• <
escort_980x120_gif_2020

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Hiszpanii wzrosła do rekordowego poziomu 30 st. C

gm

05.08.2022 20:39 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Hiszpanii wzrosła do rekordowego poziomu 30 st. C

Partnerzy portalu

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Hiszpanii wzrosła do rekordowego poziomu 30 st. C - GospodarkaMorska.pl
Malaga, fot. Reuben McFeeters / Unsplash

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym u wschodnich brzegów Hiszpanii wzrosła w sierpniu do rekordowego poziomu 30 st. C - podała w piątek państwowa agencja meteorologiczna Aemet w Madrycie.

Cytowany przez radio Cadena SER ośrodek sprecyzował, że temperaturę wody na poziomie 30 st. C potwierdzono już m.in. w kilku miejscach wokół archipelagu Balearów.

Według Aemet do wzrostu temperatury w Morzu Śródziemnym przyczyniła się fala tropikalnych upałów, która nawiedziła ten region w drugiej połowie lipca.

Hiszpańska agencja meteorologiczna wskazała, że w niektórych miejscach wschodniego wybrzeża kraju temperatura wody podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego wzrosła nawet o ponad 2,5 st. C.

W lipcu br. zespół naukowców z uniwersytetu w Alicante poinformował, że temperatura wody w Morzu Śródziemnym u wschodnich brzegów Hiszpanii sukcesywnie rośnie i do sierpnia br. powinna osiągnąć rekordowy poziom 30 st. C.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.