostanie niski.

Pozytywny rozwój działalności przewozowej z nadwyżką zrównoważył niższe wyniki działalności pasażerskiej, powiedział DFDS, dodając, że oczekuje się, że prognozy dotyczące wolumenu przewozów pozostaną solidne do czwartego kwartału.

W wyniku kryzysu zdrowotnego związanego z koronawirusem rynki turystyczne prawie zatrzymały się przez większość drugiego kwartału, ponieważ ograniczenia w podróżowaniu doprowadziły do zawieszenia tras promowych, które przewożą głównie pasażerów.

W konsekwencji przychody DFDS spadły o 34 procent i wyniosły 2,8 mld DKK w drugim kwartale 2020 r. EBITDA również spadła o 49% do 507 mln DKK.

Większość tras promowych została ponownie otwarta pod koniec czerwca do lipca 2020 rou, co doprowadziło do odbioru towarów i początkowego przewozu pasażerów.

DFDS nadal obsługuje wszystkie swoje rozkłady promów pasażerskich w całej Europie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.