• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Saperzy marynarki wojennej zneutralizowali półtonową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

29.04.2024 12:19 Źródło: Służby Prasowe MW
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Saperzy marynarki wojennej zneutralizowali półtonową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

Partnerzy portalu

Fot. 36. Patrol Saperski/43. bsap

Niebezpieczne pozostałości z czasów obu wojen światowych wciąż sprawiają, że jednostki saperów polskiej Marynarki Wojennej nadal mają pełne ręce roboty. Żołnierze 36. Patrolu Saperskiego z Rozewia, wchodzący w skład 43. Batalionu Saperów 3. Flotylli Okrętów podjęli ważącą 500 kg bombę lotniczą, która została znaleziona w Kazimierzu Gmina Kosakowo.

Do wydobycia niebezpiecznego obiektu wykorzystano specjalistycznych sprzęt. Znaleziony niewybuch został zabezpieczony. W planach jest jego przetransportowanie na poligon lądowy i zneutralizowanie. W ten sposób nie będzie już stwarzał zagrożenia.

Saperzy z marynarki przypominają, że w razie znalezienia potencjalnie niebezpiecznego przedmiotu należy natychmiast powiadomić Policję, Straż Pożarną lub Straż Miejską i w miarę możliwości zabezpieczyć znalezisko do czasu przejęcia go przez odpowiednie służby. Znalezionego obiektu nie wolno dotykać, przenosić, czy też próbować rozbrajać na własną rękę.


Fot. 36. Patrol Saperski/43. bsap

Fot. 36. Patrol Saperski/43. bsap

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.