• <
siemens_gamesa_2022

Coca-Cola transportuje materiały produkcyjne masowcami ze względu na kryzys żeglugowy

05.10.2021 20:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Coca-Cola transportuje materiały produkcyjne masowcami ze względu na kryzys żeglugowy

Partnerzy portalu

Coca-Cola transportuje materiały produkcyjne masowcami ze względu na kryzys żeglugowy - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Trzy masowce, zazwyczaj używane do transportu węgla i zboża, są obecnie wykorzystywane przez światowego giganta Coca-Cola do transportu materiałów produkcyjnych. Firma zdecydowała się na taki krok żeby zapewnić sobie dostawy w dobie kryzysu żeglugowego i kontenerowego.

Informację podał na portalu LinkedIn Alan Smith, dyrektor zamówień światowej logistyki koncernu. Napisał, że firma nie mogła liczyć na wykorzystywaną zazwyczaj przestrzeń kontenerową. Trzy masowce przewiozą ekwiwalent 2800 TEU, jakie w normalnych warunkach pożeglowałyby za pośrednictwem linii żeglugowych. Statki przewożą materiały produkcyjne, które zapewnią liniom produkcyjnym na całym świecie ciągłość funkcjonowania. Smith ujawnił, że masowce najęte przez koncern to Aphrodite M (34 399 dwt), Weco Lucilia C (35 009 dwt) oraz Zhe Hai 505 (35 130 dwt). Statki należą odpowiednio do Empire Bulkers, AM Nomikos i Zhejiang Shipping.

Komentatorzy na całym świecie zwracają uwagę, że taka forma transportu „nie jest normalna” i wymaga zupełnie odmiennego podejścia, m.in. w pakowaniu materiałów i ładowaniu oraz rozładowywaniu statków.

Jak podał Smith, Coca-Cola stara się także uniknąć korzystania z największych portów, by nie natknąć się na zatory, które mogłyby spowodować opóźnienia dostaw.

Wielkie sieci handlowe i produkcyjne z całego świata szukają sposobu na rozwiązanie postępujących problemów z łańcuchami dostaw. Jak informowaliśmy wcześniej, część z nich, jak np. Ikea, zdecydowały się na samodzielne czarterowanie statków, by zapewnić sobie regularne dostawy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.