• <

Wynik wyszukiwania - "hvdc" - Wiadomości

Będzie się kręcić. Na Morzu Północnym rusza budowa elektrowni wiatrowej He Dreiht

He Dreiht, jeden z największych niemieckich projektów morskiej energetyki wiatrowej, wchodzi w fazę realizacji.
17.05.2024

Najdłuższy kabel podwodny w Wielkiej Brytanii ze zgodą organów regulacyjnych na budowę

Eastern Green Link 2 (EGL2), podmorskie połączenie o długości ponad 500 km między Szkocją a Anglią, będzie najdłuższym, jakie kiedykolwiek zbudowano w Wielkiej Brytanii, zwiększając bezpieczeństwo energetyczne i przyczyniając się do osiągnięcia celów zerowej emisji CO2. Brytyjskie biuro Ofgem (The Office of Gas and Electricity Markets) udzieliło 27 marca tymczasowej zgody na wydatki wymagane na to przedsięwzięcie.
27.03.2024

Strategie Hitachi Energy dla polskiego offshore wind [wideo]

Podczas tegorocznych targów Edu Offshore Wind mieliśmy okazję porozmawiać z Hubertem Krukowskim, wiceprezesem zarządu Hitachi Energy w Polsce. Udzielił on interesującego wglądu w strategie firmy mające na celu dynamizację polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej, podkreślając inwestycje w innowacje i edukacyjne partnerstwa.
21.03.2024

PSE: 64 mld zł nakładów na rozwój sieci przesyłowej do 2034 r.

Inwestycje rzędu 64 mld zł zakłada projekt 10-letniego planu rozwoju sieci przesyłowej energii elektrycznej, opublikowany w piątek przez jej operatora - PSE. Powstać ma m.in. prawie 5 tys. km torów nowych linii 400 kV czy lądowa linia stałoprądowa Pomorze-Śląsk.
15.03.2024

RWE i Smart Wires współpracują nad technologią połączeń morskich elektrowni wiatrowych

RWE Offshore Wind (RWE), wiodący na świecie gracz na rynku morskiej energetyki wiatrowej, oraz Smart Wires, globalny dostawca technologii i usług ulepszających sieć, podpisały memorandum of understanding (MOU) w celu współpracy przy badaniu zastosowania zaawansowanej technologii kontroli przepływu mocy, SmartValve, w długich obwodach kablowych wysokiego napięcia prądu przemiennego i prądu stałego (HVAC lub HVDC) w celu obsługi połączeń wytwarzania na morzu.
22.02.2024

Przesył energii między Danią a Wielką Brytanią rozpoczyna rekordowo długi kabel położony w Morzu Północnym

775 km długości ma leżący pod wodą kabel przesyłowy, który umożliwi transfer energii między Danią a Wielką Brytanią przez Morze Północne. To najdłuższe na świecie międzysystemowe połączenie kablowe typu HVDC. Może przesyłać energię elektryczną wystarczającą do zasilenia nawet 2,5 miliona domów w Wielkiej Brytanii i przynieść w ciągu 10 lat 500 mln funtów oszczędności konsumentom. Cała inwestycja kosztowała 7 mld funtów.
30.12.2023

Prysmian dostarczy do Wielkiej Brytanii system kabli podmorskich. Kontrakt opiewa na 850 mln euro

Prysmian Group, kluczowy dostawca morskiego okablowania z Włoch, zdobył kontrakt o wartości około 850 mln euro na połączenie kablowe wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) w Wielkiej Brytanii, w związku z planami względem zdolności do wytwarzania morskiej energii wiatrowej o mocy 50 GW do 2030 roku. Ma to pomóc Wyspom w osiągnięciu celu, jakim jest zerowa emisja w 2050 roku.
01.12.2023

Hitachi Energy zwiększa zdolności produkcyjne, aby sprostać zapotrzebowaniu na transformację energetyczną

Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, dążący do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich, ogłosiła we wtorek, 24 października 2023 r., że na całym świecie umożliwiła integrację z systemem elektroenergetycznym łączy wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) o mocy ponad 150 gigawatów (GW) - co wystarczyłoby do zaspokojenia szczytowego zapotrzebowania na moc w Japonii.
24.10.2023

Equinor uruchomił największą na świecie morską farmę wiatrową

Pierwsza energia z największej na świecie morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank znajdującej się na Morzu Północnym popłynęła do brytyjskiej sieci. To kamień milowy w rozwoju energetyki opartej o odnawialne źródła energii i nowy rozdział w budowaniu bardziej zrównoważonego i bezpiecznego systemu energetycznego.
11.10.2023

Equinor liderem zielonej energii

Equinor aktywnie bierze udział w transformacji energetycznej Polski rozwijając morską i lądową energetykę odnawialną. Firma jest również jednym z głównych dostawców gazu ziemnego do Polski poprzez Baltic Pipe, zapewniając tym samym bezpieczeństwo energetyczne kraju. Działania firmy i jej wkład w rozwój energetyki opartej o zeroemisyjne źródła w Polsce zostały docenione przez kapitułę Konkursu organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych, która uhonorowała Equinor tytułem Lidera Zielonej Energii.
28.09.2023

Prysmian wygrywa kontrakt o wartości 630 mln euro na położenie kabla pod Morzem Adriatyckim

Włoski gigant w zakresie kładzenia podmorskich kabli zrealizuje kolejne zlecenia w związku z energetyką Włoch. Dzięki temu portfel zamówień firmy przekracza od chwili obecnej 10 miliardów euro rocznie, włączając umowy z preferowanymi oferentami.
07.09.2023

Przemysł w obliczu transformacji. Rola Equinor i potencjał polskiego rynku

Dostęp do taniej i czystej energii z odnawialnych źródeł coraz częściej będzie decydował o konkurencyjności polskiego przemysłu na rynkach zagranicznych. Inwestycje we własne OZE lub kupowanie zielonej energii to także sposób na ograniczenie śladu środowiskowego polskiego biznesu. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Equinor, który – tak jak wiele skandynawskich firm – inwestuje w bardziej zrównoważoną przyszłość Pomorza i Polski.
26.07.2023

Nexans wygrywa rekordowy kontrakt o wartości 1,43 miliarda euro na projekt EuroAsia Interconnector

Firma Nexans wygrała ważny kontrakt o wartości 1,43 miliarda euro na odcinek połączenia międzysystemowego EuroAsia, łączącego Grecję i Cypr. Kabel wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) 525 kV będzie najdłuższym i najgłębszym interkonektorem na świecie o dwubiegunowej długości 2x900 km. Będzie on przebiegać przez dno Morza Śródziemnego na głębokości ponad 3000 metrów.
19.07.2023

Eksplorowanie nowych granic morskich sieci elektroenergetycznych

Sektor morskiej energetyki wiatrowej odnotowuje niezwykły wzrost i bez wątpienia ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia do 2050 roku zerowej emisji gazów cieplarnianych netto. W zeszłym roku kraje UE leżące nad Morzem Północnym zobowiązały się do zbudowania ponad połowy potrzebnej mocy morskiej energetyki wiatrowej przed 2050 rokiem. Reagując na tak silne sygnały, Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) przewiduje, że do 2040 roku [1] moc ta osiągnie 130-180 GW.
31.05.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Włącz się w budowę farm wiatrowych Bałtyk podczas kolejnego Dnia Dostawcy!

Equinor, Polenergia i Hitachi Energy poszukują potencjalnych partnerów do swojego łańcucha dostawców dla projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III. To dla nich 15 czerwca bieżącego roku organizują w Łodzi spotkanie informacyjne łączące dużych dostawców z polskimi firmami z całego kraju, które chcą uczestniczyć w rozwoju offshore wind.
24.05.2023

Niemcy i Dania badają rynek pod kątem połączenia kablowego z wyspą energetyczną Bornholm

Energinet i 50Hertz poinformowały o konieczności przeprowadzenia okresowego badania rynku w zakresie planowanych zamówień na systemy kablowe w ramach projektu Bornholmskiej Wyspy Energetycznej (BEI) w celu stworzenia wymaganych połączeń kablowych z/do Bornholmu.
10.05.2023

OWC zachęca do rozważenia systemów przesyłowych HVDC dla polskich morskich farm wiatrowych

Firma konsultingowa OWC specjalizująca się w energii odnawialnej opracowała White Paper, w którym zachęca deweloperów polskich morskich farm wiatrowych do rozważenia zastosowania technologii HVDC jako układu wyprowadzenia mocy.
11.04.2023

23 miliardy euro od TenneT na 22 GW połączeń sieciowych dla offshore na Morzu Północnym

Holendersko-niemiecki operator systemu przesyłowego (OSP) TenneT podpisał z trzema konsorcjami wieloletnie umowy na dostawę jedenastu połączeń sieciowych o mocy 2 GW każdy w rejonie Morza Północnego, które docelowo połączą niemieckie i holenderskie morskie farmy wiatrowe z ich sieciami na lądzie.
01.04.2023

Duński Port Esbjerg nie zwalnia tempa. Buduje magazyn dla projektu Viking-Link

Port Esbjerg jest jednym z czołowych portów w Europie obsługujących projekty związane z transformacją energetyczną. Niedawno władze zapowiadała dalszą ekspansję i rozwój infrastruktury morskiej. Tym razem na terenie portu powstanie magazyn elementów dla projektu interkonektora Viking-Link.
13.03.2023

Pierwsza na świecie wyspa energetyczna wypływa w morze

Ta sztuczna wyspa (45 km od wybrzeża) będzie stanowić kluczowe ogniwo w lokalnym systemie zaopatrzenia w energię. Otworzy ona przyszłą strefę wiatrową Księżnej Elżbiety (3,5 GW) i połączy kraj z Wielką Brytanią i Danią poprzez dodatkowe interkonektory (projekty Nautilus i TritonLink).
02.03.2023

Norweskie aukcje offshore wind mogą być trudne nawet dla doświadczonych deweloperów

W ocenie Aegir Insights, duńskiej firmy konsultingowej zajmującej się sektorem offshore wind, norweskie aukcje dla morskiej energetyki wiatrowej mogą być obiecujące z perspektywy rozwoju sektora, ale kryteria ocen będą wyzwaniem nawet dla doświadczonych deweloperów.
01.03.2023

Damen wspiera nowe możliwości wsparcia offshore, ujawniając dwa projekty będące w trakcie realizacji

Grupa Damen Shipyards wykorzystuje swoje zasoby i doświadczenie w budowie statków, aby stać się ważną siłą w branży offshore. Dostrzega możliwości rozwoju w zakresie morskiej energii wiatrowej, a także innych segmentach sektora energii morskiej i akwakultury. W tym celu rozwija swoją ofertę skierowaną do nowej grupy odbiorców.
21.02.2023

Morska farma wiatrowa zastąpi elektrownię gazową w USA

Amerykańska spółka energetyczna Rise Light & Power, będąca operatorem elektrowni gazowej Ravenswood Generating planuje kompleksową przebudowę jednostki, aby stała się pierwszym w swoim rodzaju centrum OZE w Nowym Jorku. Generację gazową maja zastąpić morskie elektrownie wiatrowe.
30.01.2023

Niemiecki operator sieci poszukuje dostawcy podmorskich kabli w formule EPCI

Niemiecki operator systemu przesyłowego50Hertz Transmission poszukuje dostawcy morskiego systemu przesyłowego o napięciu 525 kV. Łączna długość okablowania ma wynieść 3536 kilometrów.
28.12.2022

Leonardo da Vinci rozpoczął kładzenie kabli na greckich wodach

Statek należący do firmy Prysmian przystąpił do podwodnych prac mających na celu instalację łącznika między Kretą a Grecją kontynentalną.
07.12.2022

Nexans zapewni wymianę energetyczną między Irlandią a Francją

Francuski producent kabli Nexans otrzymał kontrakt na realizację projektu podmorskiego połączenia Celtic Interconnector, które umożliwi wymianę energii elektrycznej między Irlandią a Francją. Firma postrzega to jako krok w kierunku osiągnięcia ostatecznego celu, jakim jest przekształcenie się w istotnego na rynku gracza zajmującego się elektryfikacją.
29.11.2022

PSE: Ponad 50% OZE w systemie w najbliższej dekadzie

Potencjał OZE wskazuje na możliwość produkcji ponad 100 TWh rocznie energii odnawialnej w perspektywie roku 2030, co istotnie przekroczy 50% zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce. Tylko z farm wiatrowych na lądzie i na morzu może powstać niemal 25 GW mocy. Największy, realny potencjał mają elektrownie wiatrowe na lądzie oraz instalacje PV na co wskazują aukcje OZE i wynikające z nich wolumeny – wynika z „Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2023-2032”
25.11.2022

W latach 2023-2032 PSE planują przeznaczyć na inwestycje ok. 36 mld zł

W latach 2023-2032 PSE planuje przeznaczyć na inwestycje infrastrukturalne ok. 36 mld zł - poinformowała spółka w piętek. W plamach PSE jest m.in. budowa linii HVDC, która umożliwi przesył energii z północy kraju, wytworzonej w lądowych i morskich źródłach wiatrowych, na południe.
18.11.2022

Equinor i Hitachi rozpoczynają współpracę w zakresie energetyki morskiej

Dwie liczące się firmy na rynku offshore nawiązują współpracę celem rozwoju wytwarzania energii odnawialnej i inicjatyw niskoemisyjnych na całym świecie.
08.11.2022

Prace nad okablowaniem lądowym na największej na świecie morskiej farmie wiatrowej idą pełną parą

Firma Jones Bros Civil Engineering zainstalowała około 117 kilometrów lądowych kabli wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) dla morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank o przewidywanej mocy 3,6 GW.
23.09.2022

Siemens Energy wygrywa największą w historii transakcję przyłączenia do sieci MFW

W ramach zamówienia, złożonego przez Amprion Offshore, Siemens Energy dostarczy dwie morskie platformy konwertorowe do elektrowni wiatrowych DolWin4 i BorWin4 oraz dwie stacje towarzyszące na lądzie.
26.07.2022

W polskim offshore wind brakuje pracowników. Kodiak przychodzi z pomocą

Nie od dziś wiadomo, że tworząca się w Polsce branża offshore musi na początku rozwiązać duży problem – w kraju brakuje pracowników z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami w prowadzeniu projektów morskich farm wiatrowych. W odpowiednich obszarach deweloperów mogą jednak wspomóc zatrudniające Polaków zagraniczne firmy, jak chcący pokazać się na naszym rynku Kodiak.
21.06.2022

Kabel HVDC o długości 4,2 tys. km połączy Australię z Singapurem

Australijski inwestor Sun Cable chce połączyć Australię z Singapurem za pomocą kabla podmorskiego HVDC. Połączeniem będzie przesyłana energia wyprodukowana w farmach słonecznych. Sun Cable przeprowadził już ocenę oddziaływania na środowisko, a przygotowany raport złożył do zatwierdzenia.
26.05.2022

Rozpoczęto budowę największej na świecie morskiej farmy wiatrowej

Deweloper morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank poinformował, że rozpoczęto prace budowlane na terenie przyszłej elektrowni wiatrowej. Załoga NKT ruszyła z instalacją pierwszego odcinka kabla eksportowego HVDC u wybrzeży Yorkshire.
03.05.2022

Oficjalnie zakończono budowę North Sea Link. Interkonektor łączy Wielką Brytanię z Norwegią

Grupa Prysmian, światowy lider w branży systemów kablowych dla energetyki i telekomunikacji, ogłosiła oficjalne zakończenie budowy najdłuższego na świecie podmorskiego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy Wielką Brytanią a Norwegią. Prysmian otrzymał niezbędne certyfikaty.
19.03.2022

Rozwój sieci przesyłu energii w obliczu transformacji energetycznej

Polska jest w czołówce Europy pod względem cen za energię elektryczną – mamy najwyższą hurtową cenę energii elektrycznej, która przekracza o 50% średnią europejską. Jak będzie wyglądał rozwój sieci przesyłu energii w obliczu transformacji energetycznej?
20.10.2021

TenneT poszukuje gwaranta jakości kabli dla połączenia morskiego BorWin5

TenneT, operator systemu przesyłowego w Holandii i w dużej części Niemiec, ogłosił przetarg na usługę monitorowania produkcji i zapewnienia jakości procesu produkcji kabli dla morskiego połączenia sieciowego BorWin5 w Niemczech. Połączenie jest kluczowe dla morskich farm wiatrowych w Niemczech.
10.09.2021

Morskie połączenie elektroenergetyczne między Polską a Litwą wkracza w kolejną fazę realizacji

Rozpoczęte w lutym 2021 roku badania dna Morza Bałtyckiego na całej długości Harmony Link (ok. 300 km) zostały zakończone. Jest to kamień milowy przy realizacji nowego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy Polską a Litwą – jednej z największych inwestycji w infrastrukturę przesyłową w naszej części Europy. Ze względu na możliwe nieprzewidziane trudności (np. sztormy) w wykonaniu badań na morzu, był to newralgiczny element harmonogramu realizacji projektu. Co oznacza zakończenie tej części dla całej inwestycji?
08.09.2021

W Niemczech powstanie wielkoskalowa instalacja morska do produkcji zielonego wodoru

RWE, Shell, Gasunie i Equinor podpisały list intencyjny w sprawie ściślejszej współpracy w ramach projektu AquaSector, którego celem jest budowy pierwszej w Niemczech wielkoskalowej instalacji morskiej do produkcji zielonego wodoru.
26.07.2021

NordLink połączył Norwegię i Niemcy. Kabel podwodny umożliwi wymianę energii z OZE

W maju oficjalnie otworzono połączenie międzysystemowe NordLink o mocy 1400 MW oraz długości 623 km. Kabel podmorski HVDCłączy dwa punkty – Adger w Norwegii oraz Szlezwik-Holsztyn w Niemczech.
01.06.2021

PSE i Litgrid zatwierdziły decyzje inwestycyjne dla kabla Harmony Link

Operatorzy przesyłowi energii elektrycznej z Polski i Litwy, PSE i Litgrid, podjęli w poniedziałek ostateczne decyzje inwestycyjne dotyczące fazy realizacji projektu podmorskiego kabla Harmony Link. Decyzje rozpoczynają fazę realizacji projektu.
31.05.2021

Morski rurociąg przetransportuje zielony wodór z Morza Północnego

AquaDuctus to projekt budowy rurociągu, który będzie transportował zielony wodór z Morza Północnego w stronę kontynentu. Wyzwania podjęło się konsorcjum firm GASCADE, Gasunie, RWE i Shell, które podpisały porozumienie dotyczące współpracy przy projekcie budowy infrastruktury wodorowej.
04.05.2021

Badania dna morskiego pod Harmony Link

Firma ILF Consulting Engineers Polska jest odpowiedzialna za nadzór nad badaniami dna Morza Bałtyckiego na potrzeby inwestycji Harmony Link – nowego podmorskiego połączenia elektroenergetycznego między Polską a Litwą.
02.03.2021

Największa morska farma wiatrowa świata zasili 6 milionów domów

Pionierska technologia HVDC Light® pozwoli farmie wiatrowej Dogger Bank pokryć 5% zapotrzebowania Wielkiej Brytanii na czystą energię elektryczną i zasilić sześć milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii.
17.02.2021

Harmony Link - rozpoczęły się badania dna morskiego

Rozpoczęły się badania dna Morza Bałtyckiego w ramach budowy Harmony Link, nowego połączenia morskiego między Polską a Litwą. Projekt jest realizowany przez PSE i Litgrid, operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej w Polsce i na Litwie. Harmony Link to jedna z największych inwestycji w infrastrukturę przesyłową w naszej części Europy.
03.02.2021

Największe zmiany i inwestycje w polskiej energetyce w 2020 roku

Mijający rok zapisze się pod hasłem nowej polityki energetycznej do 2040 roku. Wyznaczenia kierunku, w którym będzie zmierzała Polska – zeroemisyjnego systemu elektroenergetycznego opartego przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii oraz energetyce jądrowej. Na naszym rodzimym rynku już zachodzą znaczące modyfikacje związane m.in. z odchodzeniem od bloków węglowych na rzecz instalacji gazowych.
29.12.2020

Przyszłość energetyki wiatrowej na morzu

Wizjonerskie projekty, inspirujące pomysły to efekt pracy i pasji kilkudziesięciu osób: uczniów, studentów i doktorantów oraz członków komisji konkursowej. Zakończyła się pierwsza edycja Konkursu MEWy – Trendy i wizje rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
22.12.2020

PSE i Litgrid wyłoniły wykonawcę badań dna pod kabel Harmony

Polski i litewski operatorzy przesyłowi prądu - PSE i Litgrid - wyłonili wykonawcę badań dna Bałtyku pod kabel Harmony, który ma połączyć systemy energetyczne Polski i Litwy.
26.11.2020

Raport z rynku żeglugowego – sztormowanie armatorów (tydzień 40-42)

Cały bieżący rok jest dla rynku żeglugowego olbrzymim wyzwaniem. Ostatnie tygodnie nie były inne. Wręcz przeciwnie atmosfera zagrożenia i niepewności, co do przyszłości ogólnogospodarczej narastała.
19.10.2020

Keppel podpisał kontrakt na budowę statków o wartości 375 milionów euro w sektorze odnawialnych źródeł energii morskiej

Keppel Offshore & Marine z siedzibą w Singapurze podpisał kontrakt na budowę statku, który będzie pracował w morskiej branży energii odnawialnej.
11.10.2020

ISR: Energetyczna ofensywa państw bałtyckich

W przyszłym tygodniu w Szczecinie podpisana będzie „Deklaracja Bałtycka” służąca wzmocnieniu współpracy w zakresie planowania przestrzennego obszarów morskich, zwłaszcza pod katem budowy farm wiatrowych. Towarzyszy jej seria wspólnych projektów energetycznych inicjowanych przez kraje regionu.
21.09.2020

Saipem wygrał kolejne kontrakty związane z morskimi farmami wiatrowymi

Włoski gigant usług naftowych Saipem zdobył wiele nowych kontraktów związanych z projektami morskiej energetyki wiatrowej, które są obecnie realizowane u wybrzeży Anglii, Szkocji i Francji.
26.07.2020

Litwa i Polska podpisały umowę ws. budowy podmorskiego kabla prądu stałego

Operatorzy systemów przesyłowych Litwy i Polski, Litgrid i PSE, podpisali we wtorek porozumienie o współpracy w budowie podmorskiego kabla prądu stałego Harmony Link – poinformował Litgrid.
26.05.2020

Podmorski kabel połączy Polskę i Litwę. PSE i Litgrid podpisali wstępne porozumienie

Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Litgrid, operatorzy sieci przesyłowych w Polsce i na Litwie, podpisali wstępne porozumienie dotyczące wsparcia dla projektu budowy podmorskiego kabla prądu stałego HVDC, który połączy te państwa. Obecnie projekt jest w fazie przygotowawczej. Nowe połączenie elektroenergetyczne będzie nosić nazwę HARMONY Link.
22.12.2018

Wyniki finansowe Grupy ABB w IV kwartale oraz całym 2017 roku

Zmiany, jakie przeprowadziła Grupa, przełożyły się na wzmocnione portfolio i zoptymalizowaną działalność biznesową.
12.02.2018

Studenci PG stworzyli robota podwodnego

Studenci Politechniki Gdańskiej, Marcin Skibowski i Robert Przystalski, w ramach swojej pracy dyplomowej, zaprojektowali i wykonali prototyp podwodnego robota inspekcyjnego STIUART. Zdalnie sterowany pojazd posiada funkcję transmisji obrazu wideo, dzięki zainstalowanej w nim kamerze. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorstwa Enamor i obejrzeć można go w ramach wystawy towarzyszącej Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni.
25.10.2017

Nagroda główna w konkursie POIIB dla absolwentów WEiA

Absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, mgr inż. Marcin Skibowski i mgr inż. Robert Przystalski, zdobyli główną nagrodę w III edycji konkursu Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na najlepszą pracę dyplomową.
18.07.2017

ABB dostarcza połączenie DolWin2 wspierając projekt Energiewende (wideo)

ABB uruchomiła i oddała do użytku połączenie energetyczne DolWin2 między morskimi elektrowniami wiatrowymi a siecią holendersko-niemieckiego operatora TenneT.
27.06.2017

ABB na Targach Hanowerskich 2017 prezentuje cyfrowe innowacje technologiczne

Podczas tegorocznych Targów Hannowerskich (24-28 kwietnia) ABB przedstawia ABB Ability™, ofertę rozwiązań cyfrowych, która w sposób bezpośredni nawiązuje do hasła targów „Integrated Industry – Creating Value”.
25.04.2017

Powstanie energetyczny „tunel” pod kanałem La Manche

O ile wkrótce Wielką Brytanię przestaną obowiązywać regulacje kształtujące unijną politykę energetyczną, Londyn zwiększy "energetyczne" więzy z kontynentem, nie rezygnując z projektów, które są zgodne z celami wyznaczanymi przez Brukselę w ramach unijnej polityki energetycznej.
11.04.2017

ABB i Aibel nawiązują współpracę w zakresie przyłączy morskich elektrowni wiatrowych

ABB i Aibel ogłosiły dzisiaj nawiązanie współpracy strategicznej mającej na celu dostawę najnowocześniejszych zintegrowanych rozwiązań w obszarze morskich elektrowni wiatrowych. ABB skoncentruje się na swojej sprawdzonej technologii prądu stałego wysokiego napięcia (HVDC), podczas gdy Aibel przejmie pełną odpowiedzialność za projektowanie, budowę, instalację i rozruch techniczny platform morskich.
07.10.2016

GE buduje pierwszą morską farmę wiatrową w Stanach Zjednoczonych

Mimo że Stany Zjednoczone mają rozległą linię brzegową, amerykańskie wiatraki spotkać można było dotychczas wyłącznie na lądzie. To jednak wkrótce się zmieni. GE właśnie ukończyło budowę platform pod pierwszą morską farmę wiatrową w USA. Projekt wiatrowy realizowany przez Deepwater Wind powstaje w odległości 4,8 km od wyspy Block Island położonej w stanie Rhode Island. Farma zostanie przyłączona do sieci pod koniec 2016 r. i będzie produkować 125 000 MWh energii. To wystarczy, by zaspokoić 90% zapotrzebowania na energię ca
30.03.2016

Abb z nowym kontraktem o wartości 90 mln dolarów

ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymała zamówienie o wartości ok. 90 mln USD od firmy Statoil na wykonanie systemu kablowego wysokiego napięcia do zasilania z lądu morskich platform wiertniczych na polu Johan Sverdrup.
29.09.2015

ABB oddaje do użytku połączenie DolWin1, obsługujące morskie farmy wiatrowe w Niemczech

ABB,dostawca technologii energetyki i automatyki, uruchomiła i przekazała holendersko-niemieckiemu operatorowi sieci przesyłowej TenneT połączenie energetyczne DolWin1, przesyłające energię z morskich farm wiatrowych.DolWin1 doprowadza 800 megawatów (MW) czystej energii do niemieckiej sieci przesyłowej
04.08.2015

ABB zdobyła warte 155 milionów USD zamówienie na zasilanie dużego pola naftowego na Morzu Północnym

Układ zasilania prądem stałym wysokiego napięcia (HVDC) będzie przesyłać energię na odległość ponad 200 kilometrów z lądu na morskie platformy wiertnicze firmy Statoil na polu naftowym Johan Sverdrup.
01.04.2015

ABB na liście TOP 100 Globalnych Innowatorów 2014 według Thomson Reuters

ABB została po raz trzeci z rzędu uznana przez firmę Thomson Reuters za należącą do pierwszej setki najważniejszych innowatorów na świecie. W rankingu wyróżniane są firmy z całego świata za wyjątkowe zaangażowanie w innowacje globalne, ochronę pomysłów i komercjalizację wynalazków.
14.11.2014

ABB dostarczy łącze kablowe dla morskiej farmy wiatrowej w Niemczech

Podwodny kabel do przesyłu prądu zmiennego połączy morską farmę wiatrową Butendiek z platformą przekształtnikową Sylwin Alpha HVDC należącą do firmy TenneT.
05.11.2014

ABB wygrała przetarg o wartości 800 mln USD na realizację podwodnego łącza energetycznego Caithness-Moray w Szkocji

Połączenie wysokonapięciowe prądu stałego wykonane w technologii HVDC Light umożliwi włączenie do sieci energii ze źródeł odnawialnych o mocy 1200 MW.
16.09.2014

ABB uruchamia podziemny i podmorski elektroenergetyczny kablowy system przesyłowy na największe napięcie na świecie

Napięcie 525 kV to nowy rekord świata dla wytłaczanych kabli HVDC prądu stałego wysokiego napięcia, podwajając przepustowość i zwiększając zasięg linii, co umożliwia większą integrację odległych odnawialnych źródeł energii i połączeń międzysieciowych.
27.08.2014

ABB ma zlecenie 130 mln dol. na kabel podmorski

ABB zdobyła warte około 130 mln dolarów zamówienie od Kraftnat Aland AB na dostawę nowego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy kontynentalną Finlandią a Wyspami Alandzkimi.System przesyłowy wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) będzie w stanie przewodzić 100 MW energii elektrycznej przy minimalnych stratach na dystansie 158 kilometrów.
09.01.2013

Nowy wiatr dla morskich farm wiatrowych

ABB oferuje technologię, która jednemu z niemieckich oddziałów zakładu użyteczności publicznej E.ON, umożliwi połączenie największej na świecie morskiej farmy wiatrowej z niemiecką siecią energetyczną. Cała operacja jedynie w minimalnym stopniu wpłynie na środowisko naturalne.
02.11.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • KODIAK GMBH

    Hamburg, ul. Brandsende 12 , tel.: +49 40 739 298 67

Dziękujemy za wysłane grafiki.