• <

Wynik wyszukiwania - "ewakuacja" - Wiadomości

Somalia pod wodą. Ponad milion ludzi musiało opuścić domy z powodu szalejących powodzi

Z powodu ulewnych deszczów, które od kilku tygodni nawiedzają położoną w północno-wschodniej części Afryki Somalię, zginęło co najmniej 101 osób, a ponad milion musiało opuścić swoje domy - poinformował prezydenta Hassana Sheikha Mohamuda, cytowany przez portal Africa News.
01.12.2023

Niemcy. Z powodu silnego sztormu w Szlezwiku-Holsztynie ewakuowano około 2 tys. osób

Około 2 tys. osób w Szlezwiku-Holsztynie zostało przeniesionych w bezpieczne miejsce z powodu silnej fali sztormowej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Poinformował o tym w nocy z piątku na sobotę szef służb ratunkowych w ministerstwie spraw wewnętrznych landu Szlezwik-Holsztyn Ralf Kirchhoff.
21.10.2023

Zakończyła się neutralizacja niewybuchów znalezionych na dnie Zatoki Gdańskiej

Nurkowie minerzy pomyślnie zakończyli akcję. Mina morska i bomba lotnicza znalezione na dnie Zatoki Gdańskiej skutecznie zostały zneutralizowane - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.
17.10.2023

Ewakuacja w Baltic Hub. Z kontenera zaczął ulatniać się gaz

Z jednego z kontenerów na statku Majestic Maersk w terminalu kontenerowym w Gdańsku zaczął ulatniać się gaz. Strażacy ewakuowali 19 osób z jednostki i obsługi terminala.
11.10.2023

Mina morska uszkadza statek na Morzu Czarnym. Załoga ewakuowana

Pływający pod banderą Togo statek towarowy Seama uderzył w minę morską nieopodal rumuńskiego portu Sulina, blisko granicy z Ukrainą. Służby ratunkowe z Rumunii ewakuowały 12 członków załogi. Nie ma informacji o ofiarach.
20.09.2023

Tajwan. Tajfun powoduje odwołanie lotów i rejsów

Loty krajowe zostały odwołane, a prawie 3 tys. osób ewakuowano przed nadejściem w niedzielę tajfunu Haikui, który według przewidywań przyniesie ulewne deszcze i silny wiatr na południu i wschodzie wyspy.
03.09.2023

Huragan Khanun uderza także w Chiny. Jak dotąd ewakuowano 850 tys. osób

Ulewne deszcze i woda spływająca z Pekinu, w którym odnotowano rekordowe opady, zmusiła do ewakuacji 850 tys. mieszkańców sąsiadującej ze stolicą prowincji Hebei, podaje w czwartek agencja AP. Wśród najbardziej dotkniętych obszarów jest miasto Zhuozhou, ważne centrum logistyczne branży wydawniczej.
03.08.2023

Tajfun Khanun zbliża się do Okinawy. Ponad 760 tys. osób wezwano do ewakuacji

W co najmniej sześciu gminach w prefekturze Okinawa zaapelowano do mieszkańców o udanie się do schronów, poinformował portal telewizji NHK. W mieście Naha, stolicy prefektury w południowej części wyspy, ewakuacja dotyczy ponad 315 tys. osób. Tajfun Khanun, z porywami wiatru do 234 km na godzinę, zbliża się do prefektury Okinawa u południowych wybrzeży Japonii, podała we wtorek agencja Reutera. W sumie władze wezwały do ewakuacji ponad 760 tys. osób.
01.08.2023

Pożar na Rodos dotarł do strefy turystycznej, około 1,2 tys. osób czeka na ewakuację (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Pożar na greckiej wyspie Rodos rozprzestrzenił się w niedzielę rano w stronę tzw. strefy turystycznej, gdy zmienił się o 180 stopni kierunek wiatru. Około 1,2 tys. osób wciąż czeka na ewakuację - poinformował rzecznik straży pożarnej Wassilis Warthakogiannis.
23.07.2023

Błyskawiczna akcja ratunkowa na promie z udziałem śmigłowca Marynarki Wojennej

18 lipca między 10.15 a 12.30 załoga dyżurna SAR z darłowskiej grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej została zadysponowana do akcji ratowniczej na Bałtyku. Specjaliści w zakresie ratownictwa morskiego ewakuowali pasażera z promu Mein Schiff 6, którego należało przetransportować do szpitala.
19.07.2023

Śmigłowiec Marynarki Wojennej ewakuował chorego z promu Steny

Wczoraj doszło do kolejnej w przeciągu kilku dni ewakuacji z promu. Załoga śmigłowca W-3WARM podjęła chorego z promu Stena Estelle, znajdującego się ok. 29 mil morskich od Władysławowa. Pasażer, który skarżył się na problemy z oddychaniem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku-Zaspie. Lotnikom SAR asystował statek Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Bryza z Władysławowa.
06.07.2023

Nocna ewakuacja medyczna pasażera z promu Stena Spirit

W nocy poniedziałku na wtorek załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadziła ewakuację medyczną z promu Stena Spirit, który płynął do Szwecji. Pasażer promu z objawami obrzęku płuc został przetransportowany do szpitala.
04.07.2023

Powódź w Serbii zerwała dwa mosty, w 52 gminach ogłoszono stan nadzwyczajny

W odpowiedzi na wylane rzeki i powodzie w 52 gminach centralnej Serbii ogłoszono stan nadzwyczajny. Woda zerwała dwa mosty, ewakuowano już ponad 200 osób - podało w sobotę serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
17.06.2023

Ponad 100 tys. osób ewakuowano przed nadejściem cyklonu Biparjoy

Władze Indii i Pakistanu poinformowały, że ponad 100 tys. osób ewakuowano z nadmorskich regionów Indii i Pakistanu w oczekiwaniu na uderzenie cyklonu Biparjoy, które powinno nastąpić w czwartek.
14.06.2023

Pakistan. Rozpoczęto ewakuację 80 tys. ludzi przed cyklonem

Władze Pakistanu rozpoczęły ewakuację ludności z zagrożonych cyklonem rejonów południowej prowincji Sindh – podała w poniedziałek agencja AFP. Kierujący rządem prowincji Murad Ali Szah poinformował, że armia pomoże w ewakuacji 80 tys. ludzi mieszkających do 8 km w głąb lądu.
12.06.2023

Rekord: najbardziej na północ wysunięta lotnicza ewakuacja pacjenta ze statku

Norweski medyczny śmigłowiec ewakuacyjny podjął chorego członka załogi z rosyjskiego statku badawczego Severniy Polus w pobliżu bieguna północnego. Nigdy wcześniej nie przeprowadzono ewakuacji medycznej tak daleko na północ.
07.06.2023

Zachodniopomorskie. Statek wycieczkowy, który ugrzązł na mieliźnie, odzyskał sterowność; wcześniej ewakuowano pasażerów

Victoria I odzyskała pływalność i sterowność - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Statek wycieczkowy ugrzązł na mieliźnie na Zalewie Kamieńskim (Zachodniopomorskie); konieczna była ewakuacja pasażerów.
05.06.2023

Filipiny. Ewakuacja tysięcy mieszkańców północy kraju z powodu zagrożenia tajfunem

Na Filipinach rozpoczęła się ewakuacja tysięcy mieszkańców północnych regionów kraju, gdzie zamknięto szkoły i biura oraz zakazano wypływania w morze, ponieważ do wybrzeża zbliża się tajfun Mawar – przekazała w poniedziałek agencja Associated Press za władzami Filipin.
29.05.2023

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Mocha w Birmie wzrosła do 145

W wyniku przejścia przez Birmę cyklonu Mocha w tym tygodniu zginęło 145 osób, podała rządząca krajem junta. Jednak organizacje humanitarne i mieszkańcy Birmy obawiają się, że ofiary mogą być liczone w setkach, przekazała w piątek agencja Reutera. Wcześniej informowano o 80 ofiarach śmiertelnych.
19.05.2023

Zwiększa się bilans ofiar powodzi we Włoszech

9 ofiar śmiertelnych, 13 tysięcy osób ewakuowanych, to najnowszy bilans katastrofalnej powodzi we włoskim regionie Emilia- Romania podaje w czwartek prasa za lokalnymi władzami. Podkreśla się, że nad tą częścią kraju przeszły tropikalne deszcze, będące rezultatem "chorego klimatu".
18.05.2023

Rumunia. Żołnierze NATO ćwiczyli ewakuację ludności w delcie Dunaju

W delcie Dunaju, na wschodzie Rumunii, odbyły się w poniedziałek wielonarodowe ćwiczenia wojsk NATO z ewakuacji ludności zagrożonej wybuchem wojny.
15.05.2023

Ewakuowano pasażerów z promu Flisak. Jednostka utknęła na Wiśle

W sobotę po południu prom Flisak, który od dwóch tygodni pływa po Wiśle między Czarnowem i Solcem Kujawskim, utknął na rzece. Konieczne było ewakuowanie kilkudziesięciu pasażerów. Jednostka uległa awarii. Przed godziną 20. prom udało się uruchomić, a kierowcy odzyskali auta.
14.05.2023

Najemnicy z Grupy Wagnera uczestniczą w walkach w Sudanie

Rosyjska prywatna firma wojskowa Grupa Wagnera działa w Sudanie i jest aktywnie zaangażowana w toczące się w tym kraju walki - ujawnił w sobotę brytyjski dziennik "i".
30.04.2023

Organizacje żeglugi morskiej proszą ONZ o ewakuację 331 żeglarzy

Firmy żeglugowe i organizacje morskie wysłały list do ONZ z apelem o pomoc w ewakuacji z ukraińskich portów 331 żeglarzy, którzy z powodu wybuchu rosyjskiej inwazji od roku nie mogą przeprawić się przez morze - poinformował dziennik "Guardian".
23.02.2023

Nurkowie minerzy oczyścili Zatokę Gdańską z bomb lotniczych

Specjaliści z 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 8. Patrol Saperski z Elbląga od rana prowadzili akcje usuwania z dna Zatoki Gdańskiej w Porcie Północnym czterech bomb lotniczych z okresu II wojny światowej. W związku z tym ze względów bezpieczeństwa teren Baltic Hub był niedostępny.
22.02.2023

W środę Baltic Hub udostępni dodatkowe okna obsługi ciężarówek poza godzinami ewakuacji

Teren Baltic Hub w Gdańsku zostanie w środę ewakuowany ze względu na planowaną neutralizację niewybuchu. W godz. 5-15 wstrzymany będzie ruch bramowy. W pozostałych godz. zostaną udostępnione dodatkowe okna, aby zapewnić obsługę jak największej liczby ciężarówek - poinformowała spółka.
21.02.2023

900 pasażerów ewakuowanych z promu w USA z powodu pożaru

Ratownicy ewakuowali prawie 900 pasażerów z promu Staten Island w czwartek wieczorem po pożarze w maszynowni statku, pięć osób zostało rannych, trzy z nich wymagają leczenia szpitalnego, poinformowała telewizja WNBC.
23.12.2022

Uszkodzenie platformy wiertniczej. Obsługa ewakuowana

Firma Noble potwierdziła incydent związany z uszkodzeniem jednej z nóg podtrzymującej podstawę platformy typu jack-up, znajdującej się u wybrzeży Trynidadu i Tobago. W ramach procedur bezpieczeństwa przystąpiono do ewakuacji załogi.
20.12.2022

W Chersoniu otwarto wodny korytarz ewakuacyjny dla ludzi z okupowanego brzegu Dniepru

W Chersoniu uruchomiono w sobotę korytarz wodny do ewakuacji ludzi, znajdujących się na okupowanym przez Rosję lewym (wschodnim) brzegu rzeki Dniepr. Korytarz, którym można będzie przedostać się na tereny kontrolowane przez Ukrainę, będzie otwarty do poniedziałku.
03.12.2022

Platforma Lotos Petrobaltic. Lotnicza ewakuacja chorego pracownika

W sobotę 10 lipca śmigłowiec SAR ewakuował z platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic chorego pracownika.
11.07.2022

Turcja: zaproponowaliśmy Ukrainie ewakuację drogą morską żołnierzy i cywilów z Azowstalu

Zaproponowaliśmy Ukrainie przeprowadzenie ewakuacji drogą morską rannych żołnierzy i cywilów przebywających w zakładach Azowstal w Mariupolu nad Morzem Azowskim, które są regularnie ostrzeliwane przez siły rosyjskie - przekazał w sobotę w wywiadzie dla Reutersa rzecznik prezydenta Turcji Ibrahim Kalin. Moskwa nie zgodziła się na wykonanie tureckiego planu.
14.05.2022

Ukraina. Morska straż graniczna: załogi krążownika Moskwa nie ewakuowano z powodu sztormu

Siłom rosyjskim z powodu sztormu nie udało się przeprowadzić ewakuacji załogi trafionego rakietami przez armię ukraińską krążownika Moskwa, który zatonął na Morzu Czarnym – poinformowała w piątek rzeczniczka morskiej straży granicznej Ukrainy Natalija Humeniuk na briefingu.
15.04.2022

Turcja chce ewakować morzem ciała poległych w Mariupolu

Porozumieliśmy się z Turcją, która jest gotowa przeprowadzić dzisiaj (wtorek) drogą morską ewakuację osób rannych i ciał poległych ukraińskich żołnierzy z Mariupola. Realizacja tego przedsięwzięcia zależy jednak od zgody Rosji - poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wtorkowego briefingu prasowego.
05.04.2022

Gen. Skrzypczak: Mariupol może być ewakuowany drogą morską

Nie wykluczam operacji, podczas której ludność cywilna zostałaby ewakuowana z Mariupola drogą morską, ale w tej chwili podobną ewakuację mogłaby przeprowadzić tylko taka organizacja, jak Czerwony Krzyż – ocenił w rozmowie z PAP generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca sił lądowych i wiceminister MON.
27.03.2022

[WIDEO] Grecja. Pożar na statku ro/ro z 288 osobami na pokładzie

Podczas rejsu z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim, do Brindisi we Włoszech na statku Euroferry Olimpia wiozącym 288 osób (w tym 51 załogi) wybuchł pożar - poinformowała w piątek grecka policja portowa.
18.02.2022

W jeziorze Mikołajskim znaleziono granat, we wtorek ewakuacja mieszkańców

Podczas ćwiczeń Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego natrafiono na granat leżący na dnie Jeziora Mikołajskiego. Na czas planowanej na wtorek akcji usuwania niewybuchu władze miejskie Mikołajek zarządziły ewakuację mieszkańców pobliskich budynków.
17.01.2022

Ewakuacja z platformy Lotos Petrobaltic

Wczoraj, około 21.30 dyspozytor platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic poinformował MRCK w Gdyni, że jeden z pracowników przeszedł zawał i wymaga transportu do szpitala. Diagnoza potwierdzona była przez przebywającego na platformie lekarza.
03.03.2021

Załoga ORP Orzeł odbyła ćwiczenia ewakuacji z okrętu podwodnego

Awaryjne opuszczanie okrętu podwodnego to jedna z najtrudniejszych czynności, jaka może wystąpić na morzu, dlatego musi być stale doskonalona. Od 15 do 19 lutego br. w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego (OSNiP WP) załoga ORP Orzeł doskonaliła techniki ewakuacji z pokładu okrętu podwodnego.
25.02.2021

Rozpoczęła się ewakuacja przed akcją usuwania bomby Tallboy w Świnoujściu

Do godz. 8:30 w poniedziałek musieli opuścić tzw. strefę bezwzględną mieszkańcy części Karsiboru i Ognicy w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) w związku z akcją neutralizacji bomby Tallboy, zalegającej na dnie Kanału Piastowskiego. Mieszkańców i przyjezdnych czekają utrudnienia.
12.10.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.