• <

Wynik wyszukiwania - "ihm" - Wiadomości

Transport Week 2024. Rozwój, bezpieczeństwo i offshore

Tegoroczna konferencja Transport Week poruszała trzy ważne zagadnienia dla całej branży portowej – kierunek jej rozwoju, zmieniany ostatnio co chwilę przez sytuację rynkową i geopolityczną, kwestie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem sfery cyfrowej oraz offshore wind, który stał się na Bałtyku jednym z podstawowych kół zamachowych dla całej branży morskiej.
19.03.2024

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Pokaz możliwości polskich okrętów podczas ćwiczenia Baltops-23

Od 5 do 16 czerwca trwa główna faza największych, międzynarodowych ćwiczeń na Morzu Bałtyckim pk. Baltops. W jego trakcie okręty, a także siły powietrzne i lądowe z 20 państw biorą udział w szeregu scenariuszy, co ma służyć polepszaniu działania w wielonarodowym zespole oraz polepszać zdolności do reagowania na współczesne zagrożenia i wyzwania.
13.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Transport Week 2023. Bałtyckie porty w trybie zmian

Podczas tegorocznej konferencji Transport Week pod lupę wzięte zostały porty zmiany, które je czekają w najbliższym czasie. Nowe środowiskowe regulacje już czekają, a zarządzający portami i terminalami muszą odnaleźć się w gąszczu przepisów.
21.03.2023

Biało-czerwoni blisko medalu w żeglarskich mistrzostwach Europy

Odbyły się mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6 i ILCA 7. Wśród zawodników z całego Starego Kontynentu w kategoriach mężczyzn i kobiet nie zabrakło również reprezentantów z Polski, walczących o miejsca na podium.
17.03.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Baltic Ports Conference 2022 [WIDEO]

Po trzech latach międzynarodowa konferencja Baltic Ports Conference powróciła do klasycznej formuły. Tym razem impreza, na której pojawili się przedstawiciele większości portów o znaczeniu regionalnym na Bałtyku, odbyła się w Porcie Gdynia.
08.09.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Bałtycki hub zielonej infrastruktury powstanie w porcie w Tallinie

Port w stolicy Estonii ogłosił plan stworzenia hubu zielonej infrastruktury na Morzu Bałtyckim.
24.08.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

WSRTI: Dwunastu czołowych armatorów chce wspomóc odpowiedzialne złomowanie statków

Inicjatywa Przejrzystości Recyklingu Statków (SRTI) prowadzona przez Inicjatywę Zrównoważonej Żeglugi (SSI) osiągnęła liczbę 3439 statków, których właściciele i operatorzy są częścią odpowiedzialnego programu recyklingu statków.
20.05.2021

Wykaz Materiałów Niebezpiecznych (IHM) pod kontrolą – aplikacja PRS

PRS przypomina, iż z dniem 31.12.2020 wchodzi w życie kolejna część Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1257/2013 z dnia 20 listopada 2013 r. w sprawie recyklingu statków. Nakłada ona na statki państw Unii Europejskiej lub statki operujące na jej obszarze obowiązek posiadania na burcie zweryfikowanej części I Wykazu Materiałów Niebezpiecznych (IHM) oraz wystawionego na tej podstawie świadectwa inwentaryzacji / zaświadczenia o zgodności.
16.11.2020

Bezpieczny recykling statków. Czyli jaki?

O zagadnieniach związanych z bezpiecznym recyklingiem statków mówi Dariusz Rudziński, członek Zarządu PRS S.A.
01.07.2020

Polacy obawiają się powrotu do miejsca pracy

Ponad 40% pracowników boi się powrotu do pracy i aż 97% nie ma problemu z informowaniem pracodawcy o swoim stanie zdrowia. To wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Algorithm Group, firmy technologicznej działającej w obszarze HR.
12.05.2020

Recykling statków w świetle konwencji z Hongkongu

PRS przypomina, iż zbliża się termin ratyfikacji Międzynarodowej Konwencji z Hongkongu o bezpiecznym i ekologicznym recyklingu statków. Głównym celem wspomnianego porozumienia jest zapobieganie, redukowanie, a miarę możliwości również eliminowanie zdarzeń spowodowanych przez recykling statków, mogących negatywnie wpływać na ludzkie zdrowie i środowisko.
03.02.2020

Najważniejsze postanowienia z 101. sesji Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC)

101. sesja Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego odbyła się w Londynie w dniach 5-14 czerwca br. Podczas obrad Komitet omówił m.in. następujące zagadnienia: przyjęcie poprawek do obowiązkowych instrumentów IMO; autonomiczne nawodne jednostki pływające (MASS) – zatwierdzenie Tymczasowych wytycznych dla prób MASS; standardy konstrukcyjne oparte na celu – zatwierdzenie zmienionych Ogólnych wytycznych dot. opracowania standardów IMO opartych na celu (MSC.1/Circ.1394/Rev.1); bezpieczeństwo statków uprawiających żeglugę na wodach polarnych
22.07.2019

Kolejny rok z rzędu wzrosła liczba pasażerów odwiedzających Port Tallinn

10,6 mln pasażerów przewinęło się przez Port Tallinn w zeszłym roku, o 0,6 procent więcej niż w 2017 roku. To już 11 rok z rzędu, gdy wzrosła liczba pasażerów.
27.01.2019

11. Międzynarodowy Kongres Kapitanów Portów

11. Międzynarodowy Kongres Kapitanów Portów (International Harbour Master Congress – IHMA 2018) odbył się w dniach 25-28 czerwca w Londynie. Urząd Morski w Gdyni reprezentował dyrektor, kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski, który pierwszego dnia wygłosił prezentację pod tytułem „Polish Approach to the Safety of Port Waterways”.
06.07.2018

Korzyści dla biznesu z udziału w projektach unijnych w ramach Strategii Bałtyckiej

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” będące formą partnerstwa regionalnego samorządów województwa pomorskiego, uczelni oraz innych instytucji działających na rzecz wszechstronnego i efektywnego rozwoju Województwa Pomorskiego oraz kreowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, partner projektu Let’s Communicate! realizowanego w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 organizuje wraz z partnerami wydarzenie skierowane do przedsiębiorców z branży morskiej.
10.10.2017

Ekologiczny prom zbudowany w Gdańsku wchodzi na trasę wcześniej niż planowano

Salish Raven, ekologiczny prom zbudowany w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding, wchodzi na trasę wcześniej niż przewidywano – poinformował kanadyjski armator BC Ferries. Inauguracyjny rejs na trasie Tsawwassen-Southern Gulf Island odbędzie się w czwartek 3 sierpnia, dokładnie o godz. 14:45. Powodem zmian jest poważna awaria promu Queen of Nanaimo, który statek z Gdańska musi teraz zastąpić.
03.08.2017

Wybudowany w Polsce nowoczesny prom już w Kanadzie

Wybudowany w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding prom Salish Raven dotarł do swojego armatora 7 czerwca – poinformowało kanadyjskie BC Ferries, które zamówiło jednostkę.
08.06.2017

Zbudowany w Remontowej Shipbuilding nowoczesny prom rozpoczął pracę w Kanadzie

Dziś (16.05) operator BC Ferries zaplanował wejście do eksploatacji promu Salish Orca. Ta nowoczesna jednostka z napędem na LNG powstała w stoczni Remontowa Shipbuidling.
16.05.2017

Ekologiczny prom zbudowany w Remontowa Shipbuilding wypłynął z Gdańska do Kanady (foto, wideo)

Salish Raven w drodze do Kanady. W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku zakończyła się budowa trzeciego i ostatniego z serii ekologicznych promów pasażersko-samochodowych dla kanadyjskiego armatora BC Ferries. Jednostka w piątek opuściła gdański port. Teraz ma do pokonania 10 440 mil morskich.
28.04.2017

Oryginalne malowanie promu Salish Eagle zbudowanego w Gdańsku

Salish Eagle ze stoczni Remontowa Shipbuilding pomalowany w orły. Grafikę wykonał artysta John Marston z Stz'uminus First Nation. Regularne rejsy na trasie Tsawwassen-Southern Gulf Islands jednostka rozpocznie pod koniec czerwca.
14.04.2017

Salish Raven na kolejnych próbach morskich (foto, wideo)

Salish Raven prawie gotowy. Trwają ostatnie przygotowania i próby morskie, by w najbliższych dniach prom dla kanadyjskiego armatora BC Ferries mógł wypłynąć z Gdańska do Kolumbii Brytyjskiej. Będzie to już trzecia i ostatnia jednostka z tej serii, która powstała w stoczni Remontowa Shipbuilding.
05.04.2017

Salish Raven wrócił z prób morskich

W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku trwa budowa kolejnego promu dla kanadyjskiego armatora BC Ferries. Będzie to już trzecia i ostatnia objęta kontraktem jednostka. Statek wrócił właśnie z prób morskich.
23.03.2017

Salish Eagle dopłynął z Gdańska do Kanady

10 440 mil morskich w 38 dni. Ekologiczny prom Salish Eagle dopłynął do Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Teraz statek będzie przygotowywany do pracy na trasie Tsawwassen-Southern Gulf Islands.
21.03.2017

Salish Eagle dotarł na Wyspy Kanaryjskie

Coraz bliżej do Kanady. Prom Salish Eagle dla BC Ferries, który zbudowała w Gdańsku stocznia Remontowa Shipbuilding w oparciu o projekt Remontowa Marine Design & Consulting, dopłynął do Santa Cruz de Tenerife na Wyspach Kanaryjskich. Tam został zaopatrzony w paliwo. Do Kolumbii Brytyjskiej ma dotrzeć w kwietniu.
23.02.2017

Kolejny prom dla BC Ferries wypłynął z Gdańska do Kanady

Salish Eagle gotowy. Druga jednostka dla kanadyjskiego armatora w sobotę opuściła gdański port. Ekologiczny pasażersko-samochodowy prom ma do pokonania 10 440 mil morskich.
13.02.2017

Salish Orca dotarła do Kanady

10 440 mil morskich w 50 dni. Taki dystans z Gdańska do Kanady miał do pokonania prom Salish Orca – można go rozpoznać po namalowanych na kadłubie orkach. Jednostka powstała w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku w oparciu o projekt Remontowa Marine Design & Consulting.
12.01.2017

2016 rok w DGRSZ: Anakonda, Szczyt NATO oraz ŚDM

Ponad 140 ćwiczeń narodowych i 150 międzynarodowych, 40 tys. absolwentów w centrach szkolenia, 10 tys. kandydatów w służbie przygotowawczej i 13 tys. rezerwistów przeszkolonych w 2016 roku. Do najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy zaliczyć należy organizację i udział w ćwiczeniu Anakonda-16, a także zabezpieczenie Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.
30.12.2016

Nietypowa wizyta kablowca Nexus w Świnoujściu

Kablowiec Nexus w roli... transportowca. Nowoczesna jednostka przywiozła z Finlandii kabel dla barki do układania kabli na dnie morza. Bezpośredni przeładunek odbędzie się w Świnoujściu.
20.12.2016

USS Mount Whitney dziś przypłynie do Gdyni

Amerykański okręt dowodzenia USS Mount Whitney złoży w Gdyni czterodniową wizytę roboczą. Jednostka zacumuje przy Nabrzeżu Polskim we wtorek, 12 lipca, o godzinie 17:00. Okręt opuści Gdynię w piątek i nie będzie udostępniony do zwiedzania.
11.07.2016

Zakończyły się największe tegoroczne manewry wojskowe Anakonada 2016 (wideo)

W piątek 17 czerwca zakończyły się największe, tegoroczne manewry wojskowe Anakonda-16. Bardzo ważnym elementem ćwiczenia było prowadzenie morskiej operacji obronnej. Zadanie to wykonywały okręty oraz jednostki brzegowe Marynarki Wojennej.
17.06.2016

68 sesja Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego IMO pod znakiem Kodeksu Polarnego i ochrony powietrza

68 sesja Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC) Międzynarodowej Organizacji Morskiej odbyła się w Londynie dniach 11-15 maja b.r. Polskę reprezentowali przedstawiciele Administracji: Magdalena Wesołowska, Paweł Banaś, Leszek Czerwiński, Edward Tymiński oraz eksperci: Krzysztof Kołwzan – przewodniczący krajowej Sekcji MEPC (PRS S.A.), Marta Barańska (AM Szczecin); Bogdan Pojawa (AMW Gdynia); Maciej Werkowski (IOŚ).
08.06.2015

Frezarki to nie wszystko - rozmowa z Grzegorzem Szulcem, dyrektorem zarządzającym przedstawicielstwa firmy Climax na Polskę, Czechy, Słowację i kraje nadbałtyckie.

Mobilne urządzenia do obróbki metalu wciąż nie kojarzą się z gabarytami, jakie w praktyce mogą osiągać. Gdańskie przedstawicielstwo firmy Climax Portable Machining and Welding Systems obejmuje Centralną i Wschodnią Europę. Od czerwca dysponuje największą w tej części świata przenośną frezarką kołową CM6200. Pierwsze zlecenia związane z jej wypożyczaniem pochodzą z branży offshore.
01.10.2014

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.