• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Baltexpo 2021 powraca po długiej przerwie. Znamy program największych targów branży morskiej

07.07.2021 10:11 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Baltexpo 2021 powraca po długiej przerwie. Znamy program największych targów branży morskiej

Partnerzy portalu

Baltexpo 2021 powraca po długiej przerwie. Znamy program największych targów branży morskiej - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Na finiszu są przygotowania do XXI Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo, największego wydarzenia branży morskiej w Polsce. Od 6 do 8 września na targach pojawi się ponad połowa wystawców z ostatniego wydarzenia w 2019 roku. Co w programie tegorocznej imprezy?

Międzynarodowe Targi Morskie Baltxpo istnieją w branży nieprzerwanie od 1982 roku. Targi organizowane są w cyklu dwuletnim. 

- To pierwsze po pandemii spotkanie na żywo dla wszystkich przedstawicieli gospodarki morskiej. Targi odbędą się w obowiązującym reżimie sanitarnym, cieszymy się jednak, że liczba osób zaszczepionych cały czas rośnie - mówi Grażyna Karłowska, prezes zarządu Targów Warszawskich, organizatora Baltexpo. - Dociera do nas wiele głosów mówiących, że targi są szczególnie wyczekiwane przez środowiska gospodarcze. 

Dyskusje, wymiana doświadczeń i pomysłów

Podczas Baltexpo tradycyjnie zaplanowano serię konferencji na rozmaite tematy.

- Tegoroczne targi w znacznej części będą poświęcone rządowym programom rozbudowy przemysłu stoczniowego i portów oraz pozyskiwaniu energii z morza - zapowiada prezes Karłowska. 

W programie są również debaty poświęcone Inicjatywie Trójmorza, która może być nowym impulsem rozwoju regionu Europy Środkowej. Będzie mowa na temat strategii "connectivity" Unii Europejskiej i Chin oraz jej konsekwencji dla polskich portów. Organizatorzy przewidzieli także dyskusję "Morskie forum inwestycji infrastrukturalnych" czy debatę na temat Nowego Jedwabnego Szlaku i tego jakie szanse i wyzwania mają w związku z tym firmy i porty. 

- Współpracujemy ze ekspertami oraz całym środowiskiem morskim po to aby targi były interesujące, poruszały wszystkie kwestie kluczowe dla branży, oraz by przedstawiały nowatorskie rozwiązania - mówi Grażyna Karłowska.

Baltexpo. Największa tego typu impreza w Polsce

- A także jeden z trzech największych projektów gospodarczych w Europie - podkreśla pani prezes. - Rozwijamy się więc symetrycznie i w synergii korzystając z całego dobrobytu morskiego. 

W tym roku zaproszenie do Rady Wystawców przyjęli: Andrzej Czech z Grupy Przemysłowej BALTIC, Inacio Golebski z DNV, Ireneusz Karaśkiewicz ze Związku Pracodawców Forum Okrętowe, Romuald Kinda z Navimor International, Krzysztof Kulczycki z Crist S.A. oraz Adam Ruszkowski z Remontowa Holding S.A.

Przypomnijmy, że w Baltexpo w ostatniej edycji udział wzięło 258 firm i instytucji z 23 krajów.

Rozpoczęcie targów Baltexpo 2021 odbędzie się 6 września  o godz. 11.00.

Imprezę patronatem honorowym objęli: Minister Infrastruktury, Minister Spraw Zagranicznych, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, Minister Klimatu i Środowiska.  Partnerem strategicznym targów będzie Remontowa Holding S.A.

Portal GospodarkaMorska.pl objął XXI Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo patronatem medialnym.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.