• <

PZU: małe i średnie firmy dotknięte kryzysem mogą liczyć na pomoc

ew

09.04.2020 10:09 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska PZU: małe i średnie firmy dotknięte kryzysem mogą liczyć na pomoc

Partnerzy portalu

PZU: małe i średnie firmy dotknięte kryzysem mogą liczyć na pomoc - GospodarkaMorska.pl

Małe i średnie przedsiębiorstwa dotknięte kryzysem z powodu epidemii mogą liczyć na pomoc od PZU, np. firmy transportowe mogą o trzy miesiące przesunąć czas ochrony ubezpieczeniowej swojej floty - podał ubezpieczyciel. PZU zrezygnował też z oględzin aut przy zawieraniu umów.

"Chcemy wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa mające problemy finansowe, ułatwiając im zakup i kontynuowanie ubezpieczenia na korzystnych warunkach. Dotyczy to między innymi szczególnie dotkniętych kryzysem firm z branży transportowej, z których wiele musiało zawiesić działalność. Chcemy zaoferować przedsiębiorcom z tej branży, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej, przesunięcie okresu ochrony ubezpieczeniowej floty nawet o trzy miesiące" - powiedziała, cytowana w czwartkowym komunikacie, p.o. prezesa PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Spółka przekazała, że jednym z ułatwień dla indywidualnych klientów jest możliwość przedłużenia terminu opłaty składki indywidualnego ubezpieczenia na życie w przypadku osób, które nie mogły tego zrobić w terminie i poinformują o tym PZU.

"Klienci mogą liczyć na przesunięcie terminu nawet o trzy miesiące. Nie stracą przy tym ochrony ubezpieczeniowej. Rozumiemy ich sytuację. Nie chcemy narażać bezpieczeństwa klientów, często osób starszych, które nie korzystają z bankowości internetowej i mają problem z opłaceniem składki bez wychodzenia z domu" – powiedziała, cytowana w komunikacie, p.o. prezesa PZU Życie Aleksandra Agatowska.

Dla bezpieczeństwa i wygody klientów PZU zrezygnował z wykonywania oględzin przy zawieraniu umów ubezpieczenia. Dokumenty i zdjęcia można przekazać pocztą elektroniczną. Zaproponuje też klientom odbiór sprzed domu i dostarczenie tam z powrotem aut, które wymagają naprawy w ramach ubezpieczenia.

PZU przypomniało, że działa bezpłatna pomoc prawna w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą się dowiedzieć, jak wystąpić o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy. Inicjatywa jest wsparciem dla działań podejmowanych przez rząd w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.