• <
gryfia_70lat

W belgijskim porcie zatrzymano luksusowe auta dla Rosjan

gm

05.04.2022 14:46
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski W belgijskim porcie zatrzymano luksusowe auta dla Rosjan

Partnerzy portalu

W belgijskim porcie zatrzymano luksusowe auta dla Rosjan - GospodarkaMorska.pl
Port Zeebrugge, fot. Sebaso / Wikipedia

Bruksela podała, że trwają kolejne konfiskaty aktywów rosyjskich oligarchów. Wzmożone kontrole odbywają się m.in. w portach.

Belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws" podał, że od czasu ogłoszenia sankcji służby celne skontrolowały 23 191 kontenerów w belgijskich portach. W Zeebrugge, porcie leżącym na północy kraju, który jest ważnym punktem tranzytowym dla samochodów, zatrzymano także tysiąc luksusowych aut przeznaczonych dla rosyjskich odbiorców.

Łącznie Belgia zablokowała już 196 mld euro w transakcjach i 2,7 mld euro rosyjskich aktywów. Takie informacje przekazał minister finansów Vincent Van Peteghem. – Belgia ściśle przestrzega międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję – powiedział dziennikarzom minister Van Peteghem.

Z informacji ministerstwa finansów wynika, że zamrożone aktywa należą do 877 osób i 62 podmiotów, które znajdują się na europejskiej liście sankcji. Natomiast zablokowane transakcje są wynikiem ograniczeń nałożonych przez Unię Europejską na Rosję m.in. odcięcie jej od europejskich rynków kapitałowych.

– Nie wystarczy, aby rosyjski reżim położył kres brutalnej inwazji i nieludzkim scenom wojennym – twierdzi Van Peteghem. – Dlatego nie powinniśmy się wahać i musimy przeforsować piąty pakiet sankcji – podkreśla minister finansów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.