• <
gryfia_70lat

Coraz większe zatłoczenie w największych amerykańskich portach

14.09.2021 10:57 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Coraz większe zatłoczenie w największych amerykańskich portach

Partnerzy portalu

Coraz większe zatłoczenie w największych amerykańskich portach - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port New York i New Jersey

Liczba kontenerowców oczekujących na wejście do trzech największych portów Ameryki od początku lipca stale rośnie.

W środę 40 kontenerowców czekało na rozładunek w sąsiednich portach Los Angeles i Long Beach w południowej Kalifornii, najwięcej od czasu, gdy Bloomberg opracował indeks śledzący zatłoczenie portów na całym świecie.

Na wschodnim wybrzeżu w gruzińskim porcie Savannah czekało w kolejce 20 następnych jednostek, w porównaniu z zaledwie ośmioma w porcie – najwyższy wskaźnik zatłoczenia ze wszystkich głównych portów na świecie. W porcie w Nowym Jorku i New Jersey kolejka urosła do najwyższego poziomu od kwietnia.

Zatłoczenie w portach pogarsza się w jednym z dwóch szczytowych sezonów roku kalendarzowego dla globalnego zapotrzebowania na żeglugę. W Stanach Zjednoczonych i innych krajach wąskie gardła we wszystkich rodzajach transportu towarowego opóźniają dostawy dla sprzedawców detalicznych i producentów, obniżając wydajność i prowadząc do rekordowo wysokich kosztów ładunków.

W Chinach zatłoczenie w dokach w Ningbo znacznie się zmniejszyło, odkąd liczba statków wzrosła pod koniec sierpnia, ale część tego ruchu została rozproszona i doprowadziła do wzrostu liczby w innych portach, takich jak Qingdao, która również odnotowała najwyższy wskaźnik oczekujących statków od sierpnia.

Indeks statków kontenerowych Bloomberga liczy aktywność kontenerową na trzy sposoby: liczbę wszystkich statków w obszarze kotwiczenia portu, liczbę zakotwiczonych lub oczekujących statków oraz stopień przeciążenia zakotwiczonych statków oczekujących jako udział tych w porcie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.