pc
Resort przedsiębiorczości i technologii przeznaczy 30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców, jednostek naukowych, klastrów innowacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze przemysłu 4.0 - poinformowało we wtorek ministerstwo.
Resort wyjaśnił, że uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej będą HUBy Innowacji Cyfrowych (Digital Innovation Hubs), tj. związki/konsorcja zawarte pomiędzy podmiotami takimi jak: przedsiębiorstwa, jednostki naukowe, klastry innowacyjne oraz organizacje pozarządowe.
Działania hubów - jak wskazano - będą skierowane bezpośrednio do przedsiębiorców i będą koncentrować się m.in. na: informowaniu o potencjale transformacji przemysłowej i skutkach dla modeli biznesowych; najnowocześniejszych technologiach cyfrowych i korzyściach, które niosą dla firm; edukacji i szkoleniach; doradztwie; działaniach mających na celu wdrożenie technologii czy nowych rozwiązań.
Ministerstwo wskazało, że rozwiązania technologiczne, które będą głównym obszarem specjalizacji Hubów to: łączność w technologii 5G, algorytmy uczące się (Sztuczna Inteligencja), w tym systemy autonomiczne, Internet Rzeczy (IoT), BIM (Building Information Modelling), chmura obliczeniowa, technologie kwantowe (Quantum Computing), rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR i VR), automatyka i robotyka (Computer Integrated Manufacturing), cyberbezpieczeństwo, technologie przyrostowe (druku 3D), mikroelektronika.
Do programu mogą aplikować przedsiębiorcy oraz podmioty statutowo działające na rzecz innowacyjności gospodarki, będące: jednostkami naukowymi, podmiotami prowadzącymi na podstawie posiadanego statutu działalność o charakterze not-for-profit, technikami, szkołami branżowymi i Centrami Kształcenia Praktycznego. W programie mogą brać również udział klastry innowacyjne, a także partnerzy społeczni i gospodarczy.
Program będzie realizowany do 2021 roku.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
Nie będzie elektrowni jądrowej nad Zatoką Botnicką. Finowie wypowiedzieli umowę Rosjanom
Nowe stanowisko organów podatkowych w kwestii eksploatacji w transporcie międzynarodowym statków z sektora offshore
Co z tą „Orką”? Poselska interpelacja prezentuje wątpliwości wokół transparentności wyboru oferenta
Czarter na podróż – przewóz ładunku do portu przeznaczenia
Zmiany w Zarządzie Energi S.A. Magdalena Kamińska będzie pełnić obowiązki prezesa
MSC przerejestruje statki pod indyjską flagę
Konosament – „Bailment” – jako tajna broń systemu common law
Gospodarka morska ważnym tematem w programach największych partii politycznych