• <

Sejm wznowił obrady; zajmie się rządowym projektem tarczy antykryzysowej

ew

30.04.2020 10:10 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Sejm wznowił obrady; zajmie się rządowym projektem tarczy antykryzysowej

Partnerzy portalu

Sejm wznowił obrady; zajmie się rządowym projektem tarczy antykryzysowej - GospodarkaMorska.pl

W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił obrady; posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji z rządowego projektu nowelizacji tzw. tarczy antykryzysowej, wysłuchają też informacji bieżącej na temat występowania suszy w Polsce.

Prace nad rządowym projektem tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 rozpoczęły się w Sejmie w środę. Projekt zakłada m.in. dokapitalizowanie - w wysokości 900 mln zł - Agencji Rozwoju Przemysłu z przeznaczeniem przede wszystkim na wsparcie przedsiębiorców. Kolejne rozwiązanie to umożliwienie skorzystania ze zwolnienia z opłacania składek osobom opłacającym składki na własne ubezpieczenia w sytuacji, gdy ich przychód był wyższy niż 300 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r., ale ich dochód z tej działalności w lutym 2020 r. nie był wyższy niż 7000 zł.

Sejmowa komisja finansów publicznych, która zajmowała się projektem w środę wieczorem wprowadziła do niego szereg poprawek, m.in. dotyczących odwołania prezesa UKE czy zaopatrywaniu przez Agencję Rezerw Materiałowych domów opieki społecznej.

Głosowanie nad projektem odbędzie się w bloku głosowań, który przewidziany został na godz. 18-21.

Sejm ma też głosować nad projektem nowelizacji Prawa energetycznego, który wprowadza do polskiego prawa regulacje zmienionej unijnej dyrektywy gazowej, dotyczące Nord Stream 2. Projekt usuwa też pewne wątpliwości interpretacyjne z ustawy o wsparciu kogeneracji.

Sejm wysłucha informacji bieżącej rządu w sprawie występowania suszy na terenie Polski; jej o przedstawienie wystąpił klub PSL-Kukiz15.

Posłowie będą też w czwartek zadawać pytania przedstawicielom rządu. Posłowie PiS chcą uzyskać informację od ministra zdrowia w sprawie liczby wykonywanych testów na obecność koronawirusa. Klub KO zwrócił się do premiera z pytaniem o podjęte decyzje i zlecone czynności związane z przygotowaniem do organizacji wyborów prezydenckich. Minister cyfryzacji zostanie zapytany o "przekazanie danych z rejestru PESEL Poczcie Polskiej", a minister edukacji - o uczniów, którzy nie uczestniczą w procesie zdalnej edukacji ani nie korzystają z innych form edukacji od momentu zamknięcia szkół.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.