• <
siemens_gamesa_2022

Amazon transportuje kontenery bulkerami

20.10.2021 09:18 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Amazon transportuje kontenery bulkerami - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port of Houston / LinkedIn

Amerykański gigant handlu online Amazon przetransportował do Houston ładunek kontenerów na pokładzie wyczarterowanego masowca.

Największe sieci handlowe próbują sobie radzić z zapewnieniem ciągłości łańcuchów dostaw, które napotykają w tym roku nieustannie na problemy związane z żeglugą. Obecnie, ze względu na bardzo wysokie ceny kontenerowców i niewystarczającą ich podaż na rynku, logistycy decydują się na wykorzystywanie masowców. Wcześniej informowaliśmy, że swoje ładunki z kontenerów do ładowni masowców przerzuciła Coca-Cola. Gigant handlowy Amazon, który na rynku frachtowym obecny jest od pięciu lat, zdecydował się na nieco inny krok – załadował na masowiec całe kontenery.

Amazon jest kolejną firmą, która zdecydowała się też na samodzielny czarter statków. Taki krok wcześniej wykonały m.in. IKEA, Wal-Mart, Home Depot czy Costco.

Gospodarka Morska
Fot. Port of Houston / LinkedIn


Port w Houston podał, że kontenery z ładunkiem Amazona przypłynęły z Chin na pokładzie statku Star Lygra. Zwyczajowo do transportu ładunków firma używała czarterowanych kontenerowców. Star Lygra nie jest zresztą jedynym statkiem general cargo, który transportuje w ten sposób ładunki dla Amazon. Inne jednostki również płyną do portów na wschodzie i południu Stanów Zjednoczonych, choć zazwyczaj przyjmowały je porty na zachodnim wybrzeżu – te jednak obecnie zmagają się z kongestiami, więc aby nie narażać się na dodatkowe straty, armatorzy organizują dostawy do innych miejsc.

Nietypową dla siebie dostawą na pokładzie Star Lygra pochwalił się także operator statku, firma G2 Ocean. Spółka podała, że ze względu na wyzwania, z jakimi mierzą się łańcuchy dostaw na całym świecie, w 2021 roku przetransportowała większą liczbę kontenerów i spodziewa się, że ten trend utrzyma się w kolejnych miesiącach.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.