• <

Producenci ropy naftowej bliscy porozumienia?

ew

10.04.2020 10:28 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Producenci ropy naftowej bliscy porozumienia?

Partnerzy portalu

Producenci ropy naftowej bliscy porozumienia? - GospodarkaMorska.pl

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że najwięksi producenci ropy naftowej, na czele z krajami OPEC i Rosją, "są bliskie porozumienia" w sprawie ograniczenia wydobycia i ustabilizowania cen tego surowca.

"Są bliscy porozumienia, wkrótce się o nim dowiemy" - powiedział Trump podczas swego codziennego briefingu prasowego na temat pandemii koronawirusa.

Donald Trump poinformował także o "dobrej rozmowie" telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i królem Arabii Saudyjskiej Salmanem. "Rozmawialiśmy dużo o produkcji ropy naftowej" - stwierdził amerykański przywódca.

Po wybuchu epidemii koronawirusa ceny ropy naftowej spadły do najniższego od wielu lat poziomu. Spadki na światowych giełdach pogłębiła dodatkowo wojna cenowa między Arabią Saudyjską, czołowym producentem ropy i członkiem OPEC, a Rosją, która nie należy do tego kartelu.

Agencja Reutera poinformowała w czwartek wieczorem, że kraje OPEC i najwięksi producenci ropy niezrzeszenie w tym kartelu, na czele z Rosją, zasadniczo zgodzili się na ograniczenie wydobycia ropy o ponad jedną piątą i oświadczyli, że oczekują, iż Stany Zjednoczone i inni producenci przyłączą się do wysiłków na rzecz podniesienia cen.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.