• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Energa-Obrót zawarła ugodę z jedną z 22 pozwanych przez nią farm wiatrowych

ew

21.05.2018 08:49 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Energa-Obrót zawarła ugodę z jedną z 22 pozwanych przez nią farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Energa-Obrót zawarła ugodę z jedną z 22 pozwanych przez nią farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl

Spółka Energa-Obrót zawarła ugodę z jedną z 22 pozwanych przez nią farm wiatrowych. Sprawa dotyczy sporu wokół stwierdzenia przez Energę nieważności umowy na zakup od farmy tzw. zielnych certyfikatów.

"Strony uznały współpracę na podstawie umowy kwestionowanej przez Energa-Obrót za definitywnie zakończoną. Strony nie wykluczają podjęcia współpracy w przyszłości na podstawie nowej umowy" - poinformowała w poniedziałek w komunikacie Energa. Ugoda nie wpłynie niekorzystnie na wynik finansowy spółki - podkreślono.

11 września 2017 r. Energa Obrót ogłosiła, że uznaje za nieważne 150 umów z farmami wiatrowymi na zakup zielonych certyfikatów, a zaprzestaje realizacji 22 z nich, jak to określił ówczesny prezes Energi Daniel Obajtek, "skrajnie niekorzystnych" i "niewypowiadalnych".

Jednocześnie poinformowano o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych przeciw operatorom farm i finansujących ich budowę bankom w celu stwierdzenia nieważności tych umów w momencie zawarcia.

Według Energi umowy są nieważne, bo zawarto je bez przetargów. Rozmowy o ugodzie Energa prowadziła z czterema podmiotami.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.