• <

Protest rybaków we Władysławowie

gm

15.06.2022 13:05 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Protest rybaków we Władysławowie

Partnerzy portalu

Protest rybaków we Władysławowie - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują drogę wojewódzką nr 216 z Władysławowa (woj. pomorskie) na Półwysep Helski, przechodząc przez przejście dla pieszych. Zapowiadają, że protest potrwa do godz. 13:30

Kilkudziesięciu protestujących od godz. 12 blokuje drogę nr 216 we Władysławowie prowadzącą na Półwysep Helski. Protest polega na powolnym przechodzeniu przez przejście dla pieszych.

Blokada we Władysławowie drogi nr 216 oznacza brak wjazdu i wyjazdu z Półwyspu Helskiego, nie ma bowiem innych tras, którymi byłyby możliwe objazdy.

Armatorzy zrzeszeni w NSZZ Solidarność Pracowników Morza Bałtyckiego domagają się w całości spełnienia warunków porozumienia zawartego w styczniu 2020 z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zakładało ono m.in. możliwość złomowania jednostek, stworzenie osłony na czas opracowania przepisów przez ministerstwo i rekompensat dla załóg.

To już kolejna manifestacja na lądzie armatorów rybołówstwa. W ubiegłym roku protestujący blokowali wjazdy do Łeby, Ustki, a także przejście we Władysławowie. Podczas tamtych protestów rybacy przechodzili przez przejście dla pieszych i co kilkanaście minut przepuszczali czekające pojazdy.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.