• <
BOTA_2023

Morska farma wiatrowa zastąpi elektrownię gazową w USA

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Morska farma wiatrowa zastąpi elektrownię gazową w USA

Partnerzy portalu

Morska farma wiatrowa zastąpi elektrownię gazową w USA - GospodarkaMorska.pl
Fot. Renewable Ravenswood

Amerykańska spółka energetyczna Rise Light & Power, będąca operatorem elektrowni gazowej Ravenswood Generating planuje kompleksową przebudowę jednostki, aby stała się pierwszym w swoim rodzaju centrum OZE w Nowym Jorku. Generację gazową maja zastąpić morskie elektrownie wiatrowe. 

Od prawie 60 lat elektrownia Ravenswood Generating o mocy 2,05 GW jest istotną częścią nowojorskiego systemu energetycznego. Położona na ternie Long Island City odpowiada za ponad 20 proc. mocy wytwórczych Nowego Jorku zainstalowanych w turbinach wiatrowych. Elektrownia zapewnia prace do 100 osób i te mają być utrzymane dzięki transformacji elektrowni i centrum energetycznego w stronę nowych technologii energetycznych. Pracownicy związkowi są gotowi wykorzystać swoją wiedzę do pracy przy obsłudze nowej infrastruktury OZE w Nowego Jorku.

Rise Light & Power pozyskała udziały w projekcie morskiej energetyki wiatrowej, którego celem jest instalacja 1,3 GW w turbinach wiatrowych. Na terenie obecnej jednostki gazowej powstanie hub energetyczny, oparty o najnowsze rozwiązania energetyczne. 

- Odnawialne zasilanie Ravenswood posłuży jako model współpracy ze społecznościami i ponownego wykorzystania infrastruktury przesyłowej w celu zaoszczędzenia pieniędzy podatników. Zasilenie Ravenswood morską energią wiatrową jest podejściem zorientowanym na społeczność, mającym na celu inwestowanie w społeczność znajdującą się w niekorzystnej sytuacji. Jest to tez wsparcie Nowego Jorku w realizacji jego celów w zakresie czystej energii i gospodarki - powiedział Clint Plummer, dyrektor generalny Rise Light & Power.

Pod koniec 2022 roku Rise Light & Power złożyła wniosek, w którym domaga się, aby Komisja Usług Publicznych Stanu Nowy Jork zatwierdziła projekt podmorskiego systemu elektrycznego - Queensboro Renewable Express - w celu dostarczenia morskiej energii wiatrowej do Ravenswood. 

W ramach projektu kabel HVDC zostanie doprowadzony na ląd do Ravenswood, gdzie poprzez podziemne kable HVAC zostałby połączony z systemem elektrycznym NYISO w istniejących podstacjach przylegających do Ravenswood – czytamy w komunikacie. 

Dodatkowo, projekt uwzględnia budowę centrum operacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej, które będzie wspierać wdrażanie sprawiedliwej transformacji u wschodnich wybrzeży USA. 

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.